Slovinsko

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Slovinský bordel
Bordelo Slovenskô
Slovinsko.jpg
Znak slovinska.png
Mapa slovinska.jpg
Mapa Slovinska
Základné údaje
Štátné zriadenie Šmolkovo
Úradné jazyky slovenčina,
slovančina
Hlavné mesto Ľubľana
Demografia
Rozloha €€&. 56 542 km²²
Počet obyvateľov veľa ľudí
Susedia Rakúsko, Chorvátsko, more, , Taliansko, Maďarsko (šak jak inak v každej riti musia byť)
Ostatné
Prezident Ocko Šmolko
Premiér meno nemá, jeho portrét= 
Mena Euro
internet tld .69

Slovinsko je krajina na severe Balkánu v Európe, ktorú si často mýlia so Slovenskom. Preto je pravdepodobné, že aj vy hľadáte informácie o Slovensku, a nie o Slovinsku. Ak sa však predsa len chcete dozvedieť niečo aj o Slovinsku, čítajte kľudne ďalej.


História[upraviť]

Dejiny Slovinska napodiv nie sú veľmi spojené s dejinami Slovenska. Na území dnešného Slovinska sa pôvodne rozprestieralo kráľovstvo Chlpáka Umcha Gulu, bratranca Tlapáka Umba Gulu. Okolo 6. stor. P.V.T. sa tu usadili Kelti, potom Ilýri, Rimania, až sem v 5. storočí prišli Slovania Slovinci. Tí si neboli schopní spraviť poriadky s vlastným štátom, a tak boli súčasťou Franskej ríše, Českého kráľovstva, Uhorska, či Juhoslávie. Až v roku 1991 sa osamostatnilo. Od roku 2003 je členom LFS, ligy spriatelených štátov so Slovenskom.

Geografia a obyvateľstvo[upraviť]

Slovinsko má rozlohu oveľa menšiu ako Slovensko. Aj obyvateľov má menej, iba asi 2 milióny. Na severe krajiny sú Júlske Alpy - jediné pohorie, ktoré je tu vyššie ako Tatry, čo dosť štve aj Jána Slotu, ktorý už viackrát podal návrh na odpálenie Triglavu (2864m) tak, aby mal menej ako 2655 metorv, Žiaľ, jeho návrh v NR SR neprešiel a tak zrejme jedinou možnou alternatívou je nabúrať do Triglavu Jankovým požičaným lietadlom pri ceste do Chorvátska.

Slovinci sú dosť hanbliví ľudia, von chodia väčšinou iba s tričkom s nápisom „Ja nie som Slovák“. O tom by vedel rozprávať aj Honzík Novotný, ktorý sem v lete chodieva na dovolenky. Dokonca o tom porozprával aj jednu historku:

Honzíkova historka[upraviť]

Rozpráva sám Veľký Čech Honzík: „Víte, byla to myslím neděle, když jsem s mou Romankou jen tak šlapal po pláži. Po pár minutach mi začalo být podezřelé, že všichni lidé nosí trička s nápisem Já nejsem Slovák. Řekl jsem Romance, proč takové nemáme taky my! A protože poblíž nebyl žádný obchůdek s prádlem, požádali sme místní pár, jestli by nám ty svoje trička neprodali. Ti s panikou utekli. Pak jsem si uvědomil, že Romanka je vlastně Slovenka a že by tedy takové tričko nosit neměla. Ještě že jsem ty trička nekoupil, vždyť bych je měl navíc!“ Potom sa Honzík začal nekontrolovateľne smiať, bohužiaľ, tomuto vtipu zjavne rozumel len on sám.

Významní rodáci[upraviť]

Zatiaľ sa tu nikto známy nenarodil, hádam sa to v blízkej budúcnosti zmení.

Oprava 14.2.2017: A už je to tu! Melania Trump(eta).

Turistický ruch[upraviť]

Dosť často sem chodia aj turisti, nielen Hozník. Medzi hlavné lákadlá patrí historické hlavné mesto Ľubľana s peknými parkami a smetiskami či jazero Bled, ktoré je známe tým, že sa tu utopil kapor Bonifác Starý, zakladateľ panovníckej dynastie kaprov zo Slovenska. Avšak môžete predsa len navštíviť aj Jadranské mori pri Kopri a Portoroži, no nepýtajte si od domácich tričká!

Pozri tiež[upraviť]

Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia