Samovražda

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


Necyk.png

Toto je seriózny článok Necyklopédie!!!
Tento článok bol označený komunitou za seriózny článok. Je natoľko kvalitný, absolútne seriózny a pravdivý, že sa mu dostalo cti byť na jej Hlavnej strane. O ďalších serióznych článkoch sa rozhoduje tu.

Gold piece.png


Typická gravitačná samovražda.

"Vezmem si pištoľ a pôjdem sa obesiť do rybníka."

- Dr. Samuel Vražda

Samovražda nie je vraždou vodcu Samovej ríše a ani nijakého iného Samuela, ale je to atentát na svoju osobu s úmyslom usmrtenia.

Rozdelenie samovrážd[upraviť]

Samovraždy podľa použitej technológie rozdeľujeme na:

 • Gravitačnú
 • Delirickú
 • Drastickú
 • Sakrálnu
 • Kombinovanú
 • Epickú (od roku 2011)

Taktiež dokážeme rozlišovať podľa úspešnosti:

 • Vydarená alebo aj uskutočnená
  • Plánovaná
  • Neplánovaná
 • Nevydarená

Gravitačná samovražda[upraviť]

Je nazývaná aj Samovražda skokom. Veľmi jednoduchá a rýchla samovražda. V prípade neúspechu veľmi nepríjemná bolesť a možné doživotné následky.

Potrebujeme:

 1. Mrakodrap, vysokú vežu...
 2. vrtuľník, lietadlo...
  • nutné ľahké oblečenie, oblečenie bráni dokonalému rozpľašteniu
  • zašnurovať topánky sa aby ste sa nepotkli

Návod: Postavíme sa na okraj budovy alebo dopravného prostriedku umiestneného čo najvyššie nad pevninou predsunieme pred seba špičku pravej nohy a jemne vykročíme vpred. Pokúste sa na nohy nedopadnúť, lebo pri tejto samovražde budete mať v jej závere okrem agónie aj určitý nepríjemný pocit z pohľadu na vaše kolená vedľa uší. Relatívne príjemný let je v lepšom prípade zakončený rýchlym usmrtením jedinca, v horšom invalidným vozíkom.

Gravitačný pokrik[upraviť]

Pri lete je módnym doplnkom aj rev až krik v rôznych tóninách. Kreativite sa pri ňom limity nekladú. Tento rev upúta pozornosť okolia na váš výkon, ktorý takto nevyjde nazmar ani počas živej fázy samovraždy. Zlé jazyky hovoria, že tento typ samovraždy podporil vznik populárnej súťaže American Idol, či aj "X" factor. Simon Cowell vraj počas popíjania rannej kávy na jednej terase v Manhatane totiž začul ako jeden taký nešťastník počas letu prekonal deväť oktáv. Nie je to síce prvočíslo no doteraz sa Šimon zúfalo (a márne) snaží odchytiť nejakého podobného ešte zaživa. Nikto mu nechce veriť, že také niečo je možné.

Američania v letku zvyknú kričať „Geronimooo!!!“ a Japonci "Banzaii!!", takže ak chcete byť originálni, vymyslite niečo iné. Skúste také „Rande so svojím mestom...“ a hlavne pasáž so slovom „... a vííííín...“ pri dostatočnom precítení je veľmi pôsobivá. Víno je na Slovensku populárne a aj vina by mohla.... prinajmenšom vinný strik určite isto. Rýmuje sa to aj so striekaním vo finále (dopade na zem).

Delirická samovražda[upraviť]

Je nazývaná aj samovražda v bezvedomí. Princíp spočíva v tom že ste otupený, neskôr v bezvedomí alebo spánku. Tento stav je trvalý a fázu otupenosti je možné preskočiť.

Potrebujeme:

 1. Veľké množstvo alkoholu alebo iných drog, jedovatých látok
 2. silné tabletky (viacnásobne prekročiť maximálnu dávku)

Návod: Potrebujeme spomínané látky v čo najväčšom množstve. Treba ich hltať rýchlo a pravidelne... spôsobujú nevoľnosť eufóriu, otupenosť až nakoniec smrť.

Drastická samovražda[upraviť]

Je nazývaná aj krvavá alebo brutálna, bolestivá smrť.

Potrebujeme:

 1. nôž , sekeru, meč, alebo hocičo ostré
 2. kladivo, veľký kváder, niečo ťažké a tvrdé
 3. poprípade môže byť aj hlavodrť, ak máte odvahy na rozdávanie
 4. strelnú zbraň alebo výbušninu
 5. kyselinu
 6. odhodlanie a zúfalstvo

Návod: prebodneme sa na dôležitých miestach so silným tokom krvi viac krát ... tepny na krku, žily na zápästiach alebo do brucha... odporúčam viac bodných, rezných, bodno-rezných rán pre kvalitnejší zážitok z takzvaného fontánového efektu tvoreného červenou tekutinou zvanou krv. Pre Rýchlu samovraždu si môžeme privaliť hlavu veľkým kusom betónu alebo masívnym kusom nábytku (nie drevotrieska tá sa rozbije) alebo streliť si do hlavy poprípade do srdca do brucha... najčastejšie sa strieľajú ľudia do spánku... na bolesť si doteraz nikto nesťažoval takže zrejme aj to je bezbolestná smrť.

Sakrálna samovražda[upraviť]

Je nazývaná aj obetná alebo náboženská, typickým príkladom je pán Ježiš Kristus alias židovský kráľ alebo Vodca kresťanského ľudu, táto samovražda je za účelom obetovať sa za vyššie dobro alebo zachrániť ostatných pred strašným osudom.

Potrebujeme:

 • vnuknutie od boha, bohov, diabla, spoločenstva alebo vlastné presvedčenie že ide o správnu vec
 • obetný stôl, kríž, uviazanú slučku alebo veľký do zeme vrazený kôl
 • drevo, nôž, oheň, roztok svätenej vody, povrazy
 • je nutné odriekavanie modlitieb alebo zaklínadiel za účelom väčšieho duchovného prežitku
 • medializácia, marketing pomocou masmédii alebo v knižnej podobe (biblia, sväté písmo, televízia)

Návod: Na tento typ samovraždy alebo obety je nutná asi najväčšia príprava, či už duchovná alebo fyzická je nutné zapojiť aj sily ktoré nie sú viditeľné bežným ľudským okom. Môžeme sa buď prebodnúť posväteným predmetom ale upáliť (ak žijeme v stredoveku) alebo ukrižovať poprípade rôzne iné variácie... nájdeme v knihách konkrétneho náboženstva alebo kultu ktorý vyznávame a chceme sa zaň obetovať .

Samovražda druhou osobou[upraviť]

Je to v podstate vražda, ale vrah je do svojej úlohy úmyselne vmanipulovaný samovrahom. V USA aj USB je veľmi populárna „samovražda policajtom“. Vykoná sa tak, že si vyhliadneme vhodného policajta a dáme sa na útek. Pomáha namaľovať sa na čierno alebo aspoň mať červené tričko s Che Guevarom.

Na Slovensku sa používa napr. samovražda Terchovanom (soudruzi, je vědecky dokázáno, že soudruh Jiří Jánošík byl maďarskej žid). V iných lokalitách urazíme vraha napr. poznámkou, že jeho stará mama sa nevie korčuľovať.

Kombinovaná samovražda[upraviť]

"Vezmem si pištoľ a pôjdem sa obesiť do najbližšieho rybníka."

- Samo

Sú to rôzne spôsoby kombinovania pre istejšiu smrť. Najčastejšou kombináciou je napchať sa liekmi a skočiť z okna. Povolené ľubovoľne kombinovať podľa vkusu a estetického cítenia občana. Delíme ju na:

 • dvojitú
 • trojitú
 • štvoritú
 • dorytú

(pokiaľ skombinujeme príliš veľa techník už to stráca zmysel a nie je rozpoznateľné že vôbec niekedy išlo o človeka)

Epická samovražda[upraviť]

Tieto úmrtia sa nedá zaradiť do vyšších skupín a dokonca a istý čas pochybovalo o tom či tieto úmrtia sa vlastne môžu menovať za samovraždy. Lenže vedecký výskum ukázal že človek sa môže zabiť aj vlastnou hlúposťou a tým pádom je to jeho vina aj keď to nemal v pláne. Takúto vec dokážu vykonať iba vyvolení, preto vedci ešte neprišli na podrobný návod. Vyvolení sa dostanú na listinu darwinových cien a tí najlepší sú zverejnení. NIE POZOR TOTO NIE JE DRUH ŠPORTU!

Potrebujeme:

 1. hlúposť v čo najväčšom množstve
 2. náhodu možné zakúpiť na rôznych podvodných internetových stránkach alebo sa k nej dá prísť aj náhodou


Nevydarená samovražda[upraviť]

Nevydarená samovražda je práve taká samovražda keď síce bol spáchaný akt, ale subiekt sa zachránil. Nakejto samovraždy sú hlavne právne, keďže ide o samovraždu v štádiu pokusu, teda o pokus o úmyselné zabitie osoby čo sa podla trestného zákona klasifikuje ako vražda v štádiu pokusu za čo samovrahovi hrozý trest odňatia slobody až do výšky 15 rokov a v prípade že bol členom organizovanej skupiny až výnimočný trest, čiže potrestanie samovraha smrťou.

Varovanie pre samovrahov[upraviť]

Pri neúspešnej samovražde je takmer isté že vás zavrú na liečenie takže sa snažte.

Darwinova cena[upraviť]

Darwinova cena je titul, ktorý sa už takmer dve desaťročia udeľuje (samozrejme IN MEMORIAM), ľuďom ktorí sa svojou vlastnou hlúposťou pripravili o život kurióznym, či nevídaným spôsobom. V oficiálnej definícií sa píše, že „obohatili ľudský genofond tým, že sa z neho sami vyradili“.

Na druhej strane nejde celkom vždy o samovrahov v pravom slova zmysle, ale samovrahov amatérov. Primárne chceli títo držitelia ocenení dosiahnuť úplne niečo iné.

Rok 2010[upraviť]

Úžasná vec sa podarila brazilskému páru. O šiestej ráno v extrémne silej hmle šli po Via Dutra, čo je hlavná dopravná tepna s veľmi hustou premávkou. Na dvojicu náhle prišli erotické chúťky a tak zastavili, aby sa v aute pomilovali. Nie, nezišli na odpočívadlo. Nepoužili ani parkovisko na benzínke. Proste len zastavili v pravom jazdnom pruhu a „šup na to“.

O niekoľko okamihov neskôr sa už jednalo o trojku, pretože spolu s nimi na to šupol aj kamión. V hmle totiž nebolo auto v pravom pruhu vôbec vidno. Súložiaca dvojica bola na mieste mŕtva uprostred milostného aktu.

Rok 2008[upraviť]

Prvé miesto[upraviť]

V tomto roku skončil na prvom mieste 41 ročný brazílsky kňaz, ktorý chcel prekonať svetový rekord v dĺžke letu za pomoci výlučne klasických héliových balónikov. Ak by mu to vyšlo, získané peniaze za svetový rekord by venoval na dobročinné účely.

Kňaz si priviazal k upravenej stoličke tisícky balónikov a nechal sa unášať. Bez pomoci akejkoľvek techniky. To sa mu však stalo osudným. Balóniky ho neovládateľne unášali vyššie a vyššie, ďalej a ďalej. Postupne začali samozrejme pomaly praskať. Toto „vznášadlo“ sa pochopiteľne nedalo nijako ovládať. Zvyšky balónikov a kňazovo telo sa o pár dní našlo v Atlantiku.

Druhé miesto[upraviť]

Na druhom mieste skončil taliansky dôchodca, ktorého Porsche sa pokazilo priamo na železničnom prejazde. Blížil sa vlak a horkokrvný dedko sa za účelom ochrany svojho milovaného a najmä drahého tátoša proti nemu čelne rozbehol. Asi ho chcel zastaviť. Čo myslíte ako to dopadlo?

Rok 2007[upraviť]

Prvé miesto[upraviť]

V tomto roku získal ocenenie milenecký pár z Kalifornie.

Ich nešťastný príbeh končiaci smrťou sa začal neuveriteľne romanticky. Vyliezli na strechu vytipovanej budovy, vyzliekli sa a milovali sa. Žiaľbohu, či už bola taká tma, alebo boli v takom vytržení, že zabudli na to kde sú a stalo sa čo sa stalo...

Nasledujúce ráno sa našli dve bezvládne nahé telá na ceste pod budovou. Bolo to veľkou záhadou a šokom, ako pre nálezcu, tak pre vyšetrovateľov a záchranárov. Neskôr policajti našli na streche spomínanej priľahlej budovy 2 vzorne poskladané kôpky šiat….

Druhé miesto[upraviť]

Druhý skončil notorik z Texasu, ktorý kvôli vážnej chorobe hrdla nemohol piť tak ako ostatní. Alkohol požíval rektálne. Privádzalo mu to vraj rovnaké stavy ako po klasickej konzumácii, čiže opilosť. Takýto spôsob „pitia“ sa však nevyplatil, pri klasickom spôsobe nám telo „zahlási“, že má dosť, a tak vraciame, či v horšom prípade môžme odpadnúť. Tento muž požil análnym otvorom veľké množstvo alkoholu a bez väčšej telesnej výstrahy na druhý deň proste zomrel. Mal 14,7 promile alkoholu v krvi.

Tretie miesto[upraviť]

Tretie miesto obsadili naši západní susedia a bývalí „bratia“. Vypočítaví lupiči sa vybrali do opustenej kladenskej továrne za účelom nazbierania čo najviac kovov, ktoré bude možné speňažiť. Asi si pri ošiali odmontovávania všetkého možného nevšimli, že rozoberajú aj nosnú konštrukciu starej haly. Dvaja z nich to neprežili.

Rok 2006[upraviť]

Prvé miesto[upraviť]

V roku 2006 hlavnú cenu získali akoby proroci ďalších rokov. Totižto išlo o dvoch mladých ľudí z USA, tento krát z Floridy. A výraznú rolu tu zohráva aj hélium. Za účelom zábavy títo dvaja vošli do odstaveného veľkého reklamného balóna, plného hélia. Predtým, ako zomreli na nedostatok kyslíka, bolo vraj z balóna počuť piskľavé hlasy a chichotanie, teda účel osudnej návštevy vnútra balóna týmito nešťastníkmi.

Druhé miesto[upraviť]

Na druhom mieste skončil 26-ročný elektrikár z Belize, ktorý si púšťal šarkana na medenom drôte počas búrky. Šarkan zasiahnutý bleskom rýchlo zoslal medenou šnúrou mladíkovi nemilý a horúci pozdrav.

Tretie mieto[upraviť]

Tretie miesto vtedy obsadil Brazílčan, ktorý sa pokúšal rozbiť nájdený granát. Najprv po ňom hore-dole prechádzal autom, keď to nezaberalo, zobral kladivo a skúšal ďalej. Veľa z neho sa po reakcii granátu nenašlo, zničených bolo aj takmer desať okolitých áut.

Neďaleko sa našli ďalšie rozobrané granáty a podobné železné predmety, ktoré muž nosieval do zberu.

Pozri aj[upraviť]