Stúpanie do hovna

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

""Ak stúpiš do hovna, budeš mať šťastie""

- Dong Xian Miaou

""To už radšej vstúpiť do hovna, ako do strany.""

- Ján Ľupták - zamlada
Príjemný pohľad na hovno na topánke.

Povera "Ak stúpiš do hovna, budeš mať šťastie" - Pramení zo starovekého čínskeho učenia zvaného Jing a Jang. Autorom povery je čínsky mysliteľ, filozof a liečiteľ Dong Xian Miaou.

Definícia[upraviť]

Pre správne pochopenie povery, je najskôr nutné poznať Jing a Jang. Je to čínsky filozofický smer, ktorý tvrdí, že vo svete existujú dve sily, dobrá sila a zlá sila. Tieto sily sa nachádzajú vo všetkom a riadia svet, i celý vesmír. K tomu aby niečo mohlo existovať, je treba, aby tieto sily boli vyrovnané. Preto, ak stúpite do hovna(Jing), je veľmi pravdepodobné, že v blízkej dobe budete mať "šťastie"(Jang) - keďže Jing a Jang sa musí prirodzene vyrovnať.

Vznik[upraviť]

Vznik povery sa datuje na 5.12.4206 P.V.T., autorom je Dong Xian Miaou, ktorý v tej dobe cestoval po svete na svojom koňovi Lambertovi.

História[upraviť]

Kôň Lambert, bol mimoriadne inteligentný a bol známy tým, že vedel rozprávať po japonsky, po čínsky a tiež po poľsky. Povera vznikla potom, čo Dong vyliezol na Lambertovi na kopec Taoa Chin Juan pri dedine Fei Chin Chin. Zoskočil z koňa, pošmykol sa, a skĺzol rovno do miestnej žumpy. V žumpe sa topil 16 minút. Napokon ho z nej vytiahol jeho kôň Lambert. Prešlo pár dní a Dong Xian Miaou si začal všímať, že jeho život sa od toho dňa menil len a len k lepšiemu. Dňa 5.12.4206 P.V.T. Dong navštívil univerzitu Yeme Pi-Chu v Beijing, kde študentom rozprával okrem iného aj o stúpaní do hovna.

Fekal Porno[upraviť]

V Japonsku je všeobecne známym faktom, že práve táto povera je začiatočným podkladom k ázijskému fekal-pornu. Vznik ázijského fekal-porna sa datuje na rovnaký deň, ako vznik samotnej povery.

Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif