Taliansko

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Bezlysini neschvaľuje tento článok
pretože popisuje detaily jeho donjuanských metód a teda ohrozuje jeho monopol na pohlavný styk na Apeninskom polžaludi.
ŠalvioFacelifting.jpg


Done.png


Talianska republika
la più bella e la maggior parte del mondo di calcio Italiano Fero
Talianskavlajka65.jpg
Znaktalianska.png
Taliansko
Základné údaje
Štátné zriadenie Talianska respublika
Úradné jazyky Taliančina, esperanto a hoc aká iná skomolenina
Hlavné mesto Romaléé (nie, nie je to Neapol)
Najväčšie mesto Rím (asi)
Členenie Od pičusov rakúskych až po "stredozemové" more
Najvyšší bod vrchol šikmej veže v Pise
Najdlhšia rieka Pád, Adige, Tiber
Národná hymna Idú bábiky ulicou
Demografia
Rozloha cca. 365 000 000 000 mm²
Počet obyvateľov takmer 61 miliónov
Hustota osídlenia od severu na juh
Susedia Slovinsko, Francúzsko, Švajčiarsko, Rakúsko, San Maríno, Vatikán .
Ostatné
Prezident Francesco Totti
Premiér Don Vito Corleone
Národný hrdina Šalvio Bezlysini
Zakladateľ štátu Don Vito Corleone
Mena Eurolýra (bratislavská)
internet tld .it

Taliansko (skratka pre tolerancia, asertivita, lopúchy a inteligencia abstinujú, neobyčajne stredomorsky kreténska oblasť) je ešte stále štát Európskej únie. Nachádza sa najmä v južnej Európe a kde sa dá je obklopené morom (okrem severu, tam sa vraj už pre tvrdohlavosť alpských permoníkov nedá). Je tam dostatok slnka, vína, talianskej zmrzliny (často de facto albánskej), talianskej mafie (často de facto albánskej) a veľký nadbytok kostolov, čistej viery, malých motocyklov a veľkých pláží. Preto sa v talianskom parlamente pred niekoľkými rokmi uvažovalo o odpredaji niekoľkých talianských pláží Slovensku (na žiadosť hranola). Mali byť premiestnené na južné Slovensko na pobrežie Mora svätého pokoja, ktoré mala zabezpečiť výstavba priehrady vo Vojvodine. Tento obchod bol nakoniec zmarený, pretože sa zistilo, že vo Vojvodine žije početná maďarská menšina, ktorá sabotovala vymeriavačov priehrady. Tí, nezvyknutí na papriku, špecifické maďarské porno a nadávky, opustili región so slovami: "Vivat Hungaria!"

Geografia[upraviť]

Taliansko sa skladá z nohy, ktorá vtipne nakopává Sicíliu, čo má iste svoj historický pôvod v rímskych dobách, keď Rimania bojovali so Sicíliou. Iná interpretácia hovorí, že spomínaná noha je skôr značková čižma (zatiaľ nezistenej značky) a do onoho sicílskeho exkrementu stúpila, pričom to čvachlo a až tak, že sa zašpilnila až hen po Neapol (preto sa hovorí vidieť Neapol a zomrieť, pre smrad sa v ceste ďalej na juh nedá pokračovať). Tieto dve protichodné teórie nedajú vraj istým ľuďom spávať a to aj napriek tomu, že postrádajú akýkoľvek zmysel (tí ľudia). Taliansko trpí žalostným nedostatkom kontinentálnych ľadovcov, kvôli čomu je častým terčom posmeškov bodrej grónskej menšiny. Grónska menšina je pomerne nepočetná, spoznáte ju podla primrznutého výzoru a silnej averzie k žltej (napr. ananásovej) zmrzline, ktorá im prináša neblahé spomienky na žltý sneh.

Talianské legendy[upraviť]

Typické moderné talianske prímorské mestečko
 • Boh je Talian. (Asi aj preto mu skoro nik nerozumie).
 • Taliansko vyrobila istá mimozemská civilizácia (Romuláni) ako reklamu na svoje čižmy, ktoré sú údajne tak kvalitné, že sa exportujú prakticky do všetkých galaxií vo vesmíre. Preto Taliansko pri pohľade z vesmíru vyzerá ako typická romulánska obuv.
 • Taliani boli v dávnych dobách skvelými a nebojácnymi bojovníkmi (je to síce neuveriteľné, ale niektoré historické pramene túto fantasmagóriu potvrdzujú. Žiaľ re Taliansko sa akoby po vzniku samostatného Talianska táto skutočnosť zmenila na pravý opak).
 • Starovekí Taliani (nesprávne označovaní ako „Rimania“, správne je „Italikovia“) používali špagety, alebo pizzu ako medicínsky prostriedok k vyvolávaniu vracania. To sa zmenilo až po ceste Marca Póla do Číny.

Taliani a ich životný štýl[upraviť]

typické talianske slnečné hodiny

Taliani vymysleli siestu a vynašli tiež Bulharské opatrovateľky. V priebehu siesty, ktorá trvá v niektorých oblastiach aj pol dňa sa Taliani autami premiestňujú zo svojich pracovísk domov, alebo na pláže kde trávia čas kúpaním v mori a opaľovaním. Taliani sú bezdôvodne veselí, priateľskí, pohostinní, hraví a často pripomínajú obete skupinovej lobotómie. Radi pijú víno, ktoré je v južnom Taliansku veľmi lacné, lacnejšie než pitná voda (tá je tam dokonca drahšia ako benzín). Taliani sú typickí pobožní pokrytci,

„Fena kŕmiaca malé siroty mliekom“ Častá prax v talianskych sirotincoch

snáď ešte viac ako Pšonti, majú obrázky Otca Pia i vo svojich krčmách, kde chlastajú kávu namiesto piva. Talianske pivo je ... Mladí Taliani sú ochotní ísť na diskotéku, ktorá je vzdialená aj tristo kilometrov od ich bydliska. Chuji. Rodinné domy v južnom Taliansku, ktoré sa nachádzajú mimo turistickej oblasti sú často bez fasády. Talianske dievky nie sú tak pekné ako sa hovorí, dokonca je to oveľa horšie. Taliani prácu často odfláknu, preto talianske autá nedosahujú kvalitu nemeckých áut a nedajú sa naštartovať už pri teplote -2 stupne. Taliani milujú „fotbal“ a pred zavedením eura bola talianska mena „líra“ najtvrdšou menou v Európe.

Znak Talianska[upraviť]

Po zničení fašizmu v roku 1856 sa Taliani veľmi hanbili za svoju fašistickú minulosť a tak prešli od jednej sračky k druhej a vytvorili si nakomunistickejší znak všetkých čias. Okolo znaku sú 2 zväzky 1 z bavlny ktorá je najrozšírenejšou plodinou na pestovanie v Taliansku hneď po marihuane a opiu. 2. zväzok je z obilia, obilia z ktorého sa neskôr stvorí pizzza a dokonca aj puzzle. Tiež je v Taliansku celé jedno mesto vytvorené z pizzi a tak ho aj nazvali, Pizza. V jej strede je veža "šikmá vež v pizze" a tá šikmá lebo sa stavbári pred stavbou nadrbali. Vo vnútri sú ďalšie zväzky obilia a v nich je elektrické vedenie, priehrada a hydroelektráreň. Dokopy to symbolizuje taliansky sen a taliansky sen je že to raz všetko budú mať. Okrem toho tam je ešte kosák a kladivo symbol komunizmu, 3 stuhy na ktorých na jednej CCP čím vyznávajú svoju náklonosť k CCCP, dačo písané azbukou a v kirgištine (jeden z úradných jazykov Talianska) a dačo písané kórejským písmom a kórejčinou (ďalší úradný jazyk Talianska). Nad tým sú konáre, ozubené koleso a veľká biela hviezda čo sú ďalšie symboly najväčšej sračky akú kedy ľudstvo vymyslelo teda komunizmus.

Hudba a film[upraviť]

Taliani dali svetu hudbu, bez ktorej sa neobišla žiadna normalizačná estráda. A to i napriek tomu, že išlo väčšinou o ukradnuté verzie slovenských autorov. Samotná hudba sa pritom vyznačuje kreatívnym minimalizmom, kedy s minimom prostriedkov autori vykúzlia hromady skladieb. Väčšina piesní má harmóniu na akordy C - Ami - Dmi - G a slová sú plus/mínus rovnaké. Piesne sa však dajú dobre odlíšiť podľa rytmu a prízvuku v refréne (ámore / amóre / amoré).

Povestný taliansky minimalizmus sa prejavuje aj vo filme. Len tak si možno vysvetliť, že Taliani boli schopní vytvoriť sériu veľmi úspešných filmových komédií na základe toho, že jeden chlap dá facku druhému.

Architektúra[upraviť]

Klasická talianska mimoúrovňová križovatka

Taliansky architekti sú známy tým, že i v súčasnej ekonomickým diktátom riadenej dobe sa nesnažia len o funkčnosť stavby, ale vždy majú na pamäti jej estetický dojem. To je obzvlášť vidieť na talianskych diaľničných križovatkách. Tam, kde suchopádny Nemec drbne obyčajný štvorlístok, tam Talian vykúzli geniálny prepletenec šiestich estakád v dvoch poschodiach, so štyrmi tunelmi, desiatimi semafórmy a 37-mimi kilometrami nájazdov (37 prvočíslo. Toto hrá v talianskej architektúre dôležitú úlohu).

Oproti tomu samotné mestá sú stavané veľmi pozemkovo úsporne. Úzke a krivoľaké uličky boli v histórii dôležitým obranným prvkom - nepriateľský vojaci dobívajúci mesto v nich často zablúdili a zomreli hladom, prípadne si ešte nevedome predĺžili utrpenie jedením zabavených a pokazených lasaní. Tento obranný prvok je obzvlášť účinný proti napadnutiu USA, pretože priemerný americký kapitalistický zmrd sa do talianskej uličky ani nevojde. Turisti sa dnes vyhladovenia báť nemusia, nakoľko každý turista pred návštevou mesta prejde dôkladným orientačným školením, keď sa pokúšal vymotať na niektorej z miestnych diaľničných križovatiek.

Kuchyňa[upraviť]

Výsledok konzumácie talianskeho jedla

Talianska kuchyňa je vyhlásená predovšetkým svojimi cestovinami, plodmi mora, pečivom a zmrzlinou. Cestoviny sa podávajú ako pasta. Plody mora sa zbierajú na morských plantážach, česať ich prichádza mnoho slovenských brigádnikov. Pečivo ani zďaleka nedosahuje kvality našich rožkov a zmrzlinu Taliani jedia len Totti-fruti a pistáciovú. Svetovo najobľúbenejším talianskym jedlom sú ale kapustové halušky s kečupom.

Základné slovíčka a frázy[upraviť]

 • Il mio aeroscivolante è pieno di anguille = Moje vznášadlo je plné úhorov.
 • Mamma! Dove sei, cosa fai? = Úvodná fráza k dôležitému obchodnému telefonátu, ktorému je nutné dať prednosť pred akoukoľvek inou činnosťou
 • Kozy piccola = Mám ťa rád len ako kamarátku.
 • Cornuto! = Názov talianskej zmrzliny
 • È stronzo = Nech to poviete pri akejkoľvek príležitosti, Talian vám dá jahodovú zmrzlinu

Známi Taliani[upraviť]

 • Gina Lolobriketa
 • Claudia Cardinálová
 • Sophia Lorenová
 • Barbara Bobuliová
 • Marcello Mastroianniový
 • Luciano Pavianotti
 • Sraldo Mandolíni
 • Aldo Šťaldoríni
 • Číča-líná
 • Giacomo Vista
 • Leonardo da Vinci
 • Šalvio Bezlysini
Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia