Hmota

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Matter.gif

Hmota je termín, ktorým sa vedecky pomenúva látka (označovaná aj ako To, Hento, Ono, Tam, Hentam, Das Hier, Tu, Puding). Je to hovadina, lebo potom látkou môžeme pomenovať hocijakú handru (pozri aj Veľký handrový urýchľovač). Keby sme hmotu nazvali látkou, tak by sme antihmotu museli nazvať „antilátkou“, čiže vlastne „protilátkou“ čo je ešte väčšia blbosť. Preto radšej uznávame definíciu sformulovanú V.I.Leninom, že „hmota je filozofická kategória vyjadrujúca objektívnu realitu existujúcu bez ohľadu na triedny boj“.


Známe skupenstvá hmoty:

  • Pevné - Rožok, sňah. Látka ma pevnú štruktúru, mriežku.
  • Kvapky - Dihydrogénmonoxid, Tekuté piko. Látka nemá usporiadanú štruktúru, (tzv. chaos, sajgon).
  • Dym - Pokročilé štádium rastu marihuany (tzv. brčko, látka ma pevne viazanú štruktúru na krv subjektu).
  • Plazma - Ionizovaný dym (tzv. sračka), čiže pri plazmovej televízií viete na čo pozeráte.

Pokusy a metódy[upraviť]

Na porovnanie si vezmime taký ohňo, ktorého antihmotičnou časticou je bezo sporu sňah. Keď sa spoja častice sňahu a ohňo, dôjde k tzv. anihilácií, ja tiež nazývaný aj topično a ohňo sa vyparí a sňah zhasne. Hmota sa skladá z častíc, takže ju môžeme volať aj častično (čiastočne). Z hmoty sa skladajú aj fizyci ,takže hmotu občas nazývame fizyčno (právnično, politično, tragikomično atp.).

Teória[upraviť]

Jeden starý nemecký strapatý, bezvýznamný dislektický fanatik menom Albert Zweistein dal všetkému korunu tvrdením, že hmota, priestor a energia sú vo vzájomnej súvislosti, výrokom, že „É je emcé nad Ruhú“. Kde:

  • E - Energia (napr. ohňo)
  • m - ťažično
  • c - konštanta (stále sa mení, v závislosti od zákona o ustanovení rýchlosti svetla podľa Fizykálo-procesného práva, §51 Z.z.: "A potom boh preriekol: takých 1 079 252 848,8 km/h bude dosť, OMG! To bude metelica").
  • Ruhú - niečo, nad čo je Energia, čosi ako zlato, nad ktoré je soľ

Ale šialenci z Cern-u hovoria aj, že energia E sa vždy rovná hmotnosti telesa m vynásobenej konštantou, druhou mocninou rýchlosti svetla.
Ale povedzme si úprimne, kto niekedy počul o nejakom svetle ? Takže Necyklopédia vylučuje akúkoľvek dôveryhodnosť Alberta Dvojkameňa.

Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif