Trabant

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Trabant
Berlin Wall Trabant grafitti.jpg

Trabant známy tiež pod skratkou BMV = bakelitové motorové vozidlo, je u šoférov veľmi obľúbený voz, ktorý je používaný aj v dnešných dobách. Tento voz preslávil tzv. dvojtaktný motor, ktorý pri jazde vydáva charakteristický prďavý zvuk. Spaľovanie motora tohto vozidla dalo každému štamgastovi pocítiť všetky benzínové oktány.

V Česku vravievali, že vlastník Trabantu je myslivec. Bolo to vraj preto, lebo si myslí, že má auto. Nie je to pravda, iba hlúpa ľudská závisť. Toto auto je šikovné, nenáročné, vhodné pre každého: obyčajných ľudov, ale aj pre vojakov, celebrity, ako aj pre prostitútky.

Kvalita vozov BMV[upraviť]

Kvalita týchto vozidiel je vskutku neoceniteľná. Závidieť im môžu všetky ostatné autá. Trabanty sú ľahké, bohvieako nehrdzavejú a jedinou povinnou výbavou okrem vodiča u týchto vozov je kladivo a lepiaca páska.

Ak s týmto autom nabúrate, či už schválne alebo nejakým iným (ne)dopatrením, stačí ak z automobilu vystúpite (pokiaľ vám to dovoľujú okolnosti) a kozmetické vady, ktoré auto utrpelo z neho vytlčiete. Tieto vady a diery nemusíte vyvárať, iba ich lepiacou páskou zalepíte a keď už tú pásku máte poruke, tak môžete ňou dať dokopy aj svetlomety.

Toto vozidlo je plne automatické, hoci nemá všetky moderné, technické vymoženosti aké majú novodobé autá. Nahovno by mu boli všecky, iba by sa zbytočne kazili. Tento drobný nedostatok je však odstránený šoférovou, prípadne aj vodičovou prítomnosťou vnútri automobilu. Prípadné upchatie prívodovej hadičky paliva nie je žiadný problém, stačí ju demontovať a následne ústami prefúknúť a opäť namontovať na pôvodné miesto. Pri mäkkých kolesách postupujeme obdobným spôsobom ako pri upchatej hadičke.

Trabant bol od svojho vzniku obľubeným vozidlom gitaristov. Bolo to preto, lebo aj pri totálnej škodovej udalosti (deštrukčnej havárii najvyššieho rangu) muzikantovi zostalo utešenie z dosť značnej hromady drcátiek.

U trabantov sa estetično miesilo s praktičnom. Napríklad vkusné zadné otvory na chladenie sa dali použiť ako strúhadlo na rohlíky. Trochu ťažšie sa strúhalo za jazdy, no keď Traubi, miláčik rodiny stál, u každej dobrej gazdinky srdiečko len tak poskočilo.

Jediné väčšie riziko pri týchto vozidlách vznikalo pri parkovaní v dedinách, kedy pri husích pastvinách hrozilo, že im tieto domáce ftáky spolu s kačkami zožerú blatníky. Neodporúčali sa ani garáže, kde sa vyskytovali myši. Podobne bolo treba dávať pozor na psy bojových plemien (hlavne pitbull-teriér, stafford a podobne). Stávalo sa to hlavne vtedy, keď tieto blatníky predtým ošťal iný pes.