Metla

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Metla
Bechyně, pozor na nízko letící čarodějnice.jpg
Nuvola apps bug and broom svg.png

Metla je užitočný nástroj pre ľuda ale aj slovo, ktoré svedčí o bohatých fondoch slovenského národa.

Použitie[upraviť]

Metla má mnohoraké využitie. Okrem zametania prachu, vymetania pavučín a bitia deciek od suseda, dá sa použiť aj ako dopravný prostriedok, ktorý, na našu smrteľnícku smolu, používajú len čarodejnice, aj to v obmedzenom množstve, kvôli lietadlám a kolíziám. Ako prvé sa ich zbavili jasnovidky. Len budúcnosť nám ukáže prečo. Ale také strigy už prešli na prízemnejšie lietanie s vysávačmi, čo je fakt, ale metla je metla, každá striga má nejakú opretú v rohu.

Z metly sa dajú poprípade povyťahovať slamené steblá a môžeme si z nich v prípade potreby upliesť lano. Aj Jackie Chan dokáže využiť metlu veľmi efektívne. S metlou sa dajú aj pucovať zuby, samozrejme, len v tých extrémnejších prípadoch, keď si človek vytiera riť so strúhadlom na syr a umýva si vlasy v SAVE.

S metlami sa dajú relatívne kvalitne vyčistiť aj lopaty, pokiaľ nie sú zasraté totálne. Ak nám chýba zvon, dajú sa metly využiť aj na nie práve najpríjemnejšiu činnosť čistenia hajzlov, opačným koncom sa dajú robiť taktiež veľmi užitočné činnosti, ako vypichnutie oka, vybitie dychu, a ak máte trpezlivosť, môžete si aj do kolena vŕtať.

História[upraviť]

odpradávna mali ľudia (hlavne ženy) potrebu mať čisté obydlia, hneď po tom, ako zistili, že si obydlie môžu postaviť, ak sú všetky jaskyne už prenajaté. Spočiatku ženy používali pár vetvičiek zviazaných dohromady zvieracou šľachou, alebo zubnou niťou (šetriť trebalo už vtedy). Spočiatku boli takmer všetci spokojní (vždy sa nájde kokot, ktorému niečo vadí), kým sa neukázalo, že tehotné ženy veľmi ťažko po zametaní vstávajú. Ľudia rozmýšľali, čo ďalej, po stromoch sa im už spať nechcelo, a ani koza sa nedala dojiť v korunách.

Raz si jeden lovec zlomil oštep, vzal druhý a násadu nechal doma. Žena, tvor od prírody veľmi chytrý a nebezpečne domýšľavý, to porisko vzala, a bez rozmýšľania ho vjebla do tých vetvičiek, a na svete bol štvrtý vynález v histórii ľudstva (prvý bol oštep, druhý "skrotenie ohňa", tretí dane), ktorý mal dostatočne veľký zmysel, aby logicky prežil až do dnešnej doby (tie dane sú nelogické). Postupom doby sa obydlia stavali čoraz šikovnejšie, takže už nestačilo vetvami odhadzovať blchy, vši a malé myšky, trebalo myslieť aj na povrchové červotoče.

Tento problém sa vyriešil hneď druhý deň po žatve prvého obilia na svete (nie, ešte nebolo GMO) keď muži dovliekli domov slamu natrepanú v kožuchoch, či čo to nosili, domov. Ženy nadávali až kým si neuvedomili, že majú v rukách ďalší dôležitý objav. A tak, bez toho aby si to niekto zaznamenal, alebo uvedomil, metla sa zapísala do povedomia ľudstva v takej podobe, ako ju poznáme dnes. Síce prešle ešte niekoľkými modifikáciami a upgrejdmi (upgrade), no základ ostal prakticky nezmenený.

Už tomu chápem!

Maťarus Bospeličný


Slovo metla v bežnej komunikácii[upraviť]

Ak nejakej žene poviete, že je „metla“, hlboko sa na vás urazí, plytko naserie a prípadne vám dá ešte v lepšom prípade aj po papuli. Vedci Maťarus Bospeličný a Polofilzof Dabniel Fanterastický sa domnievajú, že takáto reakcia nastáva hlavne preto, lebo metla je pracovný nástroj, a pracovné nástroje má málokto rád (maximálne šikanujúci šéf, ktorý všetko „dobre mätie“). Preto je tento postoj asi adekvátny.

Ak sa o niekom povie, že je „metlák“, neznamená to automaticky, že je fanúšik metiel, alebo že má byt plný metiel, ale že má vlasy pripmínajúce metlu, za prvé, a za druhé, je to skrátený názov pre metalistu, alebo fanúšika metalu.

Ak niekto tvrdí, že alkohol je „metla ľudstva“, má pravdu, veď zametať treba. Osoba, ktorá toto rečenie povedala ako prvá, chce zostať v anonymite, pretože sa bojí miesteho zväzu alkoholikov v Lendaku, ktorí by jej odobrali licenciu na predaj omamných látok a narkotík. A ešte k tomu, alkohol sa používa ako vynikajúca pohonná hmota pre metly a vysávače staršej generácie.

Necyklopedické veci
500px-Blacksmith anvil hammer svg.png

BaranicaBrúsny papierČiapkaDívadloDvereFrasGuličkové peroIzolačkaKladivoKobloLopataMerkurMetlaMikrovlnkaNičNonameOknoRopaSmrťfónTanierTeplomerMalé tudleVeľké tudleVibrátorVydlyZápalkyZbraneZrkadlo

Tanga.png