Pohlavie

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

"Pohlavie? Mám."

- neznámy žandár - pri vypĺňaní dotazníka
Pohlavie
Pohlavný behák.jpg
Na úpravu pohlavia sa používa pohlavný behák. Nie je to práve lacné a pokiaľ ho používame nesprávne, dosť to bolí.

Pohlavie (neznalí si mýlia s ohambím, no je skôr významovo príbuzné s podpazuším) je termín označujúci povrch hlavy ako najdôležitejšej časti tela, podľa ktorého sa dá (zvyčajne) odhadnúť, akým dizajnom má dotyčná osoba riešené časti pod povrchom šatstva medzi ľavou a pravou dolnou končatinou (t.j. medzi nohami).

Pohlavie je teda najdôležitejšou časťou hlavy a dokonca aj istoiste dôležitejšou ako taký ksicht, či iný (dáky) vydrbaný autsajder akým je záhlavie. Pohlavie je tiež obľúbeným terčom cielených zásahov pohlavných chorôb.

Etymológia[upraviť]

Pôvodne termín „pohlavie“ označoval len povrch hlavy, aušag, keďže sa ľudovia nevedeli zhodnúť na tom, ktorá časť tela je pre nich najdôležitejšia, začali termínom pohlavie označovať aj povrch (vzhľad) iných orgánov. A keďže väčšina chlapov myslí vtákom a názor žien nie je dôležitý, začali sa termínom pohlavie označovať celé skupiny ľudov.

Neskôr sa názov „pohlavie“ preniesol aj na orgány samotné, čo medzi chlípnou Slovačou vyvolávalo úsmevy, takže sa aj z tohto pôvodne slušného označenia pre k***t, resp. p**u stalo neslušné slovo. A tak keď k nám zo Západu prišiel termín „rovnosť pohlaví“, prerobili sme ho na „rodovú rovnosť“. Pohlavie teda znamená aj rod. Ak chceme polichotiť nejakej kráľovnej, pochválime jej pohlavie.

Slovo pohlavie je stredného rodu, čo pohlavie v dnešnom chápaní nikdy nie je. Aj táto skutočnosť je dôkazom zložitej etymológie tohto slova.

"O jedno pohlavie viac alebo menej... Však ich máme 74!"

- LGBTIQWERTY - o hrozbe vymretia mužov

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

Traviaci trakt.jpg
Human anatomy cs.jpg

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranieŠťanie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia