Politické strany

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
SVK Necy.jpg Politické strany
Evolution theory of human.jpg
Stranícka evolúcia.

Politické strany (Politické srandy, tí zatrpknutí to volajú aj Politické sračky) sú združenia záujmových skupín, ktoré majú za cieľ dostať sa k peniazom, ktoré od ovčanov vyberá vo forme daní oficiálne organizovaná skupina nazývaná aj štát. Štát je syndikát, ktorý je rešpektovaný podľa jeho medzinárodného významu. Medzinárodný význam štátu sa mení podľa konexií vládnucej politickej garnitúry.

Členom klanu, ktorý sa oficiálne označuje ako politická strana je ľudo, označovaný ako politik, politické strany sa oficiálne zameriavajú na podnikanie, ktoré sa nazýva politika.

Vznik politických strán[upraviť]

Politické strany vznikajú potom ako sa dohodnú sponzori s niekoľkými mediálne známymi celebritami o tom, že sa podujmú kandidovať o moc nad peniazmi daňových poplatníkov, teda radových inými slovami ovčanov. Dohoda ale neznamená úspech, lebo o balíky miliárd Eurí, ktoré sa vyťahajú orgány štátneho mocenského aparátu sú v sfére záujmu viacerých silných organizovaných skupín. Pre vznik politickej strany musí byť deklarovaná aj podpora napríklad minimálne desaťtisíc ľudov. Dá sa to dosiahnuť niekoľkými spôsobmi:

 • Celkom normálny a férový spôsob (tzv. populistický, teda asi ľavicový) - vďaka nejakej významnej udalosti je zmanipulované potrebné množstvo národa, ktoré stranu podporí. Ide hlavne o hlad, rasovú, či národnostnú nenávisť (to využíva aj ultrapravica), či inú hromadnú (davovú) naivitu a vieru v to, že sa našiel niekto, kto túži po tom, aby ste sa mali lepšie. Férové je na tom to, že sa politická strana dostane k podpore vďaka fatálnym pochybeniam konkurenčnej skupiny tupých nenažrancov, ktorí od dobroty prestali byť ostražitými.
 • Spôsob umožnený neviditeľnou rukou trhu (väčšinou pravicový) - zaplatí sa podpisová akcia, často z radov študentov, na podporu vzniku strany a jej lídrov. Tieto podpisy teda zbierajú platení ľudovia čo sú vlastne zamestnanci. Ak vás o podporu takejto strany podpisom požiada kamarát, alebo nebodaj člen rodiny vedzte, že ste mu pomohli k dvadsiatim eurocentom, lebo toľko sa platí za jeden podpis. To, že na vás váš zdanlivý priateľ zarobil je vždy lepšia verzia. Napríklad také sestričky z ordinácie vášho lekára, alebo tety spoza okienka na úrade práce, by teoreticky mohli mať okrem obidvoch rúk na imitáciu podpisov dostatok informácií na to, aby zvládli slušný zoznam a tým aj nejaký ten slušnejší zárobok. No... ale to je iba teória, lebo oni sú neúplatní. Takže v tomto prípade pri troche šťastia ide pre politickú stranu o vstupný kapitál 2 000 Euro Brutto.

Ďalšou súčasťou úspechu politickej strany je vyhrať v reklamnej kampani, ktorá sa nazýva voľby. O tom neskôr.

Rozdelenie politických strán[upraviť]

Politické strany sú rozdelené podľa svojich mecenášov, t.j. finančných skupín, ktoré ich podporujú. Oficiálne sú prezentované politické strany ako:

 • ľavicové strany - strany, ktoré prezentujú svoj záujem aby najbohatším podnikateľom štátu bola vláda. Ľavicové strany sa chcú dostať do vlády aby mohli posúvať a otáčať financie do svojich vreciek a pokladníc cez štátne zákazky. Vrcholnou formou ľavicovej doktríny je štát riadený štátostranou. ľavicové strany nemajú ambície privatizovať, ale zoštátňovať (hovorí sa tomu „znárodnenie“). V minulosti takto 40 rokov fungovali ZSSR, ČSSR, NDR... V súčasnosti majú ľavicovú vládu vraj živoriace štáty ako Kuba, či Severná Kórea, ale asi aj ázijský drak, Čína, či Bielorusko. Keby sme šli do detailov, zistili by sme, že napríklad taký Izrael má štátny systém silne pripomínajúci ideály komunizmu. Medzi štáty s ľavicovou tradíciou patria aj severské krajiny, hlavne Švédsko. Zaujímavý je postreh pri analýze dôvodu nepokojov v Grécku, Francúzsku a iných „vyspelých“ krajinách. Tieto nepokoje vznikajúpo tom ako sa v nich zavedú omnoho miernejšie „ozdravné balíčky“ než sú tie, na ktoré sme vždy po Novom roku zvyknutí na našom rodnom Slovensku.
  • oficiálne naznámejšie slovenské ľavicové strany (medzi ich zakladateľmi a členmi je kopec komunistov a ich detí):
   • KSS, KSČ: teraz je to Smer-SD
   • SDĽ: teraz je to Smer-SD
   • Sociálno demokratická strana Slovenska: teraz je to Smer-SD
   • HZDS, HZD atď - raz sú vľavo, raz sú vpravo, inokedy zase nacionálne orientovaní. Tieto strany sú nielen neoficiálne ale aj oficiálne bez akejkoľvek tváre. V podstate to s nimi bolo vždy rovnako: neexistovali iba boli.
 • pravicové strany - prezentujú podporu vraj nezávislého podnikateľského prostredia, ktoré má vlastniť všetok majetok v štáte s tým, že vládna moc má pod sebou silové rezorty (ministerstvo vnútra a armádu), ktoré chránia záujmy vlastníkov politických strán pred zamestnancami podnikov. Vlastníkmi politických strán sú vlastníci firiem v štáte, t.j. banky a finančné skupiny. Podobne ako tzv. ľavicové strany aj pravica podsúva svojim mecenášom financie a majetok cez privatizácie, rozpredaj majetku štátu a (samozrejme) cez štátne zákazky. Očividné bolo prepojenie politiky a podnikateľov a pravice počas vládnutia fašistických režimov v Nemecku, Španielsku, Taliansku, či v Slovenskom štáte.
  • oficiálne naznámejšie slovenské pravicové strany. Medzi ich zakladateľmi je kopec komunistov a ich detí. Aj tak vynecháme, tie, ktoré sa tvária ako oficiálne ľavicové:
   • KDH: teraz je táto strana stále KDH. Nejaká stovka naivných kariéristov sa z nich počas politických hier vyšachovala a založili svoje vlastné podstrany. Pripravili sa takto na odvoz na smetisko dejín. Na túto dopravu by im v lepších prípadoch stačil aj autobus.
   • SDKÚ: jediná odnož KDH, ktorá sa ešte stále tvári ako nezávislý subjekt. Nejakí už autami odtiaľ odišli, no chvíľu ešte potrvá, ký pre tých posledných dôjde ich autobus.
   • ANO, SOP, SaS, Obyčajní ľudia, a iné „strany“, ktoré si už nikto nepamätá, prípadne majú potenciál, že si ich nebude nikto pamätať... pravda je: „škoda si je pamäť špiniť“.
   • SMK, Most-Híd... atď.: je zlepenec politických kariéristov rôznych maďarsky hovoriacich ovčanov Slovenska. Miestna a mestská doprava tam premáva už dvadsať rokov. Niekedy sa odtiaľ odjebe za autobus členov, inokedy sotva za jedno auto politikov. Naposledy pohoreli SMK, ale už aj Most-Híd dáva šancu novej maďarskej politickej formácii.
   • SNS a iné nacionálne združenia: sú to strany, ktoré žijú v symbióze s tzv. maďarskými stranami. Vznikajú už aj „prvé lastovičky“, ktoré začínajú čerpať z bohatého fondu cigánskej otázky. Sľubujú, že ju vyriešia. Vyriešia síce hovno, ale do parlamentu sa určite čoskoro dostanú. Ak nie tak sa tam dostanú „rómske iniciatívy“ a tie potom dajú slovenskú politiku „do laty“ tak ako svoje osady. S odchodmi a príchodmi (fluktuáciou) je to s národnými stranami na úrovni štandardných slovenských politických strán.

Pre istotu a hlavne pre to aby získala čo najviac voličov sa väčšina strán prezentuje ako hybrid, t.j. pravo-ľavá, či ľavo-pravá, ešte lepšie ako stredo-pravá, či stredo-ľavá.

V politike teda ide o previazaný systém moci peňazí a kšeftov medzi politckými stranami a štátnou mocou. Nie je výnimkou, že tie isté finančné skupiny sú naviazané cez rôzne fondy na politické strany obidvoch deklarovaných orientácií. Očividné je to pri rôznych účelových stranách na jedno volebné obdobie. Na Slovensku na to nájdeme príklady v skratkách ako SOP, ANO, HZD, niekedy sa vytiahnu staré skratky ako KSS, SDĽ a pod. Kto si to má pamätať a na čo? Niektoré mali za úlohu iba odobrať voličov opozícii.

To že sú politické strany previazané z ľava doprava a že je vlastne jedno, kto je pri moci vidíme na Slovensku hlavne v tzv. komunálnej politike, kde sa nájdu „nezávislí kandidáti“ podporovaní ináč vo vysokej politike silne opozičnými stranami. Vznikajú tak koalície SNS a SMK, či Smeru s SDKÚ.

Voliči politických strán[upraviť]

Politický marketing pre politické strany je zameraný na získavanie dôvery a tým aj hlasov väčšinového obyvateľstva, ktoré sa nazýva voliči. Sú to ľudovia, ktorí podľahnú propagande, vymývaniu mozgov a tisíkrát opakovaným lžiam.

Veľký počet voličov je na tom emocionálne tak zle, že sa dokážu pre politické názory, či pre demagógiu vrcholných predstaviteľov (najväčších luhárov) pohádať, dokonca aj pobiť. Za svoje dlhy, či biedny život vinia tých, ktorí majú opačný názor a nie tých, ktorí im pravidelne ťahajú stále viac peňazí z vrecka a argumentujú tým, že je to preto, lebo si ich v minulosti prejedli a teraz si treba utiahnuť opasky a za dva-tri roky budú mať dvojnásobné platy.

Vlastne je jedno koho volíte pretože aj tak všetkých ovládajú ilumináti![upraviť]

Ficojeurčiteiluminat.png

Mandát - cieľ politckých strán[upraviť]

Zvolenie politikov väčšinou voličov sa nazýva politický mandát. Slovo mandát je argumentom na vydieranie obyvateľstva a v prípade vzbúr a použití hrubej sily a ignoranciu voči jeho požiadavkám. Politický mandát je krytý tzv. volebným programom politických strán. Voliči si spolu s politickou stranou volia aj jeho volebný program, ktorý niekto z nich nečíta. Vníma z programov iba všeobecné tézy a populistické drísty, ktoré sa neskôr prekrútia tak, ako vyhovuje stranám, respektíve ich donorom.


Poznámka k etymológii[upraviť]

Pôvodne sa slovo strana používalo len ako krycí názov pre latrínu - naši starí otcovia hovorievali „musím ísť na stranu". Po vzniku združení politikov sa zistilo, že v podstate tiež ide o latríny, v ktorých sa serie na ovčana. Preto termín strana prischol aj týmto zoskupeniam a to do tej miery, že dnes si už na jeho pôvodný význam nikto nespomenie.

Oficiálna politika Slovenska Poloha slovenska.jpg
SVK Necy.jpg Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
Stop making stupid people famous.jpg
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!