Prasopes

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Prasopes
Prasopes
Maketa prasopsa

Umelo a cielene vedcami vyšľachtený živočíšny druh

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Prasopes (lat. Canis porcum) je umelo vedcami vyšľachtený živočíšny druh.

Tento druh sa podarilo experimentálne vyšľachtiť nezávisle hneď v dvoch oficiálnych štátnych veterinárnych výskumných ústavoch. Vznikli tak dve varianty, ktoré mali pôvodne odlišné určenie:

  • Prasopes čínsky (Canis porcum seres) - vyšľachtená (tzv. gulášová) druhová varianta, ktorá vznikla ako kulinárska surovina na výrobu obľúbených špecialít. Tu bolo snaženie vedcov zamerané na dosiahnutie prírastkov na hmotnosti pri udržaní chťových vlastností pekingského jatočného psíka.
  • Prasopes európsky (Canis porcum european) - je vyšľachtený ako kríženec, pre pracovné účely. Využíva skĺbenie povahových vlastností psa s citlivou senzorikou svine divej. Tento druh bol perspektívny pre vyhľadávanie zveri v poľovníctve ako aj služobné plemeno pre výcvik v zložkách Ministerstva vnútra. Počítalo sa s tým, že v rámci výcviku prežitia by tento skvelý pomocník mohol slúžiť ako núdzová zásoba proteínov.

Zlé jazyky hovoria, že jeden prasopes vznikol takpovediac na divoko na Jamajke (Canis porcum jamaican) kde isté veľké zhúlené prasa s dredami po podojení žirafy pretiahlo fenku.

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Húpací koník.jpg