Vojak

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


800px-DM-SD-04-00770.JPEG Vojak
Israeli girl aiming.jpg
Usmievajte sa, vyletí vtáčik... či?

Vojak je výraz, ktorým sa označuje ozbrojený, vytrénovaný človek (chuť vojaka zabíjať nepriateľov sa nazýva morálka), ktorý je platený ako jeden z členov armády. Väčšinou takúto armádu platí nejaký štát. A keď neplatí, tak si armáda peniaze niekde zoženie, rabovaním, prevratom a p.

Za vojaka sa teda nepovažuje každý ozbrojenec, ktorý slúži do roztrhania tela, lebo to by bol mohlo byť mylné tvrdenie. Takýto človek by celkom ľahko mohol byť blázon, alebo (čo je ešte horšia diagnóza) aj terorista. Za teroristu sa všeobecne považuje aj vojak v štáte, ktorý okupujú vojská USA, OSN, či NATO. Sú to tie štáty, kde ich obyvatelia, ale aj vláda nechcú chápať výhody dementkracie.

Vznik vojakov[upraviť]

Potrebu vytvorenia profesie vojaka vyvolala už prvotná existencia nadmerného vlastníctva majetku, či osôb (tzv ovcí) a potreba ochraňovať si ho, či ich. Znamená to asi toľko, že ak chcel niekto byť bohatým musel byť aj ozbrojený. Ideálne bolo ak sa mu podarilo nájsť nejakého idiota, ktorý bol ochotný sa dať za jeho bohatstvo aj zabiť.

Dobré bolo ak bola zásoba idiotov väčšia. Väčšia zásoba oddaných ozbrojených idiotov a majetku sa nazýva „moc veľká“ (alebo aj „veľká moc“). Vznikla armáda bojovníkov, ich mocný vodca, čo boli prvé zárodky politiky. Spočiatku si vodca bral na pomoc aj niekoho, koho síce nikto nevidel, ale zato ho repšpektoval. Ten niekto sa volal všelijako, no povolaním bol Boh. Spočiatku sa aj tých bohov vyskytovalo viacej.

Postavenie armády v krajine[upraviť]

Pozícia armády v krajine je nasledovná:

Na Slovensku sú v súčasnosti vojaci na to, aby niečo bolo a okrem toho na hovno. Je to preto, lebo po roku 1989 sme sa predrali do NATO a to povedalo, že armáda Slovákom je načo, z čoho vyšlo, že nahovno. Však majú NATO.

Ruská armáda[upraviť]

V iných štátoch majú vojaci strategický význam napríklad o takom Rusku sa hovorí, že v továrňach robia iba ženy a muži sú v krajine na to, aby nosili uniformy. Ktorí muži nenosia uniformy, tí sú oligarchovia, mafiáni, politici, alebo baníci.

Zo života[upraviť]

Ruský vojak zakričí cez čínsku hranicu:

„Hej, poďte stotisíci vojaci bojovať so mnou tam za kopec!“

Ide stotisíc Číňanov, bitka, ticho... o pol hodinu sa vráti ruský vojak:

„Hej, poďte stotisíci vojaci bojovať so mnou tam za kopec!“

Zase ide stotisíc Číňanov, bitka, ticho... zas o pol hodinu ruský vojak príde a kričí:

„Hej, poďte stotisíci vojaci bojovať so mnou tam za kopec!“

Už zase chce ísť stotisíc číňanov, ale spoza kopca vylezie dobitý, ale ešte živý číňan:

„Dajte pozor chalani. Je to pasca, sú dvaja (prvočíslo!).“
Komando Necyklopédie
800px-DM-SD-04-00770.JPEG Al SrajdaASScorpBitka o výbežokCIACTUDomobranaFBIHamasIT-aci z MSKBSКГБMossadNATONámorníctvo RaptoruNCISPolicajtPyrotechnikCestný radarSISSlovenská Antiškolská SkupinaTeroristaVojakSlovakistan 2615.69img35g1.jpg
 
 


Profesie.png Remeslá

AutobusárCelebritaDoktorGeológHajzelHasičHerecInfluencerKamionistaKuriérManažérNovinárPolicajtPolitikPosranecPrezidentProfesorProstitútkaPápežPodnikatelRedaktorRevízorSpevákSpisovateľStarostaŠoférVedecVekslákVojakZlatokopkaZolotechnik