Latinčina

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

"Vidi, veni, veni itervm."

- [[Oscar Wilde|Oscar Wilde]]

"Cæcilivs Ivdæorvm concvpiscibat et mvlcebat"

- [[Kvrz latinčiny na Vniverzite Komenského |Kvrz latinčiny na Vniverzite Komenského ]]

Latinčina (tento článok jest o starej latinčine) jest jazyk nápomocný k rozšíreniu slovnej zásoby. Dnes je známy ako jazyk historických a legendárnych postarších Rimanov. Bolo dokázané, že štúdiom latinčiny nielenže získate viac znalostí a budete vyzerať cool a mvdro, dokonca získate aj všetky sexy čaje vo vašom okolí. Bájne povery hovoria, že ak si človek pamätá minimálne jeden latinský citát, získa nadprirodzené a magické schopnosti. Dano Drevo povžíval latinčinv na všetky jeho čáry máry, ako Hokvs pokvs, či Abrakadabra.

Latinčina je vrčená pre bohatých horáciov, ktorí navštevvjú svkromné školy a sú ochotní včiť sa nepotrebné veci. Je to tak, latinčina nemá žiadne známe moderné využitie. Teda ak nie ste very cool a edgy trinásťročná čajka, ktorá sa snaží praktikovať mágiv, aby si našla nového frajera.

Latinčina pochádza z gréckych slov La, znamenajúc "bolesť" a Tin znamenajúc (v) "riti". Je dobrá len na rozprávanie sa s mŕtvymi ľvďmi, alebo s fatrom pápežom. Ak máte správnv výslovnosť, pri objednávaní šalatíka cézar môžete vyzerať zavjímavo. Tiež jv však môžete povžiť aj pri rozprávaní sa s prasatami, aj keď oni povžívajú špeciálny dialekt.

Neskôr bola Latinčina rozdelené do 5 jazyov (a iných dialektov, o ktoré sa zavjímajú iba trápni nerdi): Mvchacho Latinčina Stredozápadv, Mafiánska latinčina Jvhv, Podvoľná Latinčina Severv, Námornícka latinčina Západv a Vampírska Latinčina Východv.

Seriózne jazykovedné diela NECYKLOPÉDIE Tongue-split.jpg

AngličtinaBiboslovenčinaBrutusCikulaDrivoFrasFršnásťHaluzHehHroznýJazykJebaťKadiťKokotštinaLatinčinaMalé tudleMam v pičiMenoNadávkaOdkundesPapľuhPejoratívumPičovinaPozeraj ako čítašPozorPočuj ako píšešSarkazmusSlovenčinaSlovesné podstatné menoSlovník dezolátneho pravopisu a reči dezolátnejSlovoSlušnosťSomarinaSpodnojazyčtinaSprdSráčSraľoVeckaVtipnoVulgarizmusVýhonokVýmazVypchávkové slovo