James Bond

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
James Bond
James Bond
James Bond deň pred smrťou - jeho úsmev dokazuje, že nikto z nás nevie dňa ani hodiny...

mediálny hrdina
Narodenie 5. marec 1921
Londýn, Anglicko
Úmrtie 3. máj 1993
Praha, Česko

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

James Blond Bond (*5. 3. 1921 - † 3. 5. 1993) (P.V.T.), vlastným menom Philliard Joseph Abrams ml. (potom st., na koniec najst.). Médiá z neho urobili svetoznámeho agenta

Pôvod[upraviť]

Narodil se a vyrastal v Londýne v rodine ruských prisťahovalcov, nie úplne dobrovoľne (viď. Veľká septembrová revolúcia v Estónsku a jej dôsledky pre región). Keď mal tri roky, jeho rodina na úteku pred dlžníkmi a veriteľmi obsadila matriku vo Fulhame, kde nezákonným spôsobom zmenila všetkým členom klanu mená na úplne náhodné. Keďže vonka pršalo, tak sa najprv rozhodli pre meno Rain ale zrovna v tej dobe sa podľa blonďavejúcich vlasov ukázalo, že James bude Blond. Kedy sa mu z mena vytratilo to nedbalo napísané "l", nie je známe.

Stručný životopis[upraviť]

V mladosti a rannej dospelosti navštevoval Bond základnú školu svätého Erika v Claptone na známej ulici Slowhand, jeho spolužiakom a najväčším kamarátom, okrem alkoholu, bol budúci vynálezca peniscilinu Alexander Fleming. Mladosť na predmestí si s partiou kamarátov nejčastejšie spestroval spoločenskou hrou "pretrepať, nemiešať". Rozkmotrili sa krátko pred druhou svetovou vojnou, asi okolo roku 1932 (P.V.T.), kedy mladý James presedlal na ďaleko prestížnejšiu School of cocktails and cooled drinks vo Wandsworthe. Alexander svojmu priateľovi závidel prestížne povolanie barmana, na ktoré sa mladý Bond začal svedomito pripravovať, a rozhodol sa mu pomstiť písaním krátkych fik-tívnych príbehov, v ktorých James dostával na piču najprv od nacistov, potom od komunistov a nakoniec od nacistických šialených vedcov v Južnej Amerike. Toto poviedkové dielo by upadlo celosvetovo do zabudnutia, nebyť korepetitora Iva A. Bendu z Česka. James zomrel v roku 1993 (P.V.T.) na cirhózu pečene.

Odkaz[upraviť]

Prípad Jamesa Bonda sa podobá prípadu Járu Cimrnana. Fikcia zvíťazila nad skutočnosťou a James Bond začal byť považovaný za hrdinu, ktorý zastavil komunizmus, fašizmus aj medzinárodný zločin. Najmä preto, že filmové verzie sa značne líšili od literárnej predlohy. V roku 2000 (P.V.T.) sa konala veľká slávnosť s ešte väčším množstvom povrazov uzatvárajúcich dvadsiate storočie ako tzv. Bondov vek (anglicky Bondage). Armáda Spojených štátov po Bondovom rodnom priezvisku pomenovala tank M-1. Ťažko povedať prečo.