Turecko

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Turkeyflag.gif
Typická turecká rodina
Turecké peniaze majú veľmi veľa núl
Turecké kúpele zostávajú pádnym argumentom pre vstup do Európskej únie

"Úroda včas pozbieraná, políčka vzorne obrobené. Je to hospodárstvo. No proste, Turecko."

- Zsolt Simon Amman

Turecko je krajina, ktorá je striedavo počítaná k Ázii a Európe. Turecko je známe svojim kvalitným hospodárstvom, priateľským vzťahom ku Grékom a dlhoročnou snahou dostať sa do Európska únia. Hlavným mestom je Carihrad.

História[upraviť]

Niekde vo východnom Turecku sa podľa legendy nachádzalo Zlaté rúno, ktoré ale úspešne ukradol istý Grék (od tej doby pravdepodobne nemajú Turci Grékov v obľube). Potom bolo Turecko postupne obsadzované Grékmi, Peržanmi, Rímanmi, až nakoniec prišli Turci, ktorých sa už vyhnať nepodarilo. Medzitým tu ešte pár storočí existovala Byzantská ríša, ktorá je významná hlavne tým, že odtiaľ boli poslané zvesti na Veľkú Moravu.

Pokiaľ ide o Turkov, tí sa z nejakého dôvodu nehodlali uspokojiť so samotným Tureckom, ale postupne obsadili všetky možné balkánske štáty od Grécka cez Bulharsko, Srbsko a Maďarsko až po Južné Slovensko a časť Rakúska. Keď sa dostali až k Viedni, tak zrejme zmenili názor a odjebali sa zase naspäť do Turecka. Napriek tomu sa tam neskôr mnohí vrátili v podobe „Gastarbajtrov“.

Na začiatku 20. storočia Turci zmenili svoj hlavný plán pre budúcnosť: Keď sa nemohla Európa stať súčasťou Turecka, stane sa teda Turecko súčasťou Európy. Najskôr usúdili, že písanie arabským písmom nie je v Európe in, takže zaviedli latinku (ale pri opisovaní z iných jazykov sa asi niekde stala chyba, pretože Turci píšu bodku nad veľkým İ a nie nad malým ı. A po ďalších deväťdesiatich rokoch usilovnej snahy dosiahlo Turecko uznanie za kandidátsku krajinu , čo svedčí o prezieravosti Turkov, pretože v dobe, keď so svojim úsilím začínali, ešte nikto o nejakej EÚ nič netušil.

Turecko a naša krajina[upraviť]

 • Od Tureckých obchodníkov a majiteľov autobazárov slovenskí kokoti húfne kupujú ojazdené autá v Nemecku.
 • Turci pri nájazde a bombardovaní trenčianskeho hradu v blízkosti Trenčína narazili na ložisko ropy.

Základná fráza, ktorá sa vám hodí[upraviť]

 • Benim hoverkraft yılan balığı ile dolu = Moje vznášadlo je plné úhorov
 • Orospu çocuğu = sukin syn (kurvin syn)

Turecké vynálezy[upraviť]

 • Harém
 • Turecké hospodárstvo
 • Turecký záchod
 • Turecké kúpele
 • Turecký med
 • Turecká káva
 • Kebab do ruky (aspoň na Slovensku)
 • Oňur a Šehrezáda
 • Turecké telenovely (Sulíktán, Pila, Vymenené živôtiky, Nekonečná páska, Zakázaná maska, Takmahúl, Láska na tretí hókus a iné)

Harém[upraviť]

Sen každého muža o nevěstinci, skládajícího se z nahých smyslných žen ležících okolo lázně s naolejovanými těly, připravených potěšit pána domu, kdykoliv si umane. Práve toto je najväčší úspech Turkov a nikde inde to nedokázali. Mnohé z těchto představ byly ztvárněny tehdejšími malíři. Harém tureckých sultánů v paláci Topkapı ubytovával několik set, svého času až tisíc žen, z nichž některé byly i manželky. V harému žila též panovníkova matka, jeho sestry a další ženské příbuzenstvo. V harému byli dále přítomni vykastrovaní sluhové a mladé otrokyně, které sloužily sultánovým milenkám. Do šestnácti let byl harém domovem také sultánovým synům, kteří byli po dosažení tohoto věku považováni príliš starí pre sultánove uspokojenie. Tiež sa tam učili heterosexualite a trénovali (myslím, že všetci vieme čo).

Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia