Láska

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Nech to nazývajú akokoľvek, ak sa vydarí, musí vyvrcholiť bohapustou jebačkou

Redakčná rada Necyklopédie

Láska
Att-love.svg.png
Amor.jpg
Eternal Love.jpg

Láska je extrémne komplikovaný cit. Je to vzťah k niekomu, ale aj k niečomu. Preto rozlišujeme dva základné poddruhy lásky: osobnú a neosobnú.

Druhy lásky[upraviť]

Osobná láska[upraviť]

Lúbim ta ako kona!

—Francek


Je údajne viacej ako priateľstvo. V základe ide o hlboký vzťah k inej osobe (prevažne aj iného pohlavia), starosť o jej pocity a potreba zabezpečiť pre ňu iba to dobré. Preto je jasné, že v takom vzťahu vzniká potreba byť v neustálej blízkosti, k milovanej osobe. Láska môže byť platonická[1], romantická, no aj vtedy je založená na túžbe a snoch po kontakte.

Výsledky osobnej lásky[upraviť]

Ak je v pocite lásky medzi dvoma osobami rozdielna intenzita, t.j. disproporcia, jednému zo zúčastnených sa môže stať, že dosiahne vrchol skôr a často, ba najčastejšie zo všetkého sa aj stáva pre neho láska otravnou. Sny a predstavy sú základom lásky, no po dosiahnutí cieľa, ktorý je založený na fantázii tak ako po každom vyvrcholení dochádza k fáze prebúdzania a postupného vytriezvenia.

Jeden druh osobnej lásky nemá sexuálne vyvrcholenie. Je to láska medzi rodičmi a deckom, t.j. „rodičovská láska“. V tomto prípade sú po vyvrcholení vzťahu v puberte pre dieťa otravní rodičia, no po skončení puberty dieťaťa v čase keď už by mali byť teoreticky pre dospelých rodičov otravné nezrelé deti.

Láska medzi rodičmi a deckami, ktorá vyvrcholí sexuálnou aktivitou známou pod skratkou incest ako aj pedofília patria medzi choroby zúčastnených, ale aj komunít, v ktorých sa vyskytujú.

Neosobná láska[upraviť]

S vývojom civilizácie a konzumného spôsobu života sa vyvinula aj potreba ľudí emociálne sa stotožniť a tým aj zaláskovať v iných vzťahoch. Preto je bežné, že dnešný človek neváha vyjadriť svoju lásku aj[2]:

V týchto láskach spravidla vyvrcholenie nebýva spojené so sexom, ale určité vyvrcholenie je aj tak motivátorom. Dôsledkom bývajú aj choroby ako je obezita, zoofília, fetišizmus, fašizmus, workoholizmus, mamon...

Niektoré dôsledky lásky[upraviť]

Dobehol ju, zvalil na zem, strhal z nej šaty a potom ju mal rád. Dva razy.

súdna zápisnica


Všetky druhy lásky teda silne pripomínajú závislosti, ba závislosťami aj sú. Človek, ktorý pociťuje lásku k niekomu, či niečomu je nebezpečný, lebo potom ako sa k vyvrcholeniu nedostáva, t.j. pateticky vyjadrené: „jeho láska nie je opätovaná“, je frustrovaný a začína mať správanie šialeného debilla, či kreténa, ktorý sa nezastaví pred žiadnou hovadinou (nemýliť si s chorobou šialených kráv... i keď jeden nikdy nevie...). Taký človek teda:

  • Rezignuje a apaticky konštatuje, že „láska neexistuje“, a môže mať aj pravdu, lebo ani Nikto nevie povedať, čo to tá láska vlastne je.
  • Pri neosobných láskach zaujíma obranné postoje, ktoré vrcholia krádežami, fanatizmomšialenstvom a strpčovaním života ostatným vo svojom okolí. Neprimerane neosobne zaláskovaný ľudo sa stáva pre toto okolie kokotom, ktorému sa každý snaží vyhýbať.

Poznámky[upraviť]

  1. Platón bol úchyl.
  2. Toto nie je vyjadrenie autora článku. Ten má všetko v piči!
  3. Pozor, láska k zvieratám môže byť aj osobná. Hovoríme tomu personifikácia.

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

August porn.jpg
Sex symbols.png

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť