Igor Matovič

Zo stránky Necyklopedia
(Presmerované z Obyčajní ľudia)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Igor Matovič
Igor Matovič

Špekulant, novinár, quasipolitik
Narodenie 11. máj 1973
Trnava
Známy vďaka snu o celoplošnom testovaní
IQ N/A
Webstránka http://matovic.blog.sme.sk/

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

"Zemský ráj to napohled..."

- Návrh nového textu slovenskej hymny pred koncom volebného obdobia (ročného)

"Pane veliteli, poslušně hlásím, že se naše společnost přenáhlila, a my sme tam řekli, že Igor Matovič je vůl. My to odvoláváme a prohlašujeme svorně, že Igor Matovič není vůl, že je korunovanej!"

- Anton Špelec

Mgr. Igor šachMatovič, Plgr., zvaný aj posledný grécky filozof-rozumej Kokotakus,Psychopatovič,Magor Itovič, Matrošovič, Methovič,Igorúško Testovič, Mátohovič, Plantážnik,Igor Kokotovič Matelkovič, Matelko, Mates, Skratovič, Detektorovič, Vantajm Nekstajmovič, Ignor Zmätkovič, Bambus Testovič, Nerovič, Celoplošník, Zákerné Psychopatické Hovno, usilujúci sa o titul Igor I. Spasiteľ, po stretnutí s Macronom však nazývaný Jeho Igorodie Igor I. Jednoduchý, po anglicky יגאָר מאַטאָוויč, kórejsky 김솜휘 [Kim Som-chuj] (*11. máj 1973, Trnava) je novinár, vydavateľ, exhibicionista  tváriaci sa, že je Obyčajný človek a bývalý premiér SR. Igor Matovič je poslanec a politik, tohto času dokonca priemer Slovenska, ktorý do slovenskej politiky priniesol inovatívny spôsob politického marketingu a zábavy. Po menovaní za priemera prijal aj titul šašo z Trnavy, hoci tá za to nemôže.

Život[upraviť]

Matoviclogika.jpg

Igorko už ako mladý pionier zrejme čestne prisahal, že bude verne brániť svoju vlasť a nedá dopustiť na to, aby ju niekto len tak „mirnix-dirnix“ roztrtkrádal. Preto sa zadíval na profesiu novinára a tú sa mu aj zrejme podarilo vyštudovať (s pomocou).

Pôsobenie vo vydavateľstve[upraviť]

Už na vysokej škole bol špekulant a ojebávač a uvedomil si, že obce v Trnavskom kraji majú pozemné komunikácie v dezolátnom stave, čo má za následok napr. to, že nikto k nim nenosí noviny (kvôli hrboľom a jamám na ceste). Práve na túto skutočnosť sa šachMatovič zameral, ešte behom štúdia založil vydavateľstvo regionPRESS (po slovensky - regionálna tlač). Aj tlačiarenské stroje iba po kúskoch skladal z náhradných dielov, ktoré si poctivo vonku kupoval a dával posielať.

Nasledujúce roky jazdil na bicykli s obrovským ruksakom na chrbte a rozvážal informácie do všetkých dedín v okolí. Koľkokrát musel ten bicykel po rozjebaných a zablatených cestách tlačiť. Kokokrát sa pritom spotil ako taký kôň. Názov „RegionPress“ bol naozaj trefný. Podarilo sa mu tento na prvý pohľad nelukratívny biznis rozbehnúť tak, že si ním získal jak priazeň dedinčanov, tak aj financie na život na veľmi slušnej úrovni. Z tohto odborníci zo spoločnosti Raptor c.c.s.c. usúdili že Igor Matovič s najväčšou pravdepodobnosťou nie je sprostý.

Pôsobenie v politike[upraviť]

Politika je umenie možného. Igorov nekonformný prístup je síce nezrozumiteľný pre ostatných politikov, no pre voličov aj nevoličov zrozumiteľný určite je. Ešte sa ho neprežrali a tak sa z neho stáva zábavná figúrka slovenskej politickej scény, ktorá zapríčinila, že sa iný jeho konkurent zo slovenského politického folklóru menom Ján Slota stráca voličom z dohľadu.

Matovič je génius. U Igora Matoviča nikto nikdy nevie, že ako zareaguje. Nepripúšťa sa, že to nevie on sám, lebo by sa potom muselo pripustiť, že Igor Matovič je magor a to predsa nie je pravda. Igor Matovič je predsa šarmantný človek a absolútne normálny. On akurát neuznáva koaličný a opozičný postoj, ba dokonca možno ho aj uznáva, ale iba po svojom.

Ak Igor Matoviča nedokážeme chápať a nedokážeme pripustiť, že je normálny, tak možno on je jediný normálny a my všetci ostatní sme tí magori. Mali by sme sa preto liečiť. A pritom je to práve on, Igor, komu bola diagnostikovaná politická kokotitída s nebezpečným priebehom.

Igor sa vie dobre vyjadrovať a má skvelé prezentačné zručnosti. Rád používa názorné interaktívne spôsoby presvedčovania. Nevadí mu zastať na prechode pre chodcov, alebo držať najedenú hladovku. Je zrozumiteľný. Má zreteľnú výslovnosť a aj pri vypnutom zvuku mu vieme z úst jasne prečítať keď použije slovokokot“. Igor rád vystupuje s transparentmi, ktoré si sám dáva vyrobiť. Možno si ich aj sám vyrába. A vystupuje s nimi počas prejavu v parlamente.

Matovičove kauzy (?)[upraviť]

Igor Matovič je mágom v sebaprezentácii. Od jeho prvých krôčkov vo veľkej politike Slovenska sa s ním spája niekoľko tzv. „káuz“, ktoré by bežný politik (parafrázovane „Obyčajný politik“) nazval „zaúčaním do politických tajov“. Tieto kauzy majú zaujímavý masmediálny charakter.

Kauza 20 melónov[upraviť]

Poznámka (vysvetlenie) na úvod: nehovoríme o dyniach, ale o peniazoch, ktorých by malo byť viac ako jeden milión, t.j. viac miliónov, t.j. dvadsať.

Už od začiatku pán Matovič dal zarobiť novinárom vo zverejňovaní pikošiek. Povedal im že niekto mu ponúkol 20 000 000 eur(602 521 629 Sk) ak zariadi pád novej vlády, médiá sa o to samozrejme začali zaujímať, spolu s nimi aj verejnosť a polícia. Tento Matovičov skutok protirečí výroku odborníkom zo spoločnosti Raptor c.c.s.c., že Matovič nie je sprostý. Nakoniec sa pán poslanec vyjadril, že to iba jeden jeho taký kamoš žartoval a tak, že on nič a nepovie ani jeho meno, lebo potom už nikto nebude s ním srandovať.

Na druhej strane sa do úst bežných voličov tlačí otázka, že predsa len niekto niečo musel v tej koalícii... však vydržala iba rok a pol. Nuž čo, dvadsať miliónov Eurov by musel odmietnuť iba debil. Či?

Kauza šachMatovičovských vyhrážok[upraviť]

Igor Matovič sa rád rozpráva sám so sebou. Niekedy aj preto, že sa mu pri tomto rozhovore darí získať súhlas. Povedal si teda, že ak Sulík nebude robiť to čo on chce, tak spraví bordel. Samozrejme že si Matovič rýchlo uvedomil že chce viac ako si môže dovoliť, preto podpísal papier, ktorý mu zakazuje robiť bordel, teraz sa môže len škaredo pozerať na poslancov SMERu(ale len potichu). Toto bol ďalší Matovičov skutok, ktorý protirečil výroku odborníkom zo spoločnosti Raptor c.c.s.c., že Matovič nie je sprostý.

Na druhej strane sa pánu Matovičovi veľmi do robenia toho bordelu nechcelo. Bolo to hlavne preto, lebo ak by to aj chcel zrealizovať, tak by musel prekonať jednu zásadnú prekážku. Musel by najprv urobiť poriadok. A na takúto úlohu by sa na Slovensku nepodujal ani Herkules, ktorý si vraj kedysi trúfol aj na Augiášov chliev.

Kauza nenafukovacia Anča[upraviť]

Igor Matovič sa nerád cíti osamelý. Je to jasné z toho, lebo verejnosť o ňom vie, že pozná všelijaké erotické pomôcky. Verejnosť to o ňom vie lebo raz napísal vo svojich novinách, že Anna Belousová je vraj „Anča“. Niekto si myslel, že je to tá nafukovacia Anča, no Igor si bol istý, že je to len iné, trochu familiárnejšie pomenovanie Anny.

Napriek tomu, čo si pán Matovič myslel, pani Annu to rozhnevalo a „musela mu dať facku“. Slovenskom bežia fámy, že voličov rozhnevalo, že sa Matovič nezachoval ako chlap, a nedrúzgol jej jednu naspäť. Je to kravina. Voličom je to jedno a nikdy by im nevadilo, že jej nedrúzgol, ba ani že jej nevrátil facku. Ženy sa jednoducho fackať nesmú a vôbec nie cudzie ženy. Nevadilo to ani Matovičovi hlavne že divadielko a novinári zabrali a šachMatovič bol zase raz stredobodom pozornosti.

Okrem poslaneckej imunity má pán Matovič vyslúženú aj jednu poslaneckú popapuli.

Vynálezcovská činnosť[upraviť]

Krúžkovanie kandidátov (patent "KK")[upraviť]

Igor má asi jedno hobby a to sa volá ornitológia, respektíve má značnú prax v krúžkovaní vtákov. Niečo podobné ako krúžkovanie vtákov bude asi aj krúžkovanie kandidátov politických strán.

Hneď po voľbách v roku 2010 totiž ohúril verejnosť tým, že sa mu podarilo prekrúžkovať zo 150tého miesta do parlamentu. Zistilo sa že práve tí dedinčania, ktorým Igor šachMatovič roznášal noviny ho prekrúžkovali z posledného (teda aj najslabšieho miesta) až do parlamentu. Voličov rozhnevalo to, že „tam hore“ nebude sedieť niekto zo SaSky, ale len nejakí [[Obyčajní ľudia].

Od tejto doby sa zauživáva v politických stranách zvyk, že ak sa dávajú lídri do kandidátok, tak ich treba zaradiť na prvých desať a posledné štyri miesta ich zoznamu a potom už len „pánboh pomáhaj“. Toto je tiež patent pána Matoviča. I keď je sporné aké médium ten Matovič je, keď krúžkovanie dokáže manipulovať. Je to proste Guru!

Bezpolitická, nezávislá pravicová strana[upraviť]

Igor Matovič vynašiel politickú stranu nového typu, ktorá zruší všetky doteraz zaužívané zvyklosti a stane sa vzorom pre zvyšok sveta a priľahlý vesmír:

Bude to strana bez akýchkoľvek štruktúr - okresných, krajských a podobne. Naozaj to bude pro forma strana na to, aby sme umožnili nezávislým, komukoľvek do tohto parlamentu kandidovať. Bude chcieť, bude mať podporu verejnosti, nech sa páči. Inými slovami, strana pre každého - strana nezávislých obyčajných ľudí. Odteraz každý nestraník bude v strane. Samozrejme zadarmo.

Matovič je prvý mediálny mág v našej politike. Jeho aktivity sú bodom číslo jedna pre všetky slovenské masmédiá. Úlohou pána Matoviča je odpútavať pozornosť od dôležitých politických a mocenských udalostí. Podľa toho ako poznáme jeho politických súpútnikov môžme skonštatovať, že pán Matovič je taký politik „pár excelánc“, že odpútava od nich pozornosť. Z Obyčajných ľudí totiž aj napriek tomu, že ich je vyše stopäťdesiat, čo je aj na tri autobusy nikto nikoho iného nepozná iba pána Matoviča. Teda 99% voličov nepozná nikoho a zvyšok ich pozná, lebo ich krúžkoval. Len tých čo krúžkovali, zase nikto nepozná.

Majetkové pomery[upraviť]

Igor Matovič, je natoľko obyčajný, že v podstate nič nevlastní. On je oficiálne sympatický, skromný bezmajetný bezdomovec. Jeho mimopolitická profesionálna kariéra je založená na pravdivom informovaní ľudí. Robí to rád, je ľudomil, ba možno aj ľudofil. Aj Ľudo Zúbek by jeho meno vravel pošepky a s úctou, lebo pán Matovič nemôže a nechce sa pozerať na nespravodlivosť. Hocikedy hocikoho preto vyzve na férovku, vynadá mu do debilov aj desaťkrát a aj do mikrofónu a aj v parlamentne a aj do kamery. On zavolá telku a ukáže bežným ľuďom, že on môže aj na prechode pre chodcov zastať, lebo je imúnny.

Igor vynašiel aj bezmajetné vlastníctvo. Je skromný, ale zato sa dobre oženil. Manželka ho dobrovoľne živí výrobou a distribúciou nevyžiadanej tlačovej reklamy, ktorou sa obyvateľstvu Slovenska prepchávajú poštové schránky, t.j. výrobou najprimitívnejšej formy spamu. Tento spam je informačným médiom zlodejov. Zlodeji vďaka takýmto tlačovinám vedia podľa prepchatých schránok odhadnúť, ktorý z bytov je, alebo nie je obývaný, respektíve voľný. Igor nenávidí zlodejov, nechce ich ani v politike.

Napriek všetkým výhradám teda môžme smelo povedať, že tento charizmatický politik dáva prácu mnohým hladným krkom. Od zlodejov, po policajtov až po Obyčajných ľudí. Je to politik božích rozmerov, lebo ešte nebol v politike ani jedno celé volebné štvororočie a už ho bude poznať a uznávať celý šoubiznis.

Vládnutie[upraviť]

"Náhodou, ja som čakal väčšiu katastrofu."

- Voličova obhajoba Matoviča

Nikoho (zdroj?) neprekvapí, že usilovná politická práca priniesla Igorovi konečné (zdroj?) víťazstvo, vyhral voľby a stal sa premiérom. Občania takto utrpeli takmer naraz dva šoky. Vládu prevzal koranavírus a vládnutie začal predstierať aj Igor Matovič. Teda, nebol to šok pre každého. Početný tábor svedkov Matovičových si myslel, že Igorova vláda určite nemôže byť horšia ako vláda Ficova či Pelleho. Ukázalo sa, že nič nie je nemožné. Igor v jednej osobe stelesňuje Ficovu aroganciu, Mečiarovu bohorovnosť i prostotu Janka Ľuptáka. Tým sa radí k sebavedomým debilom ba až kokotom.

Prvé vý-činy[upraviť]

Ako predvolebná Igorova činnosť naznačovala, jeho prioritou sa stala potreba čo najviac sa odlíšiť od predchodcov a robiť veci inak. Preto Pelleho skritizoval, že napr. počty nakazených oznamuje na tlačovkách večer, že ich treba oznamovať až na druhý deň, vždy o 9:00. Splinl, že na druhý deň, ale 9:00 sa mu ani raz nepodarilo dodržať, niekedy to zvládol až neskoro poobede (v závislosti od toho, ako sa mu v daný deň podarí vstať), takmer 24 hodín neskôr, ako to robieval Pelle. A že by tie čísla nemusel oznamovať osobne, ho nenapadlo. To, že nedokázal splniť ani takto jednoduché predsavzatia, predznamenalo ako to bude s náročnejšími sľubmi.

Urobil však predsa len jednu zmenu, a to, že namiesto tlačových besied zaviedol plačové besedy, takzvané plačovky.

Keďže Pelle nemal dosť testov a rúšok, Igor sľúbil, že ho výrazne prekoná. Keď zistil, že to nie je také jednoduché[1], obrátil sa k iným métam.

Blackout[upraviť]

"Ten je tým blackoutom tak posadnutý, že nakoniec vypne aj tie pľúcne ventilácie!!!"

- volič

Začalo to tým, že Igor v zahraničnej tlači zachytil termín lockdown a nezapamätal si ho. Myšlienka zavrieť všetkých doma sa mu okamžite zapáčila, pretože vtedy by sa cítil ako ozajstný čávo, a tak začal blékat o nejakom blackaute[2]. Rozhodol sa, že vyhubí vírus tým, že nepustí ľudí ani psov z domov nejaké tie 3-4 týždne. A následne zablokuje hranice Slovenska až do času, kým jeho nápad nezrealizujú aj všetky ostatné krajiny. Nakoniec si Igor termín lockdown osvojil, veď nie je debil. Od pamätnej jari 2021 sme boli v lockdowne celé mesiace. Aby to ovčan zniesol, má slovenský lockdown mnoho výnimiek, v podstate takých, aby každý mohol chodiť takmer kam chce (okrem detí do školy). Výnimky sú často podmienené vlastníctvom zázračného modrého papiera (pozri nižšie). Takýto lockdown hravo znášame napriek tomu, že počet nakazených už dva mesiace neklesá, za čo Igor nemôže.

Plačovky[upraviť]

"Nepokazme sito!"

- Matovič - o sitách a strachu

Igor nie celkom znáša, že ho ovčania neposlúchajú alebo kritizujú, a tak sa občas na tlačovke rozplače, čím vytvoril nový mediálny formát. Ale aspoň vidíme, že je citlivučký.

Atómová bomba na koronu[upraviť]

Diplom úspešného účastníka

Po letnom spánku, keď nerobil nič a hnusoba sa znova ujala vlády, Matelko sa nakoniec rozhodol to go one time next time a zaútočil na hnusobu atómovým bimbom v podobe celoplošných testov. Akcia bola úspešná aj napriek tomu, že bola úplne dobrovoľná, ba dokonca aj v Česku počet nakazených začal prudko klesať. Každý úspešný účastník testovania, ktorý nechcel pokaziť sito dostal diplom, kde bolo uvedené, či jeho držiteľovi udeľujú nadprirodzené schopnosti alebo má radšej zostať doma. Diplom obsahuje pokročilé ochranné prvky, je absolútne nemožné ho sfalšovať a vďaka dvojjazyčnému vyhotoveniu je uznávaný aj v zahraničí.

Pre veľký úspech akciu zopakoval vo frebruári, samozrejme už s pár zásadnými vychytávkami. Celoplošné testovanie premenoval na skríning (možno to mal byť screaming) a úplne sa vysral na organizáciu, veď samosprávy to zvládli zadarmo, vrátane vytlačenia certifikátu, tentokrát sa hlavným ochranným prvkom stala pečiatka obecného/mestského úradu. Národ sa však ku skríningu postavil vlažne a pozitívnych bolo len 0,7% testov, čo Igora dosť nasralo.

Igor Matovič v populárnej kultúre[upraviť]

Pred nudzovym stavom Nemá nikto nárok Igor vyhadzovac Ignoruje Slovac

Záleží len na ňom Koho vonku pustí Môžte doňho hustit Maďarský aj rusky

Chcem vytiahnuť eso

Z výnimky na testy Zabudol si kto si? V správe od 'nevesty'


V smere prišli na to Soľ nie je nad zlato Dávno som to zistil V hlase sú tí istý

Stáli v rade každých 14 dní Kričali tam naňho Igor neblázni....

Stáli v rade každých 14 dní Skúšali to dátami aj pátosmi

Igor neblázni... Igor neblázni.... Igor... Igor

"Matoviči, choď do piči!"
- Odkaz nasratého voliča Igorovi Matovičovi

Poznámky[upraviť]

  1. Sľub zvýšiť počet testov na 3000 denne Igor čiastočne plní zapojením súkromných laboratórií, ktoré počet navýšili plateným testovaním zdravých ľudí. Počet zachytených prípadov sa nezvýšil, počet testov však áno. A peniaze idú našim ľuďom.
  2. Blackout, popri výpadku prúdu a zákaze médií, znamená aj stratu vedomia - možno tento význam Igorovi imponuje.

Je to kokot

Oficiálna politika Slovenska Poloha slovenska.jpg
SVK Necy.jpg Štruktúra štátu
OvčanRodinaLazyObecMestoOkresRegiónŠtát
Vládne štruktúry
PosranecRichtárStarostaPrimátorNárodná zradaVada SRMinistriPremiérPrezident SRMinisterstvo školstva
Politické štruktúry
MonotikaPolitikaPolitikPolitické stranyVoličVoľbyKoalíciaOpozícia
Významné politické strany
KSSKDHSNSSDKÚ-DSSmer – SDHZDSSaSObyčajní ľudiaNa jedno použitie
Stop making stupid people famous.jpg
Slovenské politické celebrity

Vasiľ Biľak Béla Bogár Palčáky Ján Čarnogurský Miklós Duray Cyklista zo Spiša Žochársky Hranol Ivan Gašparovič Radoprechádzka Andrej Hlinka Gustáv Husák Poskok Marián Kotleba Starý Ujo Anička Detektor Lží Veľký Mufty Ivan Mikloš Ivett Rafaj Anakonda Pán Severozápadu Jozef Tiso Kapitán Danko Andrej Kiska

Slovenské politické témy

Rýchla rota 60. bodov, ako byť úspešným politikom Sociálny žvástŠpeciálny súd Tlačový zákon

Poznámka: Všetky články sú paródiou a absolútne fiktívne. Akákoľvek podoba, ba dokonca zhoda s realitou, alebo názorom Necyklopédie je nemožná!!!