Slováci a ich vzťah k hypotékam

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
PA-TAG.png Varovanie! Pompino0006.jpg
Tento článok obsahuje bežne nie spisovné slová.
Vo vlastnom záujme sa ich zbytočne neuč a zabudni ich. Pokiaľ nepoznáš ich význam, pozri sa na Wikipédiu.

Od roku 2005 dodnes stúpli ceny nehnuteľností na Slovensku skoro dvojnásobne. Ako príčiny tohoto neúmerného rastu boli často uvádzané: prílev kupujúcich zo zahraničia (hlavne z Anglicka a Írska) a návrat domov Slovákov pracujúcich v zahraničí.

Najnovšie zistenia však hovoria o inom: hlavná príčina rastu cien nehnuteľností je v extrémne naivnej ochote Slovákov zobrať si hypotekárny úver, a zaboriť sa tak do hnoja zadĺženosti až po samú riť.

Fáma o eure[upraviť]

Tento skurvený trend zvýšeného záujmu o investovanie v oblasti nehnuteľností (a následného dvíhania cien) podporila fáma z roku 2006 o nutnosti investovania peňazí pred konverziou na euro. Lebo že euro sa bude meniť v kurze 27skk/euro, a ako sa na tom všetci oserieme.

Táto fáma spolu s ľahkou dostupnosťou hypotekárnych úverov spôsobila zmenu Slovákov na stádo zmanipulovaných oviec. Všetko čo malo IQ nad 20 začalo investovať do bývania, a keďže dopyt niekoľkokurvanásobne prekročil ponuku (Slováci si držia byty ako škrečok zrno), výsledkom bol cenový boom, vďaka ktorému dnes normálny Slováčisko nemá šancu kúpiť si čo len skurvenú garsónku.

Čiže: samotná panika znehodnotila naše peniaze viac ako akýkoľvek prechod na euro. Slováci si sami výrazne znížili reálne mzdy, aj keď stále mierne stúpajú. Ale, keď sme jebnutí, tak sme jebnutí.

Rizikové skupiny[upraviť]

Pravdupovediacpodobne najviac jebnutí podpisovači hypotekárnych zmlúv sú, paradoxne, vysokovzdelaní ľudia (pozri Vzdelaná Slovenka).

Značná časť tejto skupiny napríklad pozná riešenie ľubovoľnej tridsaťriadkovej rovnice (alebo podobnej pičoviny), v reálnom živote však zlyháva v kalkuláciách typu dvakrát dva sú štyri, prípadne niečoho rovnako triviálneho, ako napr.: „Keď byt stojí 4,2 milióna, a ja zarábam dvadsať tisíc, a moja jeba tiež dvadsať tisíc, nie je to kokotský nápad brať hypotéku?“.

V tejto súvislosti si veľká časť verejnosti začala klásť otázku: „Načo sme my vlastne z našich daní platili týmto ľuďom vzdelanie, keď sa chovajú ako banda nesvojprávnych kokotov?“. Možná odpoveď na túto otázku sa objavila na fóre pornorubriky Hospodárskych novín: „...zobrať im tituly, obsrať ich, a spáliť...“.

Hypotekárna kríza a jej dopad na Slovákov[upraviť]

Hypotekárna kríza v USA a Veľkej Británii (2008) nemá na Slovákov ŽIADNY DOPAD.

Slováci sú naďalej blbo ochotní podpisovať hypotekárne zmluvy s diablom a upisujú sa na 15 až 30 rokov skurveného dlžníckeho života (údaj z 1. mája 2008).

Tisíce domácností v týchto krajinách nedokážu svoje hypotéky splácať. Triezvy by povedal, že tento kurva-smutný trend (plne pokrytý médiami) vyvolá znížený záujem o hypotekárne úvery v krajinách ako Slovensko, ale nekonečne natvrdlá jebnutosť slovenskej verejnosti tento variant vylučuje.

Prognóza do budúcnosti[upraviť]

Čoraz viac ľudí má zlý pocit zo života v krajine, kde jebú systém státisíce kokotov bez sebaúcty a zdravého rozumu, ktorí sú ochotní zobrať na svoje plecia ťarchu celoživotného úveru s viac rizikami než je v rozkroku chlpov.

Tieto individuality na spodnej hranici submisivity sú nielen kazičmi cien, ale hlavne kazičmi svojich skurvených životov, a životov svojich detí (ak nejaké vyprdnú pri tom splácaní). A, samozrejme, serú týmto životy ľudí, ktorí sú nútení s nimi žiť v jednom ekonomickom systéme.

Keby títo nerealistickí trtkoši vyskakovali len do výšky svojho platu, bolo by všetko v poriadku. Hypotekárne úvery dali týmto lúzrom dvojsečnú zbraň, ktorou sa nateraz oháňajú (hrajú sa na bohatších ako sú, imidžisti skurvení), ale príde čas ekonomickej nestability, a vtedy im skrytá čepeľ rozreže riť napoly.


Mince.jpg Peniaze

BiedometerBitcoinBONDaneDlhEuroFinančné destilátyKurvítkoKorupciaMenaMeníme menu, nie cenuMzdaNeviditeľná ruka trhuPánboh zaplaťReformaRuletaSlováci a ich vzťah k hypotékamTridsať striebornýchVekslák