Noha

Zo stránky Necyklopedia
(Presmerované z Nohy)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Noha
Around Legs.png

Noha je jednotné číslo[1] slova nohy označujúceho pár (zvyčajne teda minimálne dva) údov, ktoré sú stredobodom pozornosti obrovských populácií nielen ľudov, ale aj ostatnej živočíšnej ríše.

Rozdelenie nôh[upraviť]

Nohy majú taký mystický význam, že už samotný nadpis „Rozdelenie nôh“ evokuje šteklivé myšlienky, ktoré u niekoho môžu vyvolať erektívne reakcie, u iných jedincov dochádza k slintaniu. Slintanie môže mať spojitosť s:

 • hladom - t.j. ide o rozdeľovanie rôznych pečených stehienok, či údených šuniek
 • so sexuálnym apetítom - po „rozdelení nôh“ vzniká istý priestor, na ktorý sa sústreďuje ľudová pozornosť a ktorý u mnohých evokuje pocit vítania, vrátane tých, ktoré si tie nohy rozdelili.

Nohy ako krmivo[upraviť]

V úvode state bol už raz naznačený príklad nôh, ktorý láka, ba aj slasť spôsobuje, no so sexom to nič spoločné nemá. Už praľudo zistil, že najchutnejším mäskom je svalovina. Najviac svaloviny sa nachádza na svaloch, ktoré nazývame kvadricepsy (štvorhlavé svaly) a hamstringy (šunková struna). Kvadricepsy sú na nohe vpredu a hamstringy sú na zadnej strane. V rôznych tvaroch sa nachádzajú na stehienkach všelijakých živočíchov a pre tých normálnych, ktorí vedia že žijú len raz a vegetariánstvo považujú za nezmysel, sú tieto stehienka asi tou najväčšou pochúťkou.

Nohy ako imidžovka[upraviť]

Aj použitie slova noha v jednotnom čísle môže vyvolať úsmevy, pretože pokiaľ spomenieme jednu nohu, tak potom ide zvyčajne o práve , na ktorú každý myslíte. Pravdu povediac jedna noha je v niektorých prípadoch dostatočné množstvo. Jednu má napríklad slimák, ale aj pirát John Silver a ku sláve im to stačí. Jedna noha je ale skôr anomália, alebo dôsledok súhry (často) tragických okolností.

Napriek tomu, že nohy sa v prírode vyskytujú v pároch primárne na párenie veľmi slúžiť nezvyknú. Nohy nemajú v sebe tú povestnú malú. ale dôležitú dierku. Na druhej strane nie nič neobyčajné, že niektorý pár nôh slúži ako vrátka ku páriacim orgánom. Práve preto sa k nohám obracia pozornosť mnohých z tých ešte živých. O chlapoch sa preto hovorí, že „tam kde končia ženské nohy začínajú mužské myšlienky“. Priestor medzi nohami nazývame náčurie a, na rozdiel od náručia) doň neznámym ľuďom neskáčeme.

Na druhej strane nohy patria aj indikátorom úrovne čistoty. V spálniach sú to práve nohy, ktoré je často prvé cítiť. Znalci a vedci už dávno skonštatovali, že „to je preto, lebo nohy rastú od riti“. No sú ale aj nohy, pri ktorých by ste riť, či iné dôležité orgány hľadali márne. Medzi najbežnejšie patria nohy, ktoré majú stoly a stoličky. Správni chlapi sa radi aj medzi takými nohami vyspia, no gate si pritom obvykle nesťahujú... a ani decko, či iné mláďa spomedzi takých nôh ešte nevytiahol... či?

Číslovanie nôh[upraviť]

 1. Na zdravie!
 2. Dajme si aj do druhej nohy! (Alternatíva: Aby sme nekrívali!)
 3. Chlap má predsa tri nohy!
 4. ... Tu sa prestáva počítať...
 5. Dajte mi ruky na zem, domov zájdem aj sám...
 6. ... a predstavte si tú nehoráznosť: idem si tak kľudne z krčmy domov a zrazu mi dáky hajzeľ šľapol na krk!

Počty nôh[upraviť]

Nohy môžu mať rôzny počet:

 • jedna noha - má ich najčastejšie slimák, či iný pĺž. Takýto potvor má problém s tým aby ostatným dokázal, že vie kráčať. Takáto jedna noha sa vyznačuje značnou priľnavosťou a silou. Je to jeden sval bez kosti. Na pohyb vyžaduje vlnenie plochy nohy o podklad a mazivo, ktoré sa nazýva, že „sliz“.
 • dve nohy - v prírode sa tento jav jedného páru nôh vyskytuje dosť často u vtákov, či u ľudov.
 • tri nohy - výsada samcov... ako sa uvádza kdesi hore.
 • štyri nohy - častý prírodný jav
 • päť nôh - výsada samcov... ako sa uvádza kdesi hore... či?
 • šesť nôh - to je už výsada hmyzu
 • ... - ...
 • sto nôh - teda mala by ich (logicky) mať toľko stonožka
 • mnoho nôh - toto je šľachta medzi nohatými, lebo počet jej nôh je nečíslo!

Poznámky[upraviť]

 1. Alebo ide o druhý pád jednotného čísla od „vták Noh“

Prísne vedecké pojednania NECYKLOPÉDIE na tému anatómia.

Traviaci trakt.jpg
Human anatomy cs.jpg

HlavaMozogKsichtVlasyOčiUšiNosÚstaJazykZubyKrkPohlavie

TeloKostraKozyBruchoPrsiaŽranieSrdceKrvOhanbieOhrdieVagínaBoborRiťSranieŠťanie

ÚdNohyRukyPrstyPenisErekcia