Kosovo

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

"Myslím si, že Kosovo čáká skvelá budúcnosť, rovnako ako všetky moje plány."

- George W. Bush
Rrepublika e Kosovë
Republika Kosovo
Република Косово
Kocsova Republikasi
Kosova Republyikasi
Daúlát Kúsuf
Kosovopolje ë republike
Zemra serbishe
EUFORija
Kokosovo
Kosovo vlajka.png
Kosovo znak.jpg
Kosovo.gif
Kokosovo.
Základné údaje
Štátné zriadenie Narkokracia (Bordel)
Úradné jazyky Albánčina
Hlavné a najväčšie mesto Priština, Brusel, Washington, D.C. (striedavo po polroku)
Druhé najväčšie mesto Ština
Členenie Nie je
Najvyšší bod Kopec
Najdlhšia reka Kosovianka
Národná hymna Kosovo Parody Song
Demografia
Rozloha Malá
Počet obyvateľov Dosť
Hustota osídlenia Tak akurát
Susedia Jebnutý Srbi, jebnutí Albánci...Macedónsko, Black Mountain, HR
Ostatné
Prezident Fatmir Sejdiu
Premiér(ka) Mustafa
Zakladateľ štátu Hashim Thaçi
Mena Eurokos (EKS)
internet tld Nepoznajú internet

Kosovo je hornaté územie pri hraniciach s Albánskom, obklopené zo všetkých strán pohoriami (Kopaonik, Šar planina) s tektonickými kotlinami Kosovo polje a Metohija, oddelenými od seba až 1042 m vysokými chrbátmi. Dňa 17. víťazného februára 2008 o 15:50 SEČ vyhlásil kosovský parlament samostatnosť, zvrchovanosť a nezávislosť na Srbsku. USA a Európska únia nový štát vzápätí posvätili v mene Alláha, Otca, Syna i Ducha spetého svätého, amen. Pre Srbsko je odtrhnutie Kosova rovnako významné, ako odtrhnutie Sudetov pre Československo.

Názov[upraviť]

Kosovo dostalo svoj názov podľa toho, že v 13. storočí tam boli strašne premnožené drozdy ("drozd" = po srbsky "kos"). Avšak podľa najnovšieho sčítania Ľudov, domov, bytov, vtákov a traktorov bolo zistené, že v súčasnosti sú v Kosove výrazne premnožené kohúty ("kohút" = po srbsky "kokot"), takže sa uvažuje o zmene názvu na Kokotovo.

História[upraviť]

V dôsledku porážky na Kosovom polji sa Srbsko stalo "väzňom" osmanskej ríše. Stalo sa tak roku 1389, keď armáda tureckého sultána Murada I. porazila spojené srbsko-bosnianske vojsko v čele so srbským kniežaťom Lazarom. Padlý knieža Lazar na biblický pokyn „Lazar vstaň!“ vôbec nereagoval.

20. storočie[upraviť]

Jeden zo šťastných Kosovčanov prejavuje svoje emócie po vyhlásení nezávislosti

Po konci Prvej svetovej vojny sa Kosovo stalo súčasťou novo vzniknutého kráľovstva Srbov, Chorvátov a Slovincov, neskôr „Kráľovstvo Juhoslovanské“.

Vznikom narkokracie Kosovo nadväzuje na slávne tradície svojich prvopočiatkov z rokov 1941-44 kedy otcovia zakladatelia Hitler a Mussolini Kosovo pričlenili k Albánsku, s veľkou mierou zvrchovanosti. Ich vtedajšie „strategické“ úmysly sú v dnešnom moslimskom svete mierne povedané nepochopiteľné, ale história je otec blbosti.

Populačná vojna[upraviť]

Albáncov na území Kosova nebola zďaleka ani polovica, najlepšou formou boja bola voľba populačnej vojny. V tej Albánci dosiahli drvivého víťazstva, ktoré v dôsledku viedlo až k víťazstvu úplnému, čiže k nezávislosti.

Ekonomika[upraviť]

Základným a prakticky jediným priemyselným odvetvím v Kosove je pašovanie drog. Prevážne sa pašujú tvrdé drogy, marihuana nie je až tak výnosná. Priemyselné enklávy, obhospodarované srbskou menšinou, zostali po odtrhnutí od Srbska opustené. Albánci niečomu tak nepotrebnému a dementnému ako priemysel nedôverujú a nerozumejú. Pašovaním drôg sa dá zarobiť ďaleko viac peňazí za menej práce. Miestami sú však ešte vidieť políčka, kde sa mimo makovíc a marihuany pestujú aj základné potraviny. Zostalo tiež niekoľko funkčných cementární a betonárok. Vzmáha sa aj výhodný predaj ľudských orgánov.

Albánci tiež používajú najefektívnejší spôsob konzervácie, nekonzervujú vôbec, všetko uchovávajú živé.

Spolunažívanie[upraviť]

Spolužitie Srbov a Albáncov prechádza búrlivým vývojom, avšak Srbi sú na tom zasa lepšie. Do školy a zamestnania ich sprevádzajú, alebo rovno vozia modré prilby Unprasor. To aby nikoho neohrozili.

Štáty, ktoré Kosovo uznali, uznajú alebo neuznajú:

  • Kosovo uznalo Kosovo v okamžiku vyhlásenia nezávislosti
  • Rusko Kosovo neuznalo, ale zase uznalo Abchádzko.
  • Srbsko reagovalo na nezávislosť Kosova spontánnymi oslavami v uliciach. Najväčší žúr bol na americkom veľvysranectveslanectve.
  • USA Kosovo uznala a hneď mu požičala vlajku a hlavné mesto
  • Prúser Brusel rozhodol že Kosovo jednotne uzná ako svoju kolóniu.
  • Väčšina štátov sveta vrátane Usámovej ríše Kosovo uznávajú a prajú mu všetko najlepšie!
  • Naopak Albánsko považuje Kosovo za svoju integrálnu a historickú súčasť a preto Kosovo nikdy neuzná!!

Ako poznáte, že ste v Kosove?[upraviť]

Kosovská architektúra

Hlavné znamenie toho, že ste v Kosove, je, že všetci vypadajú divne a srandovne hovoria divným cudzím jazykom. Pokiaľ stojíte frontu na záchod, ktorý je v skutočnosti vykopaná jama do chodníka, gratulujeme, ste v Kosove! Možno sa vám hodí jednoduchý návod ako sa dorozumieť kdekoľvek na svete.

Externé odkazy[upraviť]

Žiadne, veď nemajú internet...

Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia