Jožo GaRague

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jožo GaRague
Jožo GaRague


Narodenie 24. október 1954
Úmrtie Na rande so smrtkou zatiaľ neprišiel
Známy vďaka Spevák a obľúbenec smrtky
Webstránka http://www.vidlan.cz

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

Jožo GaRague, (na východe Slovenska aj Jožo Žito) je slovenský spevák a podnikateľ s motorkami. Je známy predovšetkým tým že sa už stihol raz (prvočíslo!) reinkarnovať, udržať na vode, ktorá bola nad vodou a vďaka nejakým knísaním s gitarou v skupine Vidlán.

Nejaké osobné charakteristiky[upraviť]

"Hovorí sa: silnejšieho nepremôžeš, ale skúsiť to musíš!!!"

- Jožo GaRague

Zlé jazyky hovoria, že teraz mu (Jožovi) ho drží na nohách hlavne jeho obľúbený nápoj zvaný Whisky, čo je jeho príbuzná pálenka čírovou slovenčinou zvaná aj „ražná“ (na strede Slovenska okolo Detvy sa volá „rožovka“). V kresle vraj Joža GaRaguea drží aj druhá jeho ďalšia kamoška, zvaná cigara, čo je na Slovensku aj „sivar“. Sivar aj cigara podľa mena nie sú Jožove príbuzné, ale kamaráti za to môžu byť a môže to byť aj láska.

Jožko je už aj generačným usporiadaním a vekom dedo. Urobili ho takým z neho jeho decká, teda skôr asi syn, ktorý sa nezodpovedne podujal do tohto špinavého zlodejského a klamárskeho sveta zákonom ochraňovaných masových vrahov a utláčaných kopaných ľudov s utiahnutými opaskami priviesť novú vlastnú dcéru.

Rande so smrtkou[upraviť]

Jožo GaRague je známy aj tým, že už viackrát ho pozvala na rande smrtka. On ale pozvanie odmietol, čo uvádza aj v pesničke Smrtka na pražskom orloji a tvrdí, že na rande nikdy nepríde. To vzbudzuje podozrenie, že je nesmrteľný (podobne ako Vladimír Mečiar).

Smrtka sa ho pokúsila zbaliť aj 20. júna 1999, keď havaroval na motorke. Nakoniec po dvoch mesiacoch v kóme pozvanie na rande opäť odmietol, lebo mu niekto asi povedal: „Hej koma! Očuj hybaj naspäť!

Hudobná a spoločenská kariéra[upraviť]

Jožo GaRague sa do podvedomia slovenskej mládeže dostal iba „toť nedávno“ začiatkom 80. rokov 20. storočia. Niekto tvrdí, že to bolo preto, že je spevák. Spieva a spieval hlavne spolu s dvoma ďalšími kamošmi z Bratislavy a nejakými štúdiovými hudobníkmi v skupine nazvanej Vidlán.

Pri speve si hlavne v mladosti rád prevetrával na pódiu vajcia tým, že mal rozkročené nohy a cez plece prevesenú takú lajsňu so štyrma strunami. Lajsňa bola na jednom konci červená. Pri tom všetkom sa rozkročený knísal zboka na bok a reval na ľudov dole. Pamätníci vravia, že aj spieval.

Po tom ako si pokecal so zubatou smrťou už sa tak nekníše. By sa aj knísal, ale na motorke pred rande si dosť polámal nohu a tak je rád že ešte stojí. Po tom rande mu teda nesporne vypreparovali lebku a nohu. Okrem toho pred rande sa tváril ako veľký a hlavne vážny suterén a teraz sa tvári dosť divne. Chytá ho rehot, teda má isté exhibicionistické sklony na ukazovanie novej zubnej protézy, ktorá sa po rande vydarila viacej ako ksicht. Niektoré indície spolu s ynteligenciou naznačujú, že sú to tie štvrté zuby.


Popeblues.JPG Hudobné skupiny (nie Metalové)
Bodom from childrenBuran BuranBurzumČechomorDead KomunistsDeathly eyesDepressive DirectionsGrín DejH16JakačiJoy DivisionManic Street PreachersNazarethNemŕtvy či neživýOlympikPeking PensionPil PivoSuper Bomb TrioTublatankaVeverička z MarsuVidlán
Tí, čo spievajú
50 KorúnAmy WinehouseBritney SpearsLady GagaDávid HajzelhófMartin KittnerKukoNemŕtvy či neživýJožo GaRagueVkeli KlaksónElvis PresleyKarel GottMichael JacksonBranislav JobusRobo KazíkEva MázikováPeter StrašákJozef PáterovičRihannaHelena von Dráčková
*** Bonus ***