Gravitácia

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Gravity.jpg

Gravitácia (lat. Gravidita) je fizycký stav, ktorý sa skúma v medicíne.

Fázy gravitácie[upraviť]

Na Slovensku trvá gravitácia 270 dní. Delí sa na tri základné obdobia: prvý, druhý a tretí trimester (samé prvočísla!).

Prvý trimester[upraviť]

Prvý trimester trvá od 1. po 12. týždeň gravitácie. Mnoho žien trpí takzvanou „rannou“ nevoľnosťou, hoci v skutočnosti môže nastať kedykoľvek v priebehu dňa. Počas tohoto obdobia sa z embrya stáva plod. Vyvíjajú sa všetky orgány, do konca 12. týždňa aj pohlavné. Plod koncom prvého trimestra má už prakticky vzhľad človeka a v ďalších dvoch trimestroch predovšetkým rastie.

Druhý trimester[upraviť]

Gravity.gif

Druhý trimester trvá od 13. týždňa do 24 (27). týždňa gravitácie. Nevoľnosť prvých mesiacov väčšinou zmizne, alebo sa prinajmenšom zlepší, hmotnosť ešte nie je vyčerpávajúca a tehotná žena začína cítiť jemné pohyby plodu. Mnohé ženy cítia zvýšené množstvo energie a vnútornú spokojnosť. S pribúdajúcim zaokrúhľovaním brucha sa objavujú prvé strie. Tieto červenkasté alebo modrasté pásiky sú dôsledkom rozpínania väzivového tkaniva a po tehotenstve opäť trochu zblednú. Počas tehotenstva sa môže vyskytnúť krvný tlak. Pri rutinnom vyšetrení sa preto krvný tlak meria a zapisuje do tehotenskej knižky.

Tretí trimester[upraviť]

Tretí trimester tehotenstva obyčajne trvá od 25. (28.) - 40. týždňa gravitácie, aj keď zdravé deti sa môžu narodiť krátko pred koncom alebo aj po skončení tohto obdobia. Najdôležitejšou úlohou ženy v tomto období je príprava na pôrod. Ten môže prísť aj nečakane. Obyčajne okolo 29. týždňa ošetrujúci lekár zmení frekvenciu predpôrodných vyšetrení z mesačných na dvojtýždňové a od 36. týždňa na týždňové až do pôrodu. Približne v 38. týždni tehotenstva môže odporučiť vyšetrenie panvy, aby tak zistil stupeň dilatácie krčka maternice.

História gravitácie[upraviť]

Pôvodne s tým prišiel nejaký človek či myš. Volal sa Syr Isidor Makom. A potom čo na neho zaútočila nejaká žena taniermi, napadla mu šialená myšlienka že vraj pozemské zákony platia aj na nebeské telesá či objekty. Myslel že ho budú považovať za kacíra. S toho dôvodu napísal zopár zbytočných vzťahov medzi dvoma nadržanými objektmi. Ktoré sa navzájom priťahujú.

Ale to bolo v minulosti. Teraz všetci vedia že gravitáciu spôsobuje pretiahnuté časopriestorové pole ktoré vplyvom tvrdého objektu sa preťahuje. Je to proste všetko o delený nulou. A celá fyzika je len súbor zbytočných vzťahov.

Každému podľa jeho gusta, ale NECYKLOPÉDIA bez sexu existovať nemôže.

August porn.jpg
Sex symbols.png

MužŽenaHermafroditPannaPanicNudistaKurvaProstitútkaBordelSexbombaParoháčDeckoHomosexualitaGayLesba

LáskaSexOrgieJebaťBezpečný sexCelibátNedojebanitídaIncestOnaniaFajčeniePornografiaOrgazmusHeterosexualitaGynekológGravitáciaInterupciaNarodenie

Pohlavné chorobyFilckyOhanbiePenisGuleErekciaPrezervatívVibrátorVagínaPrsiaBoborRiť