Topier

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Topier
Topier
Nie všetky topiere sú odporné potvory.

Aj keď to z obrázku nevidno, je druh lietajúceho cicava

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Toto je podľa všetkého topier. Zdá sa, že visí za nohy
Jeden z tých odpornejších

"Ďuri, ta to ne topier, to netopier!"

- Súdružka učiteľka - Ďurimu

"Ta, keď to ne topier, ta ja neznam."

- Ďuri - súdružke učiteľke

Topier je druh lietajúceho cicavca podobného netopierovi, a teda, spolu s ním, aj myši s krídlami.

Je to potvor s odpornými blanitými krídlami. Niektoré druhy majú celkom roztomilý kukuč (hoci s trochu prijebaným výrazom), iné (tie čo používajú sonar) majú na ksichte odporné výrastky a nepatričné orgány. Napriek tomu sú väčšie druhy jedlé.

Väčšina topierov lieta v noci. Deň a zimu trávia v jaskyniach, kostoloch alebo iných vlhkých zapáchajúcich dierach. Keďže sú to noční letci, na svoju orientáciu v tme a hľadanie potravy používajú sonar. Lovia hlavne úbohý bezbranný hmyz a ešte bezbrannejšie ženy, ktorým sa zaplietajú do vlasov a potom s nimi odletia do teplých krajín.

Netopiere sú užitočné aj tým, že nám dávajú hovno, ktoré nazývame guánom. Guáno sa hromadí v jaskyniach, z čoho vznikajú legendy o kvapľovej výzdobe.

Rozdiel medzi topierom a netopierom[upraviť]

"Deti, čo to tam visí za vtáka?"

- Súdružka učiteľka - deťom

"Tam za vtáka visí netopier."

- Móricko - súdružke učiteľke.

Opísaná vlastnosť je základným rozlišovacím znakom: pokiaľ zviera visí za nohy, je to topier. Pokiaľ visí za vtáka (ten vták nie je nejaký operenec, ale ľudovo povedané penis) je to netopier.

Celkovo sa dá povedať, že topiere sa vyskytujú omnoho hojnejšie ako netopiere, pretože mať takého vtáka, čo udrží váhu celého tela, nie je žiadna sranda a penis majú iba samce, takže nijaká samica nemôže byť považovaná za netopiera. Navyše sa druhová príslušnosť ťažko overuje, lebo kým prídete tak blízko, aby ste to rozoznali, začo to ten zver vlastne visí, visiaci potvor zvyčajne uletí. Medzi polofilozofmi sa vedú dišputy, či je možné visieť aj na stojacom penise.

Fylogenéza[upraviť]

Predpokladá sa, že topier sa vyvinul z tapíra niekedy v čase uzákonenia spisovnej slovenčiny. Netopier sa mohol vyvinúť z netapíra, problém však je, že netapírom je čokoľvek okrem tapíra. Teda aj bazooka.

Druhy topierov[upraviť]

  • sonarový topier odporný
  • bezsonarový topier milý
  • krvilačný upír

Zaujímavosti[upraviť]

Z ľudov sa tomuto potvorovi najviac podobá Batman a mníška na bicykli. Z nemŕtvych neľudí napríklad Drakula, určitú podobnosť vykazuje aj cthulhu, ale u toho hlavný dojem robia chápadlá.

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Húpací koník.jpg