Slimák záhadný

Zo stránky Necyklopedia
(Presmerované z Slimák)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Slimák záhadný
Slimák záhadný
Detail slimáka záhadného

Kríženec mimozemšťana

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Slimák záhadný (staršie slimák obyčajný, česky slimák obecný, hlemýžď záhadný, lat. Helix mysteriosa) je druh suchozemského tvrdoša z čeľade slimákovité. Ide záhadného živočícha. Záhadou je už jeho český názov „slimák obecný“. Dodnes sa žiadna obec k nemu neprihlásila! Prečo teda „obecný“? V súčasnosti sa šíri nový druh, tzv. moslimák. Je nervózny a ľahko vybuchuje.

Záhadný pôvod[upraviť]

Slimák má svoj (záhadný) pôvod niekde medzi mimozemšťanmi. Od bežných tvorov na Zemeguli sa značne odlišuje. Niektorí zlomyseľníci zasa tvrdia, že mimozemšťania majú svoj pôvod u slimákov. Záhadou je aj jeho domček, ktorý je jedinou nehnuteľnosťou, ktorá sa hýbe. A nikto nevie, kde k nej prišiel bez hypotéky.

Rozšírenie[upraviť]

Slimák je pritom najrozšírenejší potvor na svete. Vedci totiž zistili, že parazituje v ušiach väčšiny cicavcov. Každý cicavec má v každom uchu jedného slimáka, teda v každom cicavcovi parazitujú dvaja slimáci, čo nie je prvočíslo, ale je to veľa. Znamená to, že len v ľuďoch je okolo plus, mínus viac ako desať miliárd slimákov. A teraz si odhadnime, koľko slimákov je v hlavách ostatných cicavcov. Do ucha sa nám dostáva už pre narodením, keď sa budúca matka opaľuje v kapuste. Fuj musí to byť nechutné.

Ak teda slimák má s mimozemšťanmi niečo (alebo aj niečo iné) spoločné, môže to znamenať, nás nepriateľ odpočúva, ako aj všetkých okolo nás. Takže pozor na reči, slimák je ten (záhadný) Veľký Brat. A keďže má aj oči, je možné, že z ucha aj vidí. Čiže má ušné oči(ušnoči). Brániť tomuto odposluchu sa dá pomocou uchotrávky zelenej, ale jej požitie môže mať nepríjemné vedľajšie účinky.

Hlavné charakteristiky[upraviť]

Podľa dlhodobých skúmaní sa skonštatovalo, že slimák je pravdepodobne typický odporný kapitalistický živočíšny produkt. Táto špina imperialistická sa všade vystatuje svojimi vynikajúcimi životnými podmienkami, vďaka čomu patrí medzi celosvetové ideály. Medzi jeho hnusné vlastnosti patrí:

  • vždy sa snaží kŕmiť tak, že si drzo lezie po žrádle. Napríklad po takom liste kapusty.
  • nemá nohy, iba jednu nohu má, a aj tú má takú, že s ňou vie kráčať dolu hlavou po skle. Hajzel jeden! Niektoré zdroje uvádzajú, že slimák patrí medzi extrémne čistotných tvorov, lebo si vraj vždycky oblíže cestu kadiaľ ide. Iné uvádzajú, že to robí preto, lebo je pažravý, načo ďalšie dodávajú, že to robí preto, lebo takto sa nalíže kalórií, a tým získava energiu pre svoj pohyb. To je niečo podobné, ako keď si predstavíte, že auto ide po ceste a... hm, teda vlastne nič.
  • tento potvor, potom ako sa rozhodne odpočívať nejde nikde, len sa stiahne do svojho obydlia, ktoré nosí na chrbáte. Slimák teda vlastne vynašiel karavan. Pôvodne sa skúmalo, že či má v dome aj latrínu, no dodatočne sa došlo k záveru, že slimák sa vyserie pred dom a potom sa „nenápadne“ odplazí ďalej. Dávajte si pozor. Ak zistíte v blízkosti svojho obydlia prítomnosť slimákovej ulity, urobte náležité opatrenia, lebo tu ide o hovno.
  • taký slimák, keď sa chce obzrieť netočí hlavou, lebo má oči na stopkách a tak si otočí iba konček tej stopky. Dve kratšie tykadlá sú vraj nosom a tými slimák údajne čuchá.
  • cez zimu sa slimák vydlabe na všetko. Zavíčkuje sa, a prespí do jari...
  • slimák je čisto autonómny potvor, ktorý si ku páreniu stačí aj sám a to natoľko efektívne, že si sám spraví aj gravitáciu, z čoho má potom v ikrách (čo sú vlastne vajcia) budúce decká... je hermafrodit. Podľa tohto poznania môžme skonštatovať, že sex dvoch slimákov sú vlastne sprosté nemorálne orgie. Obcujú pri ňom totiž krížom krážom dva páry. Po tejto tzv. slimáčej ruji nachádzame všade po zemi samý sliz.
  • pokiaľ ide o povahu, oficiálne sa tvrdí, že je to obyčajný mäkkýš.

Pĺži a tí ostatní[upraviť]

V slimačích svorkách sa nájdu aj nudisticky orientovaní slimáci, ktorí so sebou nenosia domy. Týchto slimákov nazývame pĺžmi alebo slizniakmi, pretože sú slizkí. Vo vodných tokoch žijú tiež podobní nudisti, ktorých nazývame pijavice. Tieto pijavice sa vďaka evolúcii už skrížili s pospolitým ľudom. Genetické informácie z tohto kríženia sa dostali do ľudských generácií tak, že sa prejavujú skôr na mentálnej úrovni a nie na telesnej stavbe. Na telesnej stavbe sa u ľudov prejavujú kríženci s pĺžmi o ktorých je známe, a podľa toho ich aj poznáme, že im chýba chrbtová kosť.

Výsledky výskumov[upraviť]

Z tajných zdrojov k nám došlo, že výskumy potvrdili, že slimák svoj sliz vylučuje hlavne preto, aby spomalil neprimerane veľkú rýchlosť. Pri reálnej rýchlosti by totiž mohol trením svojou jednou nohou vyvinúť také vysoké tepelné hodnoty, že by spôsoboval v lokalitách svojho výskytu riziká rozsiahlych požiarov. Toto už Boh a ani Chuck Norris nemohli dopustiť a tak vynašli zlepšovák s mazom, ktorý potom kompenzovali prenosným obydlím. To, že táto hypotéza je pravdivá dokazujú dodnes organizované preteky slimákov.

Kulinárske vsuvky[upraviť]

Nemožno opomenúť to, že slimák je v podstate jediný druh hmyzu, ktorý sa bez zábran konzumuje v Európskej únii. Kulinárskou špecialitou je pritom druh vo Francúzsku šľachteného jatočného slimáka, ktorý sa už teraz žerie naprieč celou Európu. Medzi kulinárske špeciality okrem iných popritom patria napríklad aj kakaové, či škoricové slimáky.

Naproti tomu, že slimák je jedlý, je známa aj tá skutočnosť, že slimáky podobne ako väčšina správnych ľudov majú radi pivo. Keď sa slimák k pivu dostane je schopný sa pustiť do chlastania tak zanietene, ze sa v ňom dokáže aj utopiť.(samovražda)

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Húpací koník.jpg