Zmrd

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


Ak hľadáte počítačovú firmu s podobnou, trošku mätúcou skratkou, pokračujte na ZMRD .

Necyk.png

Toto je seriózny článok Necyklopédie!!!
Tento článok bol označený komunitou za seriózny článok. Je natoľko kvalitný, absolútne seriózny a pravdivý, že sa mu dostalo cti byť na jej Hlavnej strane. O ďalších serióznych článkoch sa rozhoduje tu.

Gold piece.png


Crystal Clear app Login Manager.png

Zmrd je typ (slušne povedané) bezcharakternej osobnosti bez ksichtu. Ide o nevedomého, neskúseného hajzla, bez fantázie, ktorý dokáže tento svoj hendikep získavať privlastňovaním si schopností (v súkromných vzťahoch) či nápadov (v pracovných aj v súkromných vzťahoch) rozumovo zdatnejších, no menej ostražitých ľudí zo svojho okolia. Zmrdi sa pravidelne používajú v počítačoch a v mobiloch. Ale to nie je podstatné.

Zmrdom sa venuje osobitná vedná kategória, ktorá sa volá zmrdológia.

Ako sa správa zmrd[upraviť]

Zmrdi by sa podľa pôsobenia dali rozdeliť do dvoch druhov:

  • Zmrdpriateľ“ - typ zmrda, ktorý sa naviaže na dôverčivého, charakterného človeka. Tohto človeka využíva po materiálnej stránke. Je asistentom v jeho osobných vzťahoch. K zisteniu, že je zmrd príde až po prebratí partnera(-ky), prípadne po tom, keď sa obeť z nejakých príčin dostane do materiálnych, či spoločenských ťažkostí. Je výnimkou, ak sa obeť do týchto ťažkostí nedostane pomocou zmrda. Po tejto akcii sa ujme aj materiálnych pozostatkov svojej obete. Napriek tomu, že sa bežný človek vo fáze svojho pádu zmrdov zbaví je nepoučiteľný. Po vstaní z bahna si často k sebe znovu naberá nových zmrdov.
  • Zmrd spolupracovník - V začiatkoch ide o nižšie postavených ľudí, ktorí hľadajú seberovných spojencov, tiež zmrdov. Vyhľadávajú si obete medzi pracovitejšími, ktorí vyrábajú výsledky a dokážu mať nápady. Obete sú väčšinou nižšie postavení, prípadne na rovnakej úrovni. Vačšinou ide o typy, ktoré sú zaujaté prácou, chcú plniť úlohy a bývajú často kreatívni. Ich prácu, pozitívne výsledky, dobré nápady si zmrdi pripisujú pred nadriadenými na svoje tričko. Počas šancí na postup vzniká konflikt medzi zmrdmi na rovnakej úrovni. Z tohto konfliktu, aj podľa Darwina, vychádza ako víťaz aj tak ten najväčší, najschopnejší zmrd. Keď zmrdom podarí postúpiť na vyššiu pozíciu, do svojho tímu podriadených sa snažia dostať tých, ktorým nápady kradli, nazvime ich ich „mozgy“. Celý kariérny talent a schopnosti zmrdov sú založené na vysávaní mozgov, ktorých je výhodné mať v tíme viacej. Mozgy časom vyhárajú, alebo ich treba pre prípad průseru obetovať. Podľa popisu je jasné, že zmrdov vo vyšších pozíciách je v organizačných štruktúrach všetkých (výrobných, nevýrobný, ale aj politických) sfér mnoho. Majú k tomu všetkému sklony prijímať do štruktúry aj svojich príbuzných. Vzniká tak prepojenie siete spriaznených zmrdov, ktorí si vytvárajú podmienky pre svoju existenciu.

Čo so zmrdmi[upraviť]

Bojovať so zmrdmi je pravdepodobne nemožné. Sú zameraní na svoj cieľ. Podľa pravidla, že najlepšie sa „Klin klinom vybíja“, je riziko že aj Obyčajní ľudia vstúpia do tejto sekty. Skôr ide o pokusy brániť sa. Naše rady platia pre obidva druhy zmrďáckych typov.

Pchať hlavu do piesku pred zmrdmi sa neoplatí. Sú všade, treba sa naučiť s nimi a hlavne proti nim existovať. V prvom rade ich musíte identifikovať. Zmrdi, ktorých likvidujete vás začnú vrejne označovať za divného, neznášanlivého človeka, s ktorým sa ťažko hovorí, či spolupracuje. Je to spôsob, ako sa vás zbaviť. Môže sa stať, že sa v živote dostanete do situácie, kedy budete musieť dokázať, že zmrdom nie ste vy. Dokonca sa zmrdom stanete preto, aby ste mohli naplno využiť zbrane protivníka. Treba si ale uvedomiť, že zmrdom nechcete zostať.

Rozhodiť zmrdov môžete napríklad tým, že v rozhovoroch budete rozvíjať konkrétne témy. Zmrdi sa konkrétne vyjadrovať nevedia. Chcite od zmrdov konkrétne veci, ktoré sú počítateľné, či hmatateľné, ale aj zložité. Vmanipulujte zmrda do toho rečami o jeho schopnostiach.

Snažte sa aby sa dostal pred konkrétnu úlohu, za ktorú by bol osobne zodpovedný a nevytvorte mu priestor za chrbátmi iných. Nedovoľte zmrdovi aby dosiahol, že sa na to, čo sa od neho chce zabudne. Je fajn ak máte po ruke zmrdov viacej. Celkom dobrý skutok je ak sa ich podarí proti sebe poštvať. Vlastne je to ľahké, lebo zmrdi zo svojej podstaty nedokážu spolupracovať.

Vo vzťahu k okoliu treba na zmrda použiť taktiku správania, ktorá sa využíva na pri ďalšej spoločenskej vrstve tzv. smradov. Treba spolu s normálnymi spojencami v blizkosti zmrdov založiť tradíciu pokrčeného nosa až výrazu odporu. Tento marketingový ťah je vhodný na etablovanie zmrdovho imidžu a verejnej mienky na jeho osobu. Vzájomnými kontaktami v kolektíve sa takto na základe rôznej úrovne vzťahov k zmrdovi môže zadariť popracovať na jeho postupnej izolácii. Chce to hlavne trpezlivosť.

Základné vlastnosti zmrdov[upraviť]

Pozri aj[upraviť]

Zdroj[upraviť]

  • Viac článkov na tému zmrdizmu nájdete na stránkach D-FENS Weblogu
Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena


Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif