Vrtuľník

Zo stránky Necyklopedia
(Presmerované z Helikoptéra)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Vrtuľník
Lego helicopter.jpg

Vrtuľník, zastarale aj helikopotvora alebo trtuľník, lat. Helicobacterus, je druh vtáka, ktorému sa jeho štyri (číslo) krídla premenili na vrtule.

Postupne z nedostatku pohybu všetky vrtuľníky stratili perie a ostala im len plechová koža. Múdri ľudovia v 20. storočí P.V.T. zistili, že sa dajú skrotiť, vyzbrojiť a dá sa s nimi bojovať. Všeobecne sa prvé skrotenie vrtuľníka pripisuje mladému Chuckovi Norrisovi. Kto by sa odvážil ináč... azda iba nikto.

Niektoré indície naznačujú, že vrtuľník má istý genofond z jedného hmyzu, ktorý žil v treťohorách a volalo sa naň vážka. Bolo to preto v treťohorách, lebo je to prvočíslo, ktoré je na rozdiel od druhohôr, vďaka trojke, aj šťastné. Iné zdroje uvádzajú, že ten genofond siaha až k javoru a jeho semenám. Ale to asi nieeee, lebo javor je strom a preto teda nemôže mať zuby.

Výskum[upraviť]

V priebehu druhej polovice dvadsiateho storočia dospeli americkí, poľskí a slovenskí vedci k názoru, že vrtuľníky sú oddeleného pohlavia. Ich samice nazvali helikoptéry, zastarale aj helikopotvory, samce vrtuľníkmi, zastarale aj trtuľníkmi, pretože mali stále na to chuť.

Výroba[upraviť]

Letecký priemysel je v súčasnosti schizoidne rozštiepený na dvoje:

  1. Jeden smer, stealthcentrizmus, propaguje lietadlá - je výsledkom tajnej vývojovej skupiny Slovenskej ľudovej armády.
  2. Druhý, helicocentrizmus (niekedy aj Helicobacter), helikoptéry. Tento má zjavne pôvod v Poľsku, lebo bol ovplyvnený a vynájdený Kopernikom, čo bola žena.