Zima

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Ročné obdobia
Jar Leto
Jeseň Zima

Zima je ročné obdobie, ktoré najčastejšie býva medzi jeseňou a jarou. Niektoré zlé jazyky tvrdia, že to nie je pravda, že zima je tajná ruská zbraň hromadného ničenia, ktorou Rusi už od praveku terorizujú celý svet.

Zima ako ročné obdobie a aj ako teplota[upraviť]

Všetci sa domnievajú že zimné obdobie je spôsobované odvrátením zeme od slnka, pričom presné príčiny nie sú známe. Možnou príčinou môže byť aj Chuck Norris, no zatiaľ sa ho to Nikto nespýtal. Iné zdroje uvádzajú, že to je práve Slnko, ktoré sa na niečí príkaz radšej chvíľu odvracia od zeme. Údajne táto jasnosť nechce riskovať neposlušnosť. A tu je práve tá vedecká dilema, s verziami, či to nebude na príkaz Rusov, alebo niekoho, koho radšej nebudeme menovať. Za objavitela za považuje Matej T.

Ročné obodobie menom zima je sprevádzané aj javmi ako:

  • je ľad a chlad a kvôli tomu je to zima.
  • teplota v zime klesá do záporných hodnôt, teda je zima.

Sneh[upraviť]

"Čože sa to vonku belie, čože je to za páperie? Jaj! Veď je to prvý sneh... ale sa ho najebalo!"

- Slovenská ľudová

Jednou (prvočíslo!) z anomálií zimy je, že počas nej sa z neba na hlavy ľudov jebe také divné čosi studené, čo nie je ani ľadom, ale ani vodou. Vedci to pomenovali podľa slova „sen“, že „sneh“, spisovnejšie aj „sňah“. Keď je snehu veľa dá sa na ňom sánkovať, lyžovať, skatebordovať, snowboardovať a dobre naraziť kostrč, rozbiť huba, zlomiť noha, ruka a nadrbať sa pri strojovni vleku tatranským čajom, či borovičkou.

Padanie snehu začína romanticky. Všetko obelie, všetko je čistučké a po pár dňoch je celá romantika v riti:

Zima ako ročné obdobie je na severnom aj južnom póle stále. Je tam sneh, ľad aj zima. Lyžiarov tam býva pomenej, ale tučniaci sa aj tam nachádzajú.

Zima jazykovedne[upraviť]

Bohaté fondy slovenského národa a jeho jazyka zapríčinili, že „zima“ na území tohto „srdca civilizovaných kontinentov“ je dokonca aj hocikde a hocikedy. Zima je vždy, pokiaľ sa na to slovenskí ľudovia cítia. Slovo „zima“ je synonymom slova „chlad“, respektíve na južnom Slovensku vyslovované ako „hlad“, ale aj „khlad“.