Prečo je filozofia nahovno

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Thinker 2.gif

Filozofia ako študijný predmet nemá v 21. storočí čo hľadať. Napriek tomu je stále súčasťou stredoškolského učiva a témou prednášok na katedrách humanitných vied. Filozofia ako doktrína nie je škodlivá (v mene filozofie ešte nikto nikomu neodstrelil hlavu), zaberá však príliš veľa bitov v hlavách študentov na to aká je to nepodstatná hlúposť. Cieľom tohoto článku je vysvetliť prečo by filozofické diela mali skončiť v ohni.

"V jednej opici je viac metafyziky ako v celom diele Kanta"

- Charles Darwin

Definícia[upraviť]

Filozofia je myšlienkový prúd zo staroveku (čo je kurva dávno), ktorý je výsledkom mudrovania. Filozofia je trápnou snahou o pochopenie sveta okolo nás bez použitia techniky. Keďže svet okolo nás je komplikovaný ako žena v zlých dňoch (a na ňu treba fakt techniku), filozofia môže ísť do riti.

Kto zabil filozofiu[upraviť]

Filozofia je už dávno mŕtva. S príchodom vedeckej metódy a rozvojom vied v renesančnom období (zhruba v čase keď Galileo zadrel v poopičnom stave: „A predsa sa točím“, a Rene Descartes „Pijem, teda som“) došlo k postupnému nahrádzaniu filozofie niečím lepším. Napriek tomu v nasledujúcich storočiach vzniklo obrovské množstvo filozofických diel a smerov, až je to nechutné (nepríklad Nietsche a jeho Superman).

Zatiaľ čo vedecké hlavy privítali 20. storočie so spaľovacím motorom, telefónom, fotoaparátom a quantovou mechanikou, filozofi neprišli s ničím. Toto nasralo niekoľko múdrych na čele s Bertrandom Russelom a Karlom Popperom, ktorí svojimi prácami v prospech vedeckej metódy poslali filozofiu definitívne a neodvratne do stratena.

Reakcia filozofov[upraviť]

Reakcia filozofov bola typickou reakciou indoktrinovaných obmedzencov. Miesto toho aby otvorili oči objektívnej pravde, ktorú vedy ako jediné ponúkajú, zahĺbili sa ešte viac do svojich myšlienkových pochodov a prišli s tonami ďalších informačných sračiek. Dôsledkom ideologického boja niekoľkých generácií zaslepených zúfalcov je, že filozofia prežila dodnes.

Miesta kde filozofia stále prežíva[upraviť]

Spravidla platí, že čím zaostalejšia krajina, tým viac filozofie v nej prežíva. Príkladom je kultúrny stret anglického komika Michaela Palina s rumunským intelektuálom v Palinovej novej sérii. Palin: „Prečo je filozofia tak populárna v Rumunsku? U nás v Anglicku nemáme žiadnych filozofov“. Sofistikovanú odpoveď, ktorú inteleguán podal, nikto nepochopil.

Odporcovia filozofie[upraviť]

Odporcovia argumentujú hlavne vysokými nákladmi, ktorú my daňovníci musíme týmto mudrákom platiť za štúdium, a nulovou pridanou hodnotou, ktorú mudráci produkujú (produkujú jedine hovno, v hovne je navyše metán a ten je skleníkový plyn). Ide hlavne o režijné náklady. Mudráci musia mať na prednáškach vykúrené. Musia svietiť. Musia chodiť niekam srať. To všetko serie ekonomiku aj planétu.

Budúcnosť filozofie[upraviť]

Pravdepodobne prežije ešte nejakú dobu- v kockatých hlavách, na zbytočných katedrách a v mentálne zaostalých krajinách. V ideálnom prípade prežije len jediná užitočná časť filozofie- logika, a ten ostatný humus vymrie spolu s nositeľmi.

Vízia[upraviť]

Úlohou inteligentného človeka je využiť svoje nadanie v prospech ľudstva. Ľudstvo čaká v 21. storočí viac globálnych problémov než je v žumpe hovien. Potravinová kríza, povodne, AIDS, potkany, filcky, mravce, mor, more atď. Pred ľudstvom stoja úlohy ako premeniť celuózu na eko-palivo a ako presvedčiť kokotov tohoto sveta aby zložili zbrane. Budú potrební konzervacionisti, ktorí zabránia nenažrancom klčovať pralesy a odborníci na manažment preľudnenej planéty. Tieto úlohy vyžadujú špecialistov, ktorí sú schopní podávať hmatateľné výsledky, a nie prázdne racionalizovanie. Nie je ale možné ich zvládnuť, pokiaľ nám v hlavách zaberajú miesto vírusy ako Nietsche alebo Kant.

Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif

Virusy len v malej hlave zaberu vela miesta.