Sviňa

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Toto je psychologická analýza, t.j. čisto vedecký článok o svini dvojnohej, o svini domácej (štvornohej) si prečítajte vedecký článok prasa.
Je to totožný prípad ako rozdiel medzi hovädom a kravou.

"Je škaredá ako sviňa a sprostá ako dve."

- ľudo - o svokre, nie o prasnici
Svina2.jpg

Sviňa, tiež známa pod týmito menami: prasa, čontoš, kanec, ale aj prasnica, krochkroch a tak ďalej je živočích, ale aj označenie pre človeka, čo svedčí aj o bohatých fondoch slovenského národa.

Ako (ne)byť sviňa[upraviť]

Týka sa to hlavne neporiadnych ľudov, ktorí sa nevedia chovať ako v spoločnosti tak ani v súkromí a stvárajú prasačiny.

  • kanec - týmto slovom označujeme muža, ktorý má buď veľkú sexuálnu výdrž alebo má viac sexuálnych partneriek. Ženským ekvivalentom kanca je kurva.
  • sviňa - tento výraz sa už pomerne dlho využíva na označenie ľuda, ktorý je opitý ako prasa.
  • sviňa - môže ísť narážku na adresu telesnej hmotnosti nenažraného ľuda „si tučný/ ťažký ako sviňa/prasa“ - ženským ekvivalentom býva aj prasnica jedna nenažraná
  • sviňa - slovo ako všeobecne použijeme na ľuda, ktorý nám spôsobil nejaký problém alebo škodu (napríklad ak nám dotyčný rozbil tanier tak ho týmto titulom označíme)
  • sviňa - použijeme na ľuda, ktorý je špinavý (zasvinený)
  • sviňa - ide tu o povahu, zahŕňa hlavne negatívne vlastnosti ako napríklad bezohľadnosť, egoizmus, zmrdizmus. Je tu aj istý náznak na medzidruhové kríženie s hovädom. Je tu ale istý náznak rozdielu v tom, že sviňa (človek) má motiváciu vo vidine válovu. Hovädo je proste hovädo, aj bez ohľadu na ten válov.

Týmito a mnohými ďalšími činmi si vyslúžime označenie „sviňa“ na adresu našej osobnosti. Tomuto označeniu, pre niekoho aj nadávke sa dá vyhnúť, nie v ždy to však platí. Musíte však zmeniť životný štýl a prestať sa chovať ako sviňa. A potom sa prestane toto slovo používať aj na ľudov, ale dovtedy sa ešte veľa svíň zožerie.

Slovo sviňa má aj miesto v slovníku pána Meliška, ktorý je vždy pripravený vo vhodnej chvíli takéto slovo použiť na presné označenie osoby.

"- Mamíí, môžeš mi povedať, ako vyzerá riadna sviňa?
- Nemôžem synček, lebo by sme mohli skončiť na ulici."

- taká bežná otázka...
Ľudia
AbstinentBlondínaBratCelebritaČajaDebilDeckoDezolátiDôchodcaHerecHovädoChriašteľIdiotKovbojMagorMulatMužNadčlovekNarcisNepriateľPraľudPriateľTyZmrdOzembuchParoháčPapľuhPríjebekPrinc na bielom koniSliepkaStará dievkaStará maťSviňaSvokraSusedTajtrlíkVesmírni ľudoviaVýmelVzdelaná SlovenkaŽena


Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif