Výhonok

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Merge-arrows.png Tento článok počúva o tom istom, čo článok Haluz.

To je dobré, lebo ich môžeš navzájom ich prepojiť a potom jeden čítať jedným okom a druhý druhým.


Cep de vigne.png

Výhonok (údajne tiež nazývaný haluz) je (kratší) článok na slovenskej Necyklopédií, z ktorého sa dozviete veľké tudle (v niektorých prípadoch aj nič).

Pôvod slova[upraviť]

Slovo výhonok je vytvorené od nedokonavej verzie slovesa vyháňať a nie od dokonavého tvaru vyhoniť ako by sa mohlo zdať. Zo slova vyhoniť sa tvorí slovo výhoňok.

Výskum[upraviť]

Posledné výskumy ukazujú, že výhonky vlastne ani neexistujú, respektíve nie na slovenskej Necyklopédií. Veľmi pravdepodobne je tento fakt spôsobený tým, že sa tu nazývajú „haluze“.

Haluze na Necyklopédii[upraviť]

Haluz na Necyklopédii je článok, ktorý má šancu prežiť až do chvíle kým niekto nestratí trpezlivosť. Nikto, kto sem haluz len tak vloží si nemôže byť istý, že sa tu z haluze stane strom. Bezvýznamná haluz Sa tu raz môže odťať.

Seriózne jazykovedné diela NECYKLOPÉDIE Tongue-split.jpg

AngličtinaBiboslovenčinaBrutusCikulaDrivoFrasFršnásťHaluzHehHroznýJazykJebaťKadiťKokotštinaLatinčinaMalé tudleMam v pičiMenoNadávkaOdkundesPapľuhPejoratívumPičovinaPozeraj ako čítašPozorPočuj ako píšešSarkazmusSlovenčinaSlovesné podstatné menoSlovník dezolátneho pravopisu a reči dezolátnejSlovoSlušnosťSomarinaSpodnojazyčtinaSprdSráčSraľoVeckaVtipnoVulgarizmusVýhonokVýmazVypchávkové slovo

 


Leucanthemum vulgare qtl1.jpg Necyklopedické rastliny Kokotna paprika.JPG

BurgyňaCibulaCvikľaHaluzHi-Hi TrávaJahodaMuchotrávka zelenáOvociePaprikaRíbezľaStromTrubkovník bananskýTrávaUchotrávka zelenáVýhonokZemiak