Zázrak

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Zázrak!

"A tu zázrak! Všade naokolo sobota, len nado mnou piatok!"

- Žid - o potrebe zdvihnúť nájdenú peňaženku počas sabatu.

Zázrak je čosi, čo sa stalo napriek tomu, že to popiera prírodné zákony, alebo aspoň štatistickú pravdepodobnosť. Zázrakom niekedy aj radikálna osobná premena. Zázrak je aj maximum toho, čo opisujú rozprávky, iné legendy, ale aj vraj učené knihy ako je Biblia.

"Zázrak sa naozaj stal ak o ňom píše Biblia, ale netreba mu veriť, ak nám o ňom hovorí dnešný očitý svedok."

- pápež - o racionálnom myslení

Nádejný zázrak[upraviť]

"Včera posedával v krčme a bez akéhokoľvek vedeckého vysvetlenia som sa ráno prebudil doma."

- Ján Slota

Zázrakom by mohlo byť aj to, keby sa zmenilo, to, na čo sme si už zvykli. Zázrak v hmotnej podobe by mohol by keby dal pán Kotleba na svojich nových pozemkoch v Krásnohorskom Podhradí vystavať sociálne byty pre rómskych spoluobčanov. Zázrak spraví ten, ktorý vyrieši rómsku otázku. Zázrak bude ak sa postavia fabriky pre desaťtisíce zamestnancov na východnom Slovensku. Zázrak bude ak nebude celý rok v Slovenskom raji požiar a ak celý rok v Paštekárni nikto nespreneverí štátne peniaze.

Zázrak je, keď vás lekár, respektíve sestra zavolá z čakárni do ordinácie v dohodnutý čas a pritom nemáte zaplatený termín iba ste si zobrali obyčajnú časenku. Zázrak je ak vám v reklame povedia úplnú pravdu. Zázrak je ak podpíšete zmluvu tak, že ste upozornení na všetky jej nevýhody, či riziká. Zázrak je ak vás neoklame, či nesklame nádejný obchodný partner. Zázrak je ak vám štát vráti včas DPH. Zázrak je ak vám štát, zdravotná, či sociálna poisťovňa odpustia päťcentové nedoplatky na odvodoch.

Zázrak je ak vám neukradnú nezamknutý (zlomyseľníci hovoria, že aj zamknutý) bicykel. Vôbec zázrak je ak počas roka nikto neokradne. Nikto predsa nikdy nepovedal, že vždy spí keď má. Zázrak je ak vás na aute, na ktorom je obyčajná ŠPZ zastavia policajti a nehrabú sa vám v kufri. Zázrak je ak zastavia BMV, Mercedes, Ferari, Audi Quatro, či Ford Mustang a hrabú sa mu v kufri. Úplné zjavenie hodné nasledovných pútí pre neveriacich je vidieť takéto autá s papučou. Zázrak bude ak sa do väzenia dostane niekto z tých, ktorí sú zodpovední za to smradľavé morálne bahno, ktoré sa nachádza v tomto štáte. Zázrak bude ak okradnutý, zbitý, či pozostalý dostane od štátu ochranu od toho najlepšieho žalobcu.

Zázrak je ak vám za týždeň nepríde do (poštových aj emailových) schránok ani jeden spam, či do mobilu stupídna reklamná esemeska. Zázrakom by bola esemeska poslaná Ľudovítovi Štúrovi. Zázrak je ak prejde celý mesiac a na Slovensku nezdražejú pohonné hmoty. Zázrak je ak vám vláda nedá celý rok balíček ozdravných opatrení. Zázrak nie je, že politici a mocní sveta už konečne pochopia aké sú denodenné problémy ovčanov, zázrakom bude ak ich raz začnú riešiť a budú dane používať v prospech daňových poplatníkov.

Zázrak je ak vás niekto má rád a od vás nič nepotrebuje. Zázrak je ak máte radi niekoho, od koho nič nepotrebujete. Zázrak je ak prežijete v zdraví celý rok. Zázrak je ak máte prácu hneď po skončení školy. Zázrak je ak tá práca nie je na čierno. Najväčší zázrak je táto práca na dobu neurčitú. Zázrak je ak zoženiete prácu aj po päťdesiatke. Zázrak je ak vám posledné Euro dôchodku/ platu padne v deň prevzatia dôchodku/ platu na ďalší mesiac.

Zázrakom by bola pokojná rodinná dovolenka v Tripolise, Bagdade, Bejrúte... pobyt v apartmáne na Albánskej riviére. Zázrak je ak absolvujete dovolenku v Egypte, či Tunise bez sračky. Zázrak je ak vaša znalosť angličtiny pri zjednávaní ceny na trhu na dovolenke nezdvojnásobí výkričnú cenu tovaru, ktorý kupujete. Zázrak je ak sa na normálnu dovolenku dostanete každý rok. Zázrak je ak pracujúci rodičia školopovinných detí majú dovolenku aj na niečo iné ako na pokrytie dní prázdnin. Zázrak je ak sú obidvaja rodičia malých detí pracujúci.

Ak ste čokoľvek z toho, čo bolo vymenované zažili, ste šťastlivec ktorý osobne prežil zázrak.

Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif