Matica Maďarská

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Matica Maďarská (Anyacsavar Magyarország) je sesterská organizácia Matice Slovenskej. Jej úlohou je zhromažďovať a udržiavať kultúrne tradície maďarského národa na celom svete. Je silne proeurópsky orientovaná a je proti návratu starej feudálnej rakúsko-uhorskej monarchii. Je presvedčená o tom, že po viac ako šiestich desaťročiach neexistujú dôvody aby sa revidovali vlastnícke vzťahy.

Matica Maďarská si je vedomá toho, že hlavným dôvodom k reštitúciám rôznymi režimami zabavených majetkov nie je dosiahnutie a zveľaďovanie pôvodného vlastníctva, ale šanca ako tieto majetky, ku ktorým dediči v tretej generácii nemajú už nijaký vzťah, rozpredať developerom a rôznym zahraničným záujemcom za čo najväčšie peniaze. V tomto sa maďarskí iredentisti zaujímavo zhodujú s politikmi každého štátu.

Cep de vigne.png Haluz
Tento článok je príliš krátky na to, aby ste sa z neho niečo dozvedeli, preto mu hovoríme haluz. Keby mal tak o dva centimetre viac, už by haluzou nebol. Ak sa chcete pozrieť na podobné halušky, navštívte túto stránku.