Kurva

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Akože kurva

Poznámka: Tento článok sa zaoberá kurvou. Ak hľadáte profesionálnu kurvu, kliknite na „prostitútka“.

Kurva je obľúbené slovo (vraj) nespisovnej slovenčiny. Spisovné ale toto slovo určite je. Keby sa nedalo písať, tak by tu ani tento článok nebol. Na druhej strane: musíme sa zamyslieť, že čo by to mohlo spôsobiť za chaos, ako by sme zaujímať stanoviská, keby sme nemali v zásobe slovo "kurva"?

Použitie[upraviť]

"Achchch... prečo som si zo všetkých kuriev na svete vybral akurát teba!"

- úryvok žalmu

V bežnom živote slovo „kurva“ najčastejšie používame:

  • na označenie osoby ženského pohlavia, ktoré nemajú celkom jasno v tom, že v sexuálnom živote treba fungovať diskrétne. Pri označení ženy za kurvu ani nemusí ísť o vysoko promiskuitného jedinca, a nemusí ani zákonite ísť o osobu, ktorá používa v obchodnom styku svoj pohlavný orgán (známy aj ako piča). Za kurvu môžme veselo považovať aj osoby, ktoré si nechávajú kupovať drahé darčeky, chodia na dovolenky s druhými, zatiaľ čo doma na ne niekto úplne iný čaká.
  • slovo kurva patrí zároveň aj k bohatstvu slovenského nespisovného jazyka. S obľubou používa na zdôraznenie výkladu na začiatku ale aj v priebehu hovorovej reči. Čím je jeho frekvencia v prednese vačšia, tým je väčší aj dôraz na dramatičnosť prednesu. Slovo kurva sa pritom dá striedavo vysloviť s úsmevom ale aj so zúrivým výrazom. V obidvoch verziách má svoje jedinečné kúzlo. Dôležitá je aj kadencia použitia slova „kurva“. Jej zvýšenie vylepšuje dôraz na dramatickosť deja.
  • slovo „kurva“ je bežné aj pri označovaní osôb iného ako ženského pohlavia. V tomto prípade sa jedná o povahovo stabilných jedincov, ktorí zneužívajú dôveru svojho okolia. Lavírujú medzi klamstvom, podrazáctvom, zavádzaním, ohováraním, kradnutím a inými nešvármi. Robia ľudskému zároveň aj službu. Vďaka nim sa dá vytriezvieť bez požitia alkoholu, či prípadne sa po dlhej abstinencii poriadne ožrať. Pritom nemusí ísť o kurvy, ktoré svojou skurvenosťou majú za cieľ získavať majetkový prospech. Môžu to byť úplne čisté duše, ktoré sú kurvami z presvedčenia.

Kurvy v starovekých dejinách[upraviť]

Kurva klamárska, prvá ženská bytosť na svete povedala:

„Spamätaj sa náš otče, lebo vo vojne vylejem toľko jedu na spravodlivého muža, že nebude môct žiť.“ Dvakrát vyrátala svoje zločinné skutky, takže sa Ahrivan zaradoval, prebral sa z údesu a pobozkal hlavu kurvy. A objavila sa na kurve ta nečistota, ktorú nazývajú menštruácia. Povedal Kurve:
„Čo si praješ aby som Ti dal?“ Kurva Ahrimanovi odpovedala: „Mojim prianím je muž, preto mi ho daj!“

Rozdiel medzi prostitútkou a kurvou[upraviť]

Rozlišujme teda, že:

  • Prostitútka je povolanie, respektíve aj remeslo, o ktorom historici píšu, že je vraj najstaršie.
  • Kurva je charakter, povahová vlastnosť, inakosť ako každá iná.

Kráľovná kuriev je najskurvenejšia kurva, alebo ja kurva skurvená.

Hranice akceptovateľnosti[upraviť]

Každá spoločnosť má iné morálne parametre a hranice akceptovateľnosti sexuálnej slobody žien. Zatiaľ čo vo Francúzsku alebo Anglicku je akceptovateľné, keď má dvadsaťpäť ročná slobodná žena za sebou 5-10 sexuálnych partnerov (a stále nebola nazvaná kurvou), na Slovensku je to okolo 2-3. Pre porovnanie uvádzame tabuľku:

Krajina Akceptovateľný počet sex. partnerov
Francúzsko 5 - 10
Anglicko 5 - 10
Slovensko 2 - 3
Švédsko 10 - 15
Saudská Arábia 0
Afganistan 0 - (-1)
Poľsko 30 - 50
Kongo 500 - 1000
Thajsko 3000000 - 4500000

Hranica akceptovateľnosti kuriev v rámci Slovenska kolíše. Najnižšie priemery vykazujú mestá s vysokým podielom obyvateľstva s vyšším vzdelaním a malomestským myslením (pozri Vzdelaná Slovenka), kde je index akceptovateľnosti podobný Afganistanu (miestami dosahuje dokonca mínusové hodnoty). Bratislava a západné Slovensko je takmer identická s priemermi Európskej únie, čo robí túto oblasť veľmi príjemným miestom pre život. Najvyššie pozície v tabuľkách zastávajú regióny Šariš a Lunik IX, kde je hranica akceptovateľnosti kuriev podobná Thajsku.

Prenasledovanie kuriev[upraviť]

Napriek tomu, že status kurvy a nekurvy je čisto relatívny a založený na spoločenskom konsenze, sú kurvy v niektorých častiach sveta prenasledované. Príčinou je príliš veľký podiel nepriateľov kuriev na tvorbe spoločenských noriem. Motiváciou je žiarlivosť.

V prenasledovaní kuriev napomáhalo dielo Malleus maleficarum - Kladivo na kurvy.

Nepriatelia kuriev[upraviť]

Príčinou mužskej žiarlivosti je pud sebazáchovy, ktorý prikazuje samcom odstrániť mužskú konkurenciu za každú cenu, a tak zabezpečiť prežitie svojich génov.

Tento pud je síce normálnou súčasťou emocionálnej výbavy človeka, v niektorých osobách je však absolútne prehnaný. Takémuto ľudovi sa hovorí v biológii alfa-samec a v západných krajinách macho. Na Slovensku existuje množstvo výrazov pre tento druh osobnosti- kujón, chuj, kokot, a extrémnym formám echt-kokot, kokotokokot, uberkokot, obrkokot, kokot orgovánový, keket, kokso a podobne.

Kokoti sú známi svojou dvojitou morálkou- vo svojej rodine majú akékoľvek kurvenie zakázané, ale mimo rodiny kurvy vyhľadávajú. Čím väčší smilník v mladosti, tým viac je žiarlivý na svoju priateľku, manželku, a dokonca dcéry.. Svoj chorý sklon eliminovať mužskú konkurenciu prenáša aj do iných oblastí života. Poznáme príklady z politiky, ale úplnou tragédiou je, keď je kokot s dvojitou morálkou náboženským vodcom.

Biologické príčiny[upraviť]

Podľa teórie, ktorú zastával rakúsky biológ Konrad Lorenz, je rýchle zbalenie a okamžitý sex nežiadúcim javom. Sexu by malo predchádzať dlhodobé dvorenie a vzájomné spoznávanie, a ku koitu by malo dôjsť až po dôkladnom zvážení partnerových kvalít.

Táto teória však bola zmietnutá zo stola, prevažne primatológmi s praxou v teréne (Afrika). Títo pozorovaním zistili, že najbližší príbuzní človeka (šimpanz, bonobo) trtkajú ako blázni, podľa možností miliónkrát denne. Grupák, fajka, lesbický sex, úplne všetko. V súčasnosti preto u vedeckej verejnosti prevláda názor, že ľudstvo by malo svoj sexuálny život priblížiť svojim predkom z lesa.

Kurvy vo svete[upraviť]

Kurvy vo svete

V Austrálii je verejne známe, že zakladateľské matky, ktoré prišli v 19. storočí a svojou rozkročenou náručou (resp. nohami) dali život prvým generáciám osadníkov, boli kurvy. Austrália však nemá v radoch politickej a náboženskej elity príliš veľa kokotov, preto je Austrália jednou z mála krajín, kde sa kurvy dočkali zaslúženého uznania.

Kurva skurvená[upraviť]

Najhorší druh kurvy, ktorá je ochotná poskytnúť sex každému, okrem nás samotných.

Ďalšími obdobami tohto variantu sú

Milenka (dáva len mne) alebo Manželka (dáva mne, aj iným).

Od nich je potom odvodená Kurva (dáva iným, aj mne) a Kurva skurvená (dáva hocikomu, len mne nie).

Zo života[upraviť]

Dedko na svojej muzeálnej Škodovke 100 sa vracia z okresnej pošty s dôchodkom v priehradke. Pod jedným kopcom, kde Škodovečku dobre rozohnal ho zastaví policajt: „Takže, dedko, svetlá nič, pás nič, rýchlosť prekročená o 4km/h, lekárnička chýba, vidím to na dobrých 250,-€.“

Dedko na to, že je starý, chudobný, nemá ani prd, tak mu policajt vraví: „Dobre, tak ak mi správne odpoviete aspoň na jednu z dvoch kontrolných otázok, pokutu vám odpustím. Takže, má to štyri kolesá a ide to po ceste. Čo je to?“
Dedko že: „To je auto!“
„No dobre dedko ale konkrétne! Aké? Škoda, Audi čo to je?“
„Tak asi Škoda?“
„No zle dedo, Audi to bolo. Tak dáme druhú. Má to dve kolesá a ide to po ceste, čo je to?“
„No motorka!“
„Dobre dedo, ale konkrétne! Aká? Jawa Babeta, Kawasaki, Honda?“
„Babeta?“
„Nie dedko, Honda to bola.“
Tak dedko vyberie dôchodok z priehradky, a podáva ho policajtovi so slovami:„Môžem aj ja jednu otázku?“
Policajt: „No môžte dedko!“
„Takže, má to dlhé vlasy, vysoké topánky, stojí to pri ceste a krúti to červenou kabelkou. Čo je to?“
Policajt sa zamračí, kývne hlavou a vraví: „Šak predsa kurva to je, dedo! Kurva!“
„No dobre, ale konkrétne! Tvoja mama, sestra, žena alebo dcéra ? :-D