Stacionárny bicykel

Z Necyklopedia
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Stacionárny bicykel
Atthew Maple, from Pittsburgh, Pa , takes time out to stay physically fit by training on a stationary bike aboard the costal patrol ship USS Sirocco (PC 6).jpg
Stacionárny bicykel sa využíva aj na pohon motorového člna.

Stacionárny bicykel používajú sliepky na zmenšenie sedacej časti. Vyznačuje sa pedálmi, riadidlami a kostrou, celkom ako normálny bicykel, až na to, že ako priemerný Slovák ho nepotrebujete, pokiaľ nie ste Chuck Norris. Chuck je jediný človek, ktorý na ňom obišiel Zemeguľu a teda jediný, kto ho používa na niečo zmysluplné. Pre Chucka Norrisa je však každý bicykel stacionárny, pretože keď on bicykluje, tak stojí a otáča Zemeguľou.

Pokiaľ nie ste Chuck Norris, tak má pre vás stacionárny bicykel len jedinú výhodu: popri tom zmenšení riti vám poskytuje aj kráľovskú nudu a pocit, že robíte niečo nezmyselné. Preto radšej uprednostnite bicykel normálny. Ak niekto namietne, že občas prší a neoplatí sa ísť bicyklovať von, odpovedzte mu, že sa dá aj počkať.

Na druhej strane vodiči automobilov tvrdia, že by bolo na zváženie, či by sa predsa len nemal klasický, nestacionárny bicykel zrušiť. Ide o opatrenie, ktoré by sa malo zaviesť na Slovensku. Takmer všade nie sú pre cyklistov vytvorené komunikácie a tie potvory si dovoľujú nekontrolovateľne konkurovať štvorkolesovým tátošom v kľučkovaní okolo výmoľov. V prípade stacionárnych bicyklov to tak nie je, lebo ich ešte na cestách nezazreli.

Ďalšie návrhy sa tiahnu na verejnosť priamo z fitnescentier, kde je takýchto stacionárnych bicyklov najviac. Vraj niekoľkých ekologicky zmýšľajúcich majiteľov týchto inštitúcií inšpirovali pre to, aby sa pohon týchto zariadení transformoval cez dynamá/ alternátory na elektrickú energiu. Zároveň uvažujú o rekuperácii vody zo spŕch, kde by sa destiláciou doteraz odpadovej použitej vody vyrábala biosoľ a destilovaná voda.... riešia iba detail, či sa nepustia aj do výroby čpavku, lebo niektoré hoviadka do spŕch aj čúrajú.

Na tieto návrhy reagujú aj zamestnanci štátnej správy, ako sú vojaci, policajti, hasiči a poslanci v parlamente, kde majú tiež svoj fitness. Formuje sa hnutie, ktoré by malo iniciovať návrh, či by to osadenstvo parlamentu mohlo zasadať iba v tom fitnesse... ide o to, že jeden poriadny stacionárny bicykel stojí zhruba toľko ako notbúk... s množstevnou zľavou by vydalo vraj aj na elektrocentrálu.

Šport
Mario-sonic-olympic-games.jpg

BicykelBojové umeniaBunjijumpingCurlingFitnessFormula 1FutbalGolfHokejKorčuľovanieKrvavý kúpeľPoweriserRiťolezectvoStacionárny bicykelŠachTukosenieVolejbal

Me sfz.jpg

Hlášky slovenských komentátorovKorupciaIvan NiňajNiňajove hláškyOlympijské hryZimné olympijské hry 2014Púnske vojny