Simpsonovci

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Simpsonovci (Žltačka typu A) sú žltá rádioktívna rodina v ktorej majú všetci členovia už vyše 30 rokov ten istý vek. Táto skutočnosť americkú vládu znepokojuje už dlhší čas. Seriál vysiela severokórejská dementkratická televízia z tajného vysielača niekde v totálnej riti, najpravdepodobnejší je nejaký zatuchnutý juhoslovenský sklad ktorý prenajíma maďarská tajná polícia (ŠTB). Úplne prvý diel simsonov bol odvysielaný 11. Septembra 2001, v ktorom bol Homer odsúdený na 25 rokov nepodmienečne za pašovanie Toulénu cez ukrajinsko-slovenské hranice.

Dej[upraviť]

Obsah dielov spočíva v každodennom živote kapitalistickej západnej rodinky, ktorá žije z jedného platu v 6 izbovom dome na hypotéku s dvomi autami 6-liter diesel. Okrem rodiny sa v seriáli objavujú aj vedľajší ľudovia ako napr. úchylný sused flendrs, pravák robo či šialená mačacia žena, ktorá predáva mačacie v žemli na námestí pred mestským úradom. Simpsonovci s réžiou v rukách houmra natočili aj celovečerný film, v ktorom zosmiešňujú svetové znečistenie pitnej vody, vďaka čomu si teraz 66% američanov myslí, že chronta v jazerách a riekach je len výmysel simsonov. Seriál má už asi tak 784 sérií a dokopy 38 tisíc dielov. Americkí vedci nedávno zistili, že vesmír zanikne s poslednou odvysielanou časťou simsonov.

Postavy[upraviť]

- Houmer Simson - Tučná hlava žltej rodiny. ,,Pracuje,, v atómovej elektrárni aj keď je sprostý jak bagandža. Nenávidí svojho úchylného suseda flendrsa, lebo sa snaží houmra naverbovať do KKK a nedarí sa mu to. Houmr je velice hlúpy američan, čoho využíva jeho syn bart a robí mu rôzne naprieky. V jednom dieli bart natočil houmra, ako pácha tucet vojnových zločinov v afganistane. Houmr miluje svoju ženu aj deti, no ešte viac miluje pivo a vočka, s ktorým má dlhodobý pomer.

- Marge Simson - Žena tučnej hlavy žltej rodiny. Marge je žienka domáca, ktorá si kráti chvíle hraním automatov. Väčšinou prehrá houmrovú výplatu aj boty svojich detí. Má dve sestry, ktoré vapujú a nenávidia houmra a houmr zase nenávidí ich vapovačky. Marge vlastne žije pre svoju rodinu. Rodina je jej celý život a pre svoje deti by aj zabíjala, ako sa úkazalo na konci 6. série. Má veľmi nezvyčajný účes, s ktorým čistí komíny okolitým susedom za slušné peniaze, ktoré vždy aj tak prehrá na automatoch u vočka.

- Bart Simson - Synko Bart je rošťák s rohatými vlasmi. Je štvrták na základnej škole v Sprinfilde a väčšinou len robí neplechu. V jednom z dielov prepadol do 3. triedy, kde sa zrazu stal najmúdrejším zo všetkých žiakov (podobne ako keď sa FC Nitra prepadla z extraligy do 4. ligy). Nepríjemnosti robí po celom sprinfilde no najviac asi Houmrovi. Medzi jeho záľuby taktiež patrí odpisovanie vodomerov, v čom je naozaj dobrý, no väčšinou to naschvál zapisuje susedom zle a robí si z toho dobrý deň. Bart má najlepšieho kamaráta Milhauza a smeje sa jak Martin Dejdar.

- Liza Simson - Liza je nadané, 9 ročné dievča, ktoré hrá na saxofón a fujaru. Častokrát sa snaží zamedziť zkaze, ktorú väčšinou spôsobí tučná hlava rodiny, no nikto ju nevypočuje. Liza je takisto ateistka a stará sa do životného prostredia Zeme. V 20. epizóde 10. série sa stala závislou na zbieraní odznakov olympijských hier a o dva diely na to zasa na pervitíne. Odvtedy to s ňou ide dole vodou, no prekvapivo sa stále učí na jednotky a na saxofóne zahrala na prestávke superbowlu.

- Megi Simson - Tretie dieťa rodičov simsonových. Je to ešte stále batoľa (už 32 rokov), no za ten čas už stihlo postreliť Pana bernsa či houmra trafiť po hlave kladivom a bodnúť ho ceruzkou, čo sa naučila od animovaného seriálu iči a skreči. S lizou sú najlepšie kamošky.