Otravník obyčajný

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Záber zo zhromaždiska, kolónie, domestikovaných otravníkov pripravených na migráciu do ďalších intravilánov sveta.

Otravník obyčajný alias Otravník zbytočný (angl. Stalker, lat. Ordinarius molestas, čes. Tatrman) je vývojové štádium primáta (pripomínajúceho vzhľadom ľuda), ktorý sa sic (ponevádž, nýbrž, jelikož...) nevyznačuje vonkajšími znakmi, napriek tomu je rozšírený, až invazívny.

Otravník obyčajný vznikol pred začiatkom ľudstva (Vedecký tím Necyklopédie tvrdí: P.V.T.). Tento fakt, znamená, že s ľudom môže mať naoko niečo spoločné. Reálne ide o nezávislý živočíšny druh, evolučnú granadírsku mutáciu otravného charakteru akéhosi Ľudoopa, ktorý nechce a nechce dať pokoj. Funguje podobne ako svrab, filcky, pohlavné choroby, reklamná kampaň, bankové produkty, Moja mama zavára lepšie ako tvoja, či iná podobná neplecha. Bezohľadne si vyberie svoju obeť a húževnato vyvíja nátlak, kým obeť nepovolí a nespraví to, čo otravník naplánuje. Ochranári si predčasom povedali, že stačilo. Od roku 2011 otravník nie je zákonom chránený.

Slávny (g)astrofyzik, diplomovaný zoológ a medzinárodne uctievaný botanik, Július Drakhus Prisadnutý, tvrdí, že otravník sa častejšie vyskytuje v prestrojení za ženu ako za muža. Sa to ešte nepotvrdilo, no a ani Sa to nevyvrátilo. V každom prípade tento živočích, na rozdiel od chlpáča dvojprstého, využíva svoj domnelý šarm. Jeho zásadnou metódou môže byť systém citového vydierania, v závislosti na tom, na čom je jeho obeť závislá (od milého slova, či teplej večere, stimulujúcej konverzácie pri sviečkach v hygienicky nezávadnej, pardón: v luxusnej reštaurácii, až po luxovanie konta paranormálnymi technikami).

Otravníka obyčajného spoznáš podľa:

  • negatívneho: dá pozitívny impulz iba keď nedosiahne zámer
  • pozitívneho: nedáva vždy keď dosiahne zámer
  • obojakého: dáva iba ak dosiahne svoj zámer, vydávajúci sa za tvoj zámer (toto je otravník, ktorý sa metastázoval najdlhšie)
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDelfínDikobrazDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHrochHyenaChameleónJóžin z bážinJežkoKomárKopytníkKrokodílKrtkoKruté jablkoLabuťLevĽudoMačkaMliečny tvorOtravník obyčajnýMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMravceMyšMuchaOpicaOsaPavúkPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesSarančatáSlonSomárŠakalŠkrečokŠvábTchorTigerTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVošVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Petrmnam.png

Jedlé
BaranBizónyDiviakJeleňJelenček africkýChobotnicaKačicaKamzíkKôňKorytnicaKozaKravaOvcaPotkanPrasaPrasopesRybaRakSarančatáSliepkaSlimák záhadnýŠmolkoviaTuleňÚhorVtákZajac

Húpací koník.jpg