Morča obrovské

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Morča obrovské
Morča obrovské
Morča obrovské v pražskom laboratóriu

hlodavec, ktorý bol vytvorený genetickými experimentami

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Morča obrovské (nazývané aj obrie morča) je hlodavec, ktorý bol vytvorený genetickými experimentami (mutant).

Opis[upraviť]

Morča obrovské sa vzhľadom ničím nelíši od normálneho morčaťa. Okrem toho, že je mnohonásobne väčšie. Je asi 1,5 až 2 metre dlhé a váži asi 60 kilogramov. Inak sa správa ako normálne morča.

Vznik[upraviť]

Ako bolo spomenuté vyššie, morča obrovské je výsledok genetických experimentov. Bolo však vytvorené zámerne. Malo slúžiť na vytvorenie zdroja čistej energie ako pohonný prostriedok v špeciálnych elektrárňach. Pôvodne mal byť používané obrie veveričky, ale morčatá v kolese behajú inštinktívne. Veverice by sa to museli učiť.

Projekt M.O.R.Č.E.[upraviť]

V 60. rokoch bol rozbehnutý česko-slovensko-rusko-poľský projekt, pomocou ktorého by sa vyrába čistá ekologická energia, ako bolo spomenuté. Vedúcimi tohto projektu boli vedci Rastislav Blázon a Jan Šílený. Podľa niektorých dohadov tento projekt viedol dokonca aj Nikola Tesla. Bola postavená experimentálna elektráreň. Fungovala na podobnom princípe ako vodná elektráreň. Základom bolo otáčanie behacích kolies obrími morčatami. Mechanizmus bol nasledovný:

  1. prvou súčasťou je veľké behacie koleso (v podstate rovnaké koleso, v akom behávajú normálne morčatá, ibaže väčšie) s priemerom približne 2,5 metra
  2. na kolese je pripevnený hriadeľ, ktorý sa otáča pri behu obrieho morčaťa
  3. na hriadeli je magnet, ktorý sa otáča okolo cievky, a tak vzniká elektrické napätie

Týmto postupom si však nie sme celkom istí, pretože sa o tomto projekte zachovalo veľmi málo informácií.

Morčacia elektráreň je o dosť menšia ako jadrová elektráreň. Je rozdelená do 20 blokov. V jednom bloku je asi 6 kolies s rovnakým počtom morčiat.

Táto elektráreň bola postavená len jediná. Experimentálne dodávala elektrinu do kysuckých obcí Nesluša, Záľubová, Konopná, poľské obce Zmrdów a Parchantów a moravská obec Teplúchov.

Projekt však bol po roku 1989 zastavený. Budova elektrárne sa používa ako sklad hnoja miestneho družstva. Nevie sa ani to, čo sa stalo s morčatami. Niektorí obyvatelia však tvrdia, že boli rozdané medzi obyvateľov niektorých obcí, kde slúžili ako netradiční domáci miláčikovia.

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHyenaJežkoJóžin z bážinKomárKopytníkKrtkoKruté jablkoLevĽudoMačkaMakrelaMliečny tvorMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMyšMuchaNočný požieračOpicaOsaOtravník obyčajnýPakobylkaPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesRádioaktívny hugoSarančatáSlonSomárSumecŠakalŠkrečokŠľachúňŠvábTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Húpací koník.jpg