J. B. P.

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kuko1.jpg

J. B. P., t.j. informačná agentúra Jedna Baba Povedala (zastarane: JPP - Jedna Pani Povedala) je jediným oficiálnym tlačovým, ťahovým, počúvovým a vidovým zdrojom informácií (nielen) Necyklopédie. Jej schopnosti sú také nedozierne, že ju uznáva aj Chuck Norris. A včera to potvrdil aj Jack Bauer. Je oficiálne dokázané, že z tejto agentúry čerpajú aj Televízne noviny a Nový Žvást.

Spôsob zriadenia a pôsobnosť[upraviť]

J. B. P. vznikla dňom narodenia prvej baby – okolo roku 387 (toto číslo je deliteľné tromi ale súčasne aj deviatimi, takže sa jedná o prvočíslo) P.V.T.. Základnou úlohou J. B. P. je získavať, spracúvať, neuchovávať a posúvať všetkým čo o to nestoja všestranne skreslené a zhovadené informácie o udalostiach na ktorých nám vôbec nezáleží tak, aby plnili naše priania, boli čo najviac neobjektívne, nedôveryhodné a nedalo sa k nim vôbec dostať.

Právne a obchodné postavenie[upraviť]

J. B. P. je zisková organizácia nevykazujúca žiaden zisk a neplatiaca dane vďaka tomu, že generálnym riaditeľom je tento týždeň Milan Kordiak (Kto to je?), ktorý je zároveň dokonalým účtovníkom, manažérom a upratovačkou.

Hospodárenie[upraviť]

J. B. P. hospodári od desiatich (toto nie je prvočíslo) k piatim (toto ale prvočíslo je). Keďže je platená tajným fondom SIS, jej účtovníctvo sa neriadi predpismi o hospodárení rozpočtových a príspevkových organizácii ale tým, či má Kordiak v ruke ceruzku alebo pero a či si nezabudol kúpiť baterku do kalkulačky.

Predmet činnosti[upraviť]

J. B. P. v súlade s výpisom z registra trestov má v hlavnej činnosti:

  • získavanie a utajovanie spravodajstva ešte horšie ako verejno nesvojprávna televízia a rozhlas
  • získané informácie dodávať za čo najvyššie ceny komu príde
  • vytvárať pravdivý obraz o Slovensku (podľa nariadenia vlády č. 100/2006)
  • spravodajstvo triediť do 287 (aj toto bude podľa všetkého prvočíslo) databáz označeným systémom „Kam – tam či tam?“ (pozdravujem majiteľov a tvorcov tejto ochrannej známy – Horkýže Slíže

Organizačná štruktúra[upraviť]

Organizačnú štruktúru určuje generálny riaditeľ. Posledná platná je:

Na čele je generálny riaditeľ, ktorý je štatutár, prezident, predseda predstavenstva, vrchný veliteľ a poloboh v jednom. Zodpovedá sa len sám sebe a Chuckovi Norrisovi. Riadi to a dbá na nedodržiavanie zákonov (jediné čo rešpektuje sú Slotove vety, Mečiarove amnestie a Pytagorovu vetu).