Koniec koncov

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Necyk.png
Koniec koncov
Šaľeni Edward.jpg
Je to miesto, kde majú koniec všetky konce...


Koniec koncov (angl. End of all, rus. в конце концов) je, nie je ako by sme si mohli myslieť že je to len koniec sveta, ale je to miesto, kde majú koniec všetky konce, okrem konca nekonečna a konečníka. Nekonečno, ako výnimka tu koniec nemá a konečník má chválaboohu koniec inde. Ostatné konce ktoré svoj koniec ešte nemajú, tak v tomto bode ho už určite majú.

V minulosti za zvyklo slovné spojenie zvolať na politika, ktorý sa nevedel odhodlať odísť z politickej scény a o svojom kroku verejne váhal.

Rovnako v minulosti zvykli na dedinách chlapci z panelákov zvolať toto slovné spojenie na svoju dievku, ktorá sa stále nevedela rozhodnúť či mládenca chce alebo nechce, či ho lúbi alebo nelúbi a neustále sa s ním rozchádzala a schádzala.

V modernom jazyku sa slovným spojením "koniec koncov" označuje nič nehovoriaca (teda často mlčiaca) ale pritom určitá pravda, alebo skutočnosť, ktorá je často vždy nemenná.

Príklad[upraviť]

"Koniec koncov aj tak mám vždy pravdu"

- Anonymná žena
Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif