Michalovce

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Michalovce (možno aj „tote Mihaľovce“, maď. Nagymihály, ang. Mičigen, rómsky Mihaľa, ŠPZ: MI) je východňarske mesto na Slovensku. Toto mesto sa nachádza na západ od Ukrajiny a v severnej časti michalovského okresu.

História[upraviť]

Michalovce sú multi-kultúrne mesto ktoré vzniklo v dobách keď boli ešte Bohovia malicherní. Iba jediný ľudo sa im vtedy dokázal postaviť: Michal a jeho ovce. Michal mal vtedy silu nevídanú a postavil sa svojej vôli byť pasákom a založil mesto na brehoch rozbúreného mora menom Laborec[1]. Táto legenda bola zachytená z nástenných malieb (tzv. „graffiti“) v pohorí Vihorlat (z lat.: Vinterio-zimný, Horváth- tmavý alebo temný občan). Prvá písomná zmienka o Michalovciach bola zaznamenaná v prvej kráľovskej bločkovej lotérii.

Obyvateľstvo[upraviť]

Obyvateľstvo Michaloviec sú zväčša Slováci, miestami až extrémisti. Mesto asi leží na slnečnejšej strane Slovenska, lebo veľa jeho významnejších osobností viditeľných na verejných priestranstvách je značne opálených. Od roku 1990 sa celý jeho konglomerát delí na päť (prvočíslo!) známych dištriktov (gubernií):

 • Východné ghetto - Prevažne tmavá oblasť, málo kedy je rozoznateľné kedy je deň a kedy noc. Za tento úkaz sa podpísali obyvatelia temných pánov a síce rómski občania. Oblasť je známa vďaka svojej Univerzite Angimlyn ktorá sa tu nachádza od založenia Michaloviec.
 • Severné kmene - Známi ako bmxkári, skateboardisti, kajutári a pol kiloví chlapci. Centrom severných kmeňov je vodné zriadenie Baňa, kde mladí organizujú svoje aktivity ako napríklad rozbíjanie hláv kutáčom a zošľahanie lýtok. V oblasti sa nachádza aj prísne chránená vojenská oblasť IBW (Intrnational Bisexual Wonderland).
 • Južná domobrana - Bussinesmani s rôznim tovarom, vyššia vrstva a alkoholici tvoria tento distrikt. Centrom je obchodno-historické centrum Ceľatník. Je to nárazníková zóna pred chlapcami s krivými nohami a zákernou chorobou Ciganóza.
 • Západný úval - Alkoholici, špakéri, stokári, zápalkari a všetci ktorí robia crossfet. Je to najvyššie položené miesto v Michalovciach. Centrom je zelené posedenie pod horou Hrádok kde všetci prichádzajú aby splynuli a vytvorili explóziu lásky na chrbtoch opačného pohlavia, prípadne aj rovnakého.
 • Centrum - Miesto s neutrálnou pôdou, kde je možno stretnúť rôzny typ ľudskej formy. Oblasť je najviac zaľudnená v piatky a soboty kedy sa konajú gladiátorské hry.

Osobnosti Michaloviec[upraviť]

 • Marika - Zaujímavý exemplár ktorí brázdi ulicami Michaloviec a svojím ľúbezným spevom rozdáva šťastie a radosť ľuďom. Pohlavie nebolo u tejto osoby identifikované. Je sťahovavým typom osoby. Rada tiež tancuje na požiadanie.
 • Papan - Nekonečný bežec ktorý neprestáva. Je ťažké ho zahliadnuť preto, že je stále niekde inde. Je nižšieho vzrastu a zvodný pohľad. Pohlavie je prevažne mužské. No veľmi málo ľudí vie že papan dostal nádor v motorickej mozgu časti ktorý ho nútil neustále chodiť. Doktorovia mu predpovedali že bude žiť tak rok. A on ešte žil a chodil po meste das desať rokov. No mne sa zdá že nedávno už definitívne zomrel. A my sa z neho smejeme. Noačo, keď je smiešny.
 • Sandokan - Horolezec a nesmrteľný muž, večne dobre naladený alkoholik ktorého cesta viedla vždy ráno na pivo. Zatvorené dvere mu neboli prekážkou pretože používal aj okno na prvom poschodí, ktorým vyliezal do krčmy.
 • Primátor Vilko - Kulturista s neutichajúcim úsmevom. V noci spotený a cez deň džentlmen. Jeho pôsobisko je v centre mesta kde sa konajú prijatia nových fajčicikulisov. Tento dom je známy aj ako verejný dom lásky.
 • Taškár - dostatočne opálený občan mesta. Vždy si nezabudne so sebou 5 až 10 tašiek a obaliť sa alobalom (predsa kvôli zime). Všeobecne spríjemňuje nádherný pohľad na miestnu krajinu. Jeho meno nesie udalosť roka a síce Silvester alebo Silvo vždy rád vysolarkovaný je kráľom temných miest mesta.

Pozoruhodnosti[upraviť]

Bývalé záložácke kasárne, v ktorých študenti Lesníckej fakulty vo Zvolene konečne pochopili, čo je to ten humus.

Centrum voľného času v Michalovciach tu je pre tých ktorý si nevedia dať rady so životom. Budova pochádza z prvej občianskej vojny, je strážená systémom FETKA od spoločnosti SMAŠKA a.s. Oltáre v jednotlivých izbách navrhol známy fínsky umelec Piko Fekalik. Asociácia pre zdravé lakte vrelo odporúča navštíviť toto miesto na otvorenie nervových orgánov a tak preskúmať sám seba.

Taktiež by ste si nemali nechať ujsť strašidelnu školku na Sidlisku SNP v ktorej podla legendy žiju Pikožruti Obecný ktory už takmer vyhynuli...

Športové kluby v meste[upraviť]

 • MFK Michalovce je futbalový tím ktorý sa jebe v prvej lige už 4 pol storočie. Vždy dobre nabudení chlapci v žlto-modrých dresoch sa v aréne Judáša Iškariotského stavajú proti súperom už od roku 1993 p.n.l.
 • HK Dukla Michalovce je vodnopolistický tým založený Mikulášom Varehom. Bazén sa nachádza na pozemkoch jehovistickej cirkvi spravovaný partiou ktorá si hovorí Čierný Skinhet.

Poznámky[upraviť]

 1. Odtiaľto pochádza aj slovo ľadoborec, ktoré vzniklo, keď raz bol na Laborci ľad.
 
500px-Flag of Slovakia.png
Mestá, obce a iné diery Slovenska

Banskobystrický kraj:
Banská Bystrica, Brezno, Hronský Beňadik, Psiare, Klenovec, Las Walas, Nová Baňa, Predná Hora, Zvolen

Bratislavský kraj:
Bratislava, (Devín, Gajary, Pétržka, Dlhé diely..), Čataj, Senec

Poloha slovenska.jpg

Košický kraj:
Košice, Michalovce, Spišská Nová Ves

Nitriansky kraj:
Nitra, Nitrianska Blatnica, Nové Zámky, Štitáre, Šurany, Topoľčany, Žihárec

Prešovský kraj:
Prešov, Humenné, Kežmarok, Jakubova Voľa, Medzany, Mirkovce, Štrba, Sabinov, Nová Lesná

Trenčiansky kraj:
Brunovce, Dubnica nad Váhom, Horná Streda, Maríková, Myjava

Trnavský kraj:
Trnava, Hlohovec, Jaslovské Bohunice, Moravany nad Váhom, Piešťany, Pustá Ves

Žilinský kraj:
Žilina, Čadca, Dolný Kubín, Kláštor pod Znievom, Košťany nad Turcom, Košúty 2, Kysuce, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Majtánky, Martin, Trebostovo, Oščadnica, Ružomberok, Strečno, Terchová, Turzovka, Zákamenné

Slovenské legendy: Canada, Corgoň, Horná Dolná, Kerestúr, Kocúrkovo, Letapičinovce