Myjava

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Myjafa téš zvaná slovenskí zapadákof (ŠPZ: MY) s takzvanú myjafčinú (ale ne až takú jak Folkušová).

Charakteristiky[upraviť]

Myjafa je formálne Záhorí, ale myjavané sa tomu škerá. Sám si pamatám, jak sme sa na gympli smáli ze seničanov kerý chodzili autobusáma z tých dedín na okolí (Sobotyšče a pod.) a kerý vyprávjali jakýmsik smiešným nárečím. Ale myjava, to je "luxus", to sú kopanice, tak držte huby šeci kerý ste z inade jak odtál.

Školstvo[upraviť]

Najvačším inteligentným sídlem na Myjafe je tzv. myjafský Gympel. V pozadí nezaostáva ani 2. základná škola a nepofšimnutá nemóže ostat ani 1. zédeška. Najvačší zapadákof na Myjave je Hnojka, téš se jí ríká Hnojarina. Chodzá tam inteligentný ludé, kerým sa nesce učit. Vela chiernych mužských objektóv móžte vidzet téš na SPŠ - taktéž zvaná Priemyslofka.

Relax[upraviť]

A vela relaxacnych centier ako napr. rieka Myjava. Inak velice známa rieka so svojim peritokom Mala Myjava a odtokom Velká Myjava. Mesto Myjava plánuje postavit kúpele na odtoku Malá Myjava. Kúpele by mali v meste zaobstarat rozvinutie cestovného ruchu, kerý je tu, bohužial, velmi zaostalý.

Mekka gurmánov[upraviť]

Najoblubenejsie Myjafske jedlo je tzv. Hovno obyčajné s prichutou manga. Inak nazývaná aj Myjafska specialita. najlepsie sa nakupuje v Lidli c.j.- najvacsi myjafky obchodnak s velmi rozsirenym sortimentom jedal a pozárukou asi 10 rokov.

Finančný sektor[upraviť]

Na myjafe nájdete velá pripéklých bánk jako napr. Vúb, tatra banka, čsob, slovenska sporitelna, kerá nikdáj nemóže chýbat.

Demografia[upraviť]

V myjafskych ulicach sa nachadza vela vyznamnych ludi ako napr. Mauceu. Priezvisko neidentifikovane. Jeho caste nakupy su naprv": cafte idem kupit noumaunu houcicu! Ubim Uebeku!!!! a idem ju zbauit. Najvacsi retard na Myjave.

Niektorí ludia tu su tiez nekontrolovatelne kazdy piatok "v liehu" az na zopar vynimiek a je tu tiez pozoruhodny zverinec radsej nebudem menovat. Myjava a ludia v nej no ze no comment , a jeho partia tam je kazdý týzden riadne nacenganá. Pozor si tu musite davat aj na us spominanych retardov ale aj na bezdofcov maju sidlo ze ŠPORTHOTEL inac cely je rozbity kvoli urcitym osobam.

Streetpark[upraviť]

Inak nazyvane aj ako Černá plocha. Zdrzuju sa tam zufaly teenagery ktory si sem tam neco supnu alebo si idú "zaskejtovat" Inak stale choda okolo nazyvane aj Bengá-fízli alebo pod inym nazvom policajti. Preto si davajte pozor su dost nebezpecny. Inym nazvom aj negry mastny.

Pri černej sa nachadza malý lesík v ktorom sa zdrzuju este vacsi zufalci alebo lesik sluzi aj ako ´´verejné WC v prírode´´. Historia lesíka: v tomto lese sa pred asi 100 ROKMI obesil jeden obcan Myjavy po zasahu bengáčov do jeho sukromneho zivota. To ho fyzicky aj psychicky narusili.

PRETO SPACHAL TZV. SAMOVRAZDU a PRECO PRAVE TENTO LES??

Pretoze tam okolo nechodili zadny negry mastny-bengá keré by to tam isli vysetrovat. Lepsie povedané sa na to: VYSRALI!!! Odvtedy v tomto lesíku strasí a na strome zostalo lanko po tom psychicko-fyzicko narusenom negrovi mastnom. Ked sem pôjdete ´´cikat´´ dávajte si pozor lebo jeho duch je vzdy na blizku. To co som prave napisala sa zo ziadnych vhodnych okolnosti nezhoduje s realitou alebo skutocnymi dejinami streetparku. Vsetko je to ubohy vyplod ngra mastneho v hlave. Ale sak treba prilakat turistof na toto posvatne miesto ne?? Tak sem slahajte lebo si ma neprajte potom!!!

 
500px-Flag of Slovakia.png
Mestá, obce a iné diery Slovenska

Banskobystrický kraj:
Banská Bystrica, Brezno, Hronský Beňadik, Psiare, Klenovec, Las Walas, Nová Baňa, Predná Hora, Zvolen

Bratislavský kraj:
Bratislava, (Devín, Gajary, Pétržka, Dlhé diely..), Čataj, Senec

Poloha slovenska.jpg

Košický kraj:
Košice, Michalovce, Spišská Nová Ves

Nitriansky kraj:
Nitra, Nitrianska Blatnica, Nové Zámky, Štitáre, Šurany, Topoľčany, Žihárec

Prešovský kraj:
Prešov, Humenné, Kežmarok, Jakubova Voľa, Medzany, Mirkovce, Štrba, Sabinov, Nová Lesná

Trenčiansky kraj:
Brunovce, Dubnica nad Váhom, Horná Streda, Maríková, Myjava

Trnavský kraj:
Trnava, Hlohovec, Jaslovské Bohunice, Moravany nad Váhom, Piešťany, Pustá Ves

Žilinský kraj:
Žilina, Čadca, Dolný Kubín, Kláštor pod Znievom, Košťany nad Turcom, Košúty 2, Kysuce, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Majtánky, Martin, Trebostovo, Oščadnica, Ružomberok, Strečno, Terchová, Turzovka, Zákamenné

Slovenské legendy: Canada, Corgoň, Horná Dolná, Kerestúr, Kocúrkovo, Letapičinovce