Ja

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ja
Ja
Ja!

prvý ľuďmi zaregistrovaný nadčlovek a poloboh
Narodenie 1600
všade
Úmrtie nikdy

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

"Býval som schizofrenik, no polepšili sme sa"

- Ja
Icon-I me.jpg

Ja (* niekedy okolo 1600 Všade, † Nikdy) je, bol, som... úžasný človek rokmi poskladaný z proteínov, osobnosť, lump, niktoš, skaderuka, skadenoha, antikrist, ten, čo z neho a niečo bude a ten, čo z neho nikdy nič nebude, ten, čo dokáže všetko dobré, čo sa iba pri zlom pristaví a ten, na ktorého musí každý brať ohľad. Ja je to najdôležitejšie na tomto svete a preto bolo ohrozené v socializme.

Niekoľko biografických čŕt[upraviť]

Ja sa narodil všade svojim, pravdepodobne heterosexuálnym, rodičom. Ja bol idolom svojej vlastnej matky a nevlastného otca. Nevlastný otec bol veľmi šťastný, lebo nikdy sa nedozvedel, že je nevlastný. Rodičia sa o svojho potomka poctivo starali. Najprv ho trpezlivo prebaľovali, potom ho v poslednej chvíli dávali na nočník. Nakoniec s úspechom skonštatovali, že ja sa odnaučil nekontrolovane srať do gatí a prestali sa babrať s jeho plienkami.

V tom čase ja začal hovoriť a to bola prvá príležitosť na to aby prišiel na to, že najviac povie, keď začne vetu svojim menom. Zbadal to podľa toho, že tak každý robil. Každý začal svoje vety slovom „Ja“. Jeho meno si každý prisvojoval. Aj Chuck Norris povedal: „Ja tak chcem...“ a všetci okolo neho sa začali triasť.

Ja veľmi rýchlo pochopil že on je jedným z najpopulárnejších, z najuznávanejších... vlastne tieň pochybností na neho padol potom ako sa mu práve ten on začal len tak „pliesť do remesla“, potom tam bol ešte Sa a „olej do ohňa“ pochybností prilialo jeho tušeniu, keď spoza dverí počul slová: „Prečo práve Ja, keď vieme, že ak to necháme len tak, tak aj tak to vždy Niekto spraví... vždy sa nájde Niekto, kto to dokáže.“ No našťastie spod závalu všetkých tých frustrácií ho dostalo, keď raz v škole na telocviku sa učiteľ spýtal: „No deti. Kto che byť prvý?“ a práve vtedy sa z davu ozvalo: „Ja! Ja! Ja! Ja! Ja! Ja! Ja...“. Nikdy Ja netušil, že má okolo seba toľko priateľov a so žiarivým úsmevom bežal a bežal ako o dušu a bol prvý a nielen prvý, ale aj šťastný. Tí druhí sa tiež smiali... naoko.

Ja to má dodnes v živote veľmi ťažké. Musí byť neustále v pohotovosti. Len si uvedomte, že keď:

  • Zaklope vám niekto na dvere a spýtate sa „Kto je?“, ozve sa vám „Ja.“
  • Zazvoní telefón, zodvihnete, spýtate sa „Kto je?“... a už je aj tam!
  • Ste žena? Sedíte v kine, pozeráte napínavý film a zrazu sa vám niečia ruka pomaly zakráda medzi nohy pod sukňu a nejaký hlas vám nežne šepká: „Neľakaj sa... to som len Ja.“ a vás to ukľudní...

Ja z vedeckého pohľadu[upraviť]

Banda šarlatánov, ktorí si hovoria vedci sa skrýva za chrbát jedného už dávno mŕtveho, a teda ja neškodného, ktorý sa volal Sigmund Freud dospela k záveru, že aj Ja sa dá deliť. Vzniká tak okrem bežných chorôb ako chrípka, schizofrénia, paranoja, nádcha, či sociálne cítenie aj kúskovanie jednotlivca na ďalších tzv. „Jajov“. Bežne známymi a zaužívanými sú napríklad také ako ID, nick, Login, Admin, redaktor, ale aj ego, novinár, herec, politik, celebrita, superego, kdejaký kokot a podobne. Niektoré tieto kúsky Ja v otrepanom podobenstve s ľadovcom vídame trčať smerom von, iné sú skryté kdesi vovnútri. Podobne ako je to u toho ľadovca aj u tohto javu ide o to, že to dobre tvorí iba tú povestnú viditeľnú pätinu. V hrubých rysoch bez snahy o grafomániu by sme všetok ten otravný výklad mohli rozdeliť na tieto základné, kladné, či aj záporné ja:

  • Ego (ID) - je to práve to, čo naše ja vytŕča, keď si myslí, že ntreba nič skrýva. Podnecuje nás k tomu aby sme pili, žrali, srali a pokúšali sa o párenie. Vedci dokázali, že naša myseľ sa u väčšiny populácie okolo týchto činností točí asi z 99% našej existencie, zvyšok zahrňujú tie zbytočnosti, ktoré možno zďaleka naznačujú kultúrne správanie, čo je vlastne iba iný spôsob dvorenia. Ego robí Ja zlým a tým ho chráni pred smrťou.
  • Superego - je vlastne tiež ego, ktoré má za úlohu viesť k politickému zmýšľaniu, ideológiám a podobným blbostiam. Je to vlastne to, čo chce, aby ja bolo väčším ja ako to, čo ho ohrozuje a ak neohrozuje, tak začne ohrozovať ono.
Red (albino) eye.png Záhadné, všemocné slabiky
JaMyVyTySaHoHuOnéTaToOniOnýTrtUNič