Rakúsko

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
SPÖ Demokratischen Volksrepublik
Austria
Vlajka
Znak
Mapa rak.png
To aby ste nezablúdili.
Základné údaje
Štátné zriadenie Oné...., monaranarchia
Úradné jazyky nemčina, nemčina a jóóódlaiíčina
Hlavné a najväčšie mesto Viedeň
Druhé najväčšie mesto Nie je
Členenie Rozčlenené ako keby mali rozlohu ako Čína
Najvyšší bod Mont Gomery
Najdlhšia reka Donau
Národná hymna Mení sa podľa udalosti
Demografia
Rozloha V medziach hraníc krajiny
Počet obyvateľov 8 euromiliónov
Hustota osídlenia Okrem Viedne sa celkom dá aj dýchať
Susedia Česko, My, Maďarsko (ako inak v každej riti musia byť), Slovinsko, Taliansko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Nemecko
Ostatné
Prezident Hans Fischer alias rybý muž
Premiér(ka) Neni, majú kancelára
Zakladateľ štátu Adolf Hitler
Mena Euroszilingh (ESZL)
internet tld .at

Rakúsko je hornatá krajina na juh od bratov pepíkov. Obyvateľstvo hovorí po rakúsky, ale my vieme, že je to len obyčajná nemčina, čo väčšine Rakúšanov spôsobuje riadnu traumu. Rakúska národnosť totiž de facto neexistuje, pretože jej chýbajú základné atribúty - vlastný jazyk a písomné pamiatky. Rakúšania vznikli obyčajným miešaním národností, ktoré sa historicky vyskytovali v okolí Viedne. Od jednotlivých národností prevzali avšak ich najlepšie vlastnosti. Od Turkov bezohľadnosť a zákernosť, od Maďarov nadutosť, od Čechov zbabelosť, závisť a priezviská, od Rusov koleso do Práteru, od Židov chamtivosť a od Nemcov ich tradičný zmysel pre humor (z tohoto dôvodu prevzali aj ich jazyk). Rakúšanov tedy nie je možné považovať za národ, ale za obyčajné etnikum.

Naviac sa Rakúsko v skutočnosti vôbec nijako nevolá, pretože jeho nemecký názov znamená "východná ríša", čo bez informácie o tom, čo leží na západ od neho, nedáva vôbec žiadny zmysel. To jeho obyvateľom spôsobuje druhú zásadnú traumu. Tretia zásadná trauma je spôsobená skutočnosťou, že i napriek miliardám šilingov investovaných do historického výskumu sa nepodarilo nájsť vôbec nič, čo Rakúsko prinieslo svetovej či európskej civilizácii okrem Víneršnicclu, Mozartových gulí a Adolfa Hitlera.

Vlajka[upraviť]

Rakúska vlajka sa skladá z niekoľkých kusov látky. Najčastejšie zo starých teplákov či monteriek; tieto kusy látky bývajú zafarbené vodovkami alebo pastelkami. Farbenie látky na vlajku býva slávnostnou náplňou hodín výtvarnej výchovy na rakúskych školách.

Štátne zrútenie zriadenie[upraviť]

V Rakúsku odjakživa vládne šialená byrokracia. Došlo k tomu na počiatku 20. storočia. Keď sa rozpadla stará Habsburská monarchia, každá z novovzniknutých zemí niečo zdedila: Československo zdedilo priemysel, Maďarsko zdedilo poľnohospodárstvo, Chorvátsko si ponechalo more, Sedmohradsko sa pripojilo k Rumunsku a ako veno mu prinieslo krásnu krajinu. A samotnému Rakúsku ostal už len ten byrokratický aparát a ruské (!) koleso v Prátri. Mraky úradníkov spútali život krajiny tisíckami zákazov, okraje ciest posiali značkami obmedzujúcimi rýchlosť na úplné minimum, zdanili kompletne celé podnikanie, podrátovali hory lanovkami, narovnali Dunaj do rovného koryta a prikázali všetkým ženám nosiť nevkusný zastaralý kroj, tzv. dirndol.

Cirkev a náboženstvo[upraviť]

So štátnou byrokraciou v Rakúsku úzko spolupracuje cirkevný aparát. Jediné dovolené náboženstvo je už tradične rímskokatolícke. Po skončení Prvej svetovej vojny prevzala katolícka cirkev kompletnú sieť agentov a konfidentov od rakúsko-uhorskej tajnej polície. Cirkev v dnešnej dobe najmä monitoruje, či všetci Rakúšania platia cirkevné dane a odpustky, či sa každý deň modlia, a či chodia pravidelne každú nedeľu do kostola, Ámen.

Tieto údaje, spolu so zápismi zo spovede, sa starostlivo vyhodnocujú a archivujú. Odhalené nedostatky sú potom postihované. Cirkev pravidelne zasiela informácie o občanoch všetkým zamestnávateľom, ktorí sú povinní prípadné prehrešky disciplinárne riešiť. Jediný povolený pozdrav v Rakúsku znie: Grüß Gott!

Kvôli povinným návštevám kostola je v Rakúsku zakázané v nedeľu pracovať, všetky obchody sú zatvorené. To ale nebráni rakúskym podnikateľom budovať svoje závody na východ od hraníc a za Dunajom nútiť pracovať svojich slovenských zamestnancov aj v nedeľu, aj keď sa i Slovensko považuje za katolíckou krajinu. Cirkevné odpustky všetko vyriešia.História[upraviť]

Rakúski obyvatelia nadšene vítajú svojich spojencov z Tretej ríše.
Ideály národného socializmu sú i dnes v Rakúsku neuveriteľne populárne a moderné. Až donedávna ich šíril hlavne novodobý rakúsky mysliteľ Jörg Haider (†2008).

Rakúšanov a Nemcov historicky spája túžba po vytváraní ríše. Spojenie Tretej a Východnej ríše, tzv. Anschluß, podporilo v referende 10.4.1938 neuveriteľných 99.73% rakúskych voličov.

Rakúsko dalo Tretej ríši nielen jej vodcu, ale poskytlo mnohým vojnovým hrdinom takisto bezpečné útočisko po skončení vojny, pretože sa vyhlo pôsobnosti medzinárodného súdneho tribunálu. Najlepším príkladom je bývalý rakúsky prezident a generálny nájomník tajomník OSN, národný socialista Kurt Waldheim, člen SA.


Najslávnejšie rakúske mestečko víta hostí.

Geografia[upraviť]

Väčšiu časť Rakúska tvoria hory. Sú celé pokryté stĺpmi a drôtmi lanoviek, takže v zime je lepšie ísť na lyžiach cez hory, než okolo nich autobusom. Na severe leží okolo Dunaja nížina, v ktorej sa rakúski sedliaci snažia vypestovať chabú napodobeninu slovenského vína.

Hlavné cesto mesto a iné mestá[upraviť]

O hlavnom meste Rakúska pojednáva (neuveriteľne) článok Viedeň.

Viedeň však nie je vo svete najznámejším a najslávnejším rakúskym mestom. Túto výsadu má mestečko Fucking, ktoré sa preslávilo svojim názvom po celom svete. Podľa okrajovej štúdie vedeckého týmu Necyklopédie fotografia dopravnej značky označujúcej začiatok tejto obce zdobí pozadie monitorov počítačov po celom svete rovnako často ako fotografie pornohviezd.

Kultúra[upraviť]

Výcvik rakúskych turistov začína už v útlom veku.
Tradičné kukučky sú často vkusným doplnkom moderných domácností dnešných Rakúšanov.
Typický rakúsky príbytok vyskytujúci sa najmä v alpách.

Rakúšania kultúru milujú. Neustále jódlujú a celú zimu vyrezávajú kukučkové hodiny. Kedysi mali i nejakých slávnych skladateľov (väčšina avšak tvorila v Bratislave a iných mestách Európy), ale pretože základnou vlastnosťou Rakúšanov je závisť, od roku 1954 úradným nariadením všetkých slávnych hudobníkov zrušili a v Rakúsku môžu pôsobiť len hudobníci neznámi alebo ľudoví. A tak im zostalo len to jódlovanie.

Rakúšania tiež milujú turistiku. Chodia po horách od malička, majú na to pevné topánky, biele podkolienky a krátke kožené nohavice, ktorými chránia svoje prirodzenie pred poškodením pri páde na horských cestičkách. Rakúšanky chránia svoje prirodzenia tradičným krojom - dirndlom. Nie všade v Rakúsku sú však hory a tam ľud dunajských nížin pestuje špeciálny druh turistiky, tzv. hraničnú turistiku. V rámci túr k hranici so Slovenskom občas zablokujú hranicu.

Pivnice[upraviť]

Rakúšania radi zatvárajú svoje partnerky do pivnice, často i na veľa rokov. Len nedávno bol tento ich národný zvyk odhalený políciou a celý svet bol nadšený zdesený. Rakúšania si z toho ale nič nerobia. Sú už zvyknutí na tento svojrázny typ rodiny a tajomstvo svojich pivníc si dôkladne strážia. V iných utajených rakúskych pivniciach zas nájdete 100 zbraní a nelegálne trofeje. Zdá sa, že rakúska kultúra pivníc ešte neodhalila všetky svoje prekvapenia.

Slávni Rakúšania[upraviť]

"Kedysi som chcel mať pivnicu plnú vína, ale potom som dal prednosť rodine."

- Josef Fritzl
 • Ötzi - Vôbec prvý Rakúšan, ktorý kedy existoval, unesený do Talianska.
 • Adolf Hitler narodený v Braunau am Inn (20. apríla 1889).
 • Friedrichsreich Hundertwasser (1928-2000) šialený architekt (prvý, ktorý je pôvodom Čech).
 • František Jozef I., alias (Starý Prechádzka) - po (ne)schopnom vládcovi je nazvané súostrovie v Severnom ľadovom oceáne.
 • Sigmund Freud, debilný tirolský rodák, zakladateľ psychoanalýzy, vďaka ktorému máme pudy a komplexy.
 • Otto Skorzeny - obersturmbannführer Waffen-SS a čestný občan mesta Viedne.
 • Kurt Gödel - rakúsky pseudomatematik, pseudologik a pseudopseudo.
 • Tomáš Klieštil - diplomat a prezident.
 • Rudolf Liska - kožušník.
 • Georg Poliefka - viedenský reštaurátor reštauratér.
 • Josef Fritzl - najznámejší rakúsky vinár, preslávený tým, že si bral prácu domov.
 • Komisár Rex - najznámejší policajt celej .

Treba však poznamenať, že s výnimkou Adolfa Hitlera a Ötziho ostatní vyššie spomenutí neboli etnickí Rakúšania, ale Česi, Židia a Habsburgovci.

Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia