Sumec

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Sumec
Sumec
Fotografia kričiaceho sumca. Tieto potvory kričia až nadmerne často - hlavne aby rušili nočný kľud a zobúdzali malé deti.

druh potvora (ryby), blízko príbuzného barakude chlpatej a šťuke

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Sumec (na východnej strane pobrežia Slotoviny tiež nesprávne označovaný ako samec) je druh potvora (ryby), blízko príbuzného barakude chlpatej a šťuke

Výskyt[upraviť]

Sumec sa bežne vyskytuje v rybníkoch, jazerách, riekach, močiaroch, morských pobrežiach, ale aj v kanalizácii, potrubí, sprchách, žumpách (a v prípade niektorých jedincov aj v nukleárnych elektrárňach) po celej planéte. Je typický fúzmi, ktoré mu vysia z okrajov papule a taktiež neukojiteľnou túžbou žrať, slopať a robiť množstvo iných pochybných aktivít. Podobne ako plytviaky, aj sumce sú známe tým, že vo veľkom míňajú prírodné zdroje, ako je ropa, zemný plyn a voda, aby zabránili populáciám ľudov v rozmnožovaní (čo sa ale veľmi nedarí). Výskyt vyššieho či naopak nižšieho počtu sumcov závisí od výskytu iných kriminálnych potvorov, ako sú napríklad aj tučniaky alebo vlci draví. Pre sumce je bežné, že sa presúšajú v tlupách od 5 do 20 (výnimočne až 70) jednotlivcov. Na rozdiel od barakúd chlpatých, ktoré si vážia vlastného súkromia, sú sumce často rodenými komunistami, ktorí preferujú spoločné vlastníctvo, napríklad o veľký majetok typu tanku, jadrovej ponorky alebo sídla sa delia. Nadprirodzené schopnosti, vedomosti a drzosť (arogancia) sa samozrejme líši podľa druhu sumca, o ktorom je reč.

Vzhľad sumcov[upraviť]

Takmer všetky sumce sú typické dlhým telom, ktoré spravidla býva neošupené, respektíve už ošúpané, holé, slizké a studené. Jedným slovom by sa teda dali charakterizovať ako tvory s protivnou stavbou tela. Väčšina sumcov má namiesto paprčiek plutvy, ktorými žiaľbohu nemôžu chytať nijaké a iné veci. Tejto väčšine potom na uchopovanie vecí slúži papuľa, ktorej nešváry maskuje širokým, dalo by sa povedať až úlisným, úsmevom. Papuľa je asi najvýraznejšia na akomkoľvek sumcovi - spravidla býva po celej šírke plná maličkých zubov, ktoré sú voľnému oku neviditeľné. Kvôli absencii veľkých zubov majú sumce na zubných klinikách často veľké problémy, ale tie sa dajú vyriešiť napríklad úplatkom či vraždou zubného lekára a dokonca aj taktickým útokom na zubnú kliniku. Ďalšou typickou črtou sú fúzy, ktoré (čuduj sa svete) visia sumcom z ich papule. Niektoré sumce mávajú 4 fúzy, iné až 8, takže pôsobia dojmom, akokeby sa u nich práve začala puberta. Fúzy sú pre väčšinu sumcov nepoužívateľné a sťažujú sa na ich prítomnosť ich veľkému advokátovi, Bearovi Grillsovi. Ten však s tým odmieta spraviť dokonca aj čokoľvek. Troma slovami - sere na to!

Fázy vývoja, ba až rastu sumcov[upraviť]

  1. 1. Vajko (ikra) - z neho sa liahnu larvy.
  2. 2. Larva - malé bezmocné hovädo, plne závislé na matke.
  3. 4. Sumča (tiež známe ako sumčíča alebo sumčíčatko) - vyvinie sa z larvy. V tomto štádiu už môže robiť neplechu, učiť sa vulgarizmy a niekoľko tzv. slušných slov.
  4. 5. Sumčí adolescent (semiadult) - v tomto štádiu sa zdokonaľuje vulgárna slovná zásoba a násilnícke sklony.
  5. 6. Dospelý sumec (adut) - najneslušnejšia, najvulgárnejšia a najproblémovejšia fáza rastu sumca.

Každodenný život sumcov[upraviť]

Sumec pijúci pivo. Niektoré ryby sú veľmi nepoučiteľné.

Každý deň sa sumce podujímajú na veľa hanebných aktivít. Sú známe tým, že slopú. Slopú predovšetkým večer a v noci, ale bežne aj cez deň. Zopár sumcov sa môže pochváliť tým, že slopalo aj so známym slopačom Jánom Slotom (čítaj Slopom). Aby mohli efektívne slopať, musia si sumce počas druhej fázy rastu vyvinúť svaly, ktorými môžu vyšpúliť svoju papuľu do tvaru podobnému ľudskej papuli. Bez toho mu totiž jeho až nadmerne nechutne široká papuľa zabraňuje v dobrej slopačke - je totiž taká široká, že sa z nej alkohol ľahko vylieva. Okrem pitia alkoholu sú sumce známe aj jedením nezdravých potravín či dokonca užívaním drog a obchodovaním s nimi. Odhadom pochádza práve od sumčích obchodníkov až 58% drog, ktoré v súčasnosti užívajú sladkovodné ryby v amazonskom riečnom systéme. Výnimočne sa sumce môžu uchýliť aj k oveľa brutálnejším činom, ako sú bankové lúpeže, daňové podvody a dokonca vraždy. Okrem toho sa bežne aj rozmnožujú (jebú) a ešte častejšie žerú, serú a močia... do vody.

Druhy sumcov[upraviť]

Sumec západný (lat. Silurus glanis)[upraviť]

Bežný druh sumca, ktorý sa vyskytuje naprieč Európou a Áziou, a bol dovezený aj do severnej a strednej Ameriky a na Britské ostrovy. V podstate nerobí až tak veľa blbostí ako iné druhy sumcov, je tým pádom prakticky neškodný.

Sumec zločinný (lat. Silurus criminalis)[upraviť]

Sumec zločinný je známy bankovými podvodmi.

Tento druh sumca je trestuhodne nadaný, to znamená, že je schopný robiť veci horšie ako sumec západný. Väčšina ľudov okrem Beara Gryllsa a Jána Slotu (ktorému sú vlastne jedno) sa sťažuje na tieto sumce a ich vandalistické sklony. Medzi ich najhoršie aktivity patrí sprejovanie grafitov a rozbíjanie okien skalami. Sú tiež zodpovedné za šírenie zakázaného alkoholu a omamných látok.

Krúťoriť[upraviť]

Pozri osobitný článok...

Rádioaktívny hugo[upraviť]

Pozri osobitný článok...

Sumec úchylný, alebo nepodarený (lat. Silurus idiotus)[upraviť]

Sumec nepodarený číha v kalnej vode. Zvyčajne vyčkáva na deti a ženy, ktoré potom zostávajú ťarchavé.

Tohto sumca stvorili vo vedeckom inštitúte v San José v Kostarike. Po náhlom kolapse inštitútu však sumec utiekol do miestnej rieky a tam vraj straší deti.

Pri tvorení tohto sumca spravili kriplaví kostarickí študenti veľa chýb a má sklony k sexuálnemu obťažovaniu (odtiaľ názov úchylný/nepodarený). Napríklad aj to, že vyzerá ako idiot (odtiaľ latinský názov Idiotus). Sumec nepodarený je schopný vyzerať ako bezchrbticový krivák, takže ako idiot. Väčšinu času sa skrýva v hlbinách rieky a občas žužle ženy pracujúce na brehoch rieky. Škodí tým veľmi ich manželom, lebo taká vyžužlená manželka už nemá na to chuť. Dospelé jedince z tohto druhu žužlajú ako úplní profesionáli, ženy sa stávajú na nich závislé a často sa núkajú na roboty pri rieke.

Povedali o sumcoch[upraviť]

Ján Slota:

Až praskne Gabčíkovo, tí sumci si prídu po Maďarov a Ragnarök konečne nastane!

Chuck Norris

Idioti fúzatí! Deti satanove! Aby americká vláda znášala ich vojenský punč na našom území...to som ešte nevidel a ani videť nechcem!

Bear Grills

Sumce sú prispôsobivým druhom. Ich adaptabilita (a mäso) mi chutia. Keby kandidovali za poslancov, môj smerohlas by patril týmto vzorným ovčanom.

Otakar Krekete

Nič také konkrétne...
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Húpací koník.jpg