Gastropat

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Done.png


Gastropatickí turisti hľadajúci svoje obľúbené jedlo

Gastropat je človek trpiaci psychickým ochorením (teda magor) zvaným gastropatizmus. Pozor, nemýliť si s gastropatriotizmom, čo je tiež ochorenie, ale iné. Najpopulárnejším gastropatom a celebritou gastropatriotov celého sveta je Petr Novotný.

Popis a príznaky[upraviť]

Táto choroba je pomerne vzácna a preto sa o nej vie len málo. Vo svete ňou trpí asi 10 000 (nevieme, či je to prvočíslo) ľudí, na rozdiel od kokotizmu, ktorým je postihnutých asi 750 miliónov ľudí a trpia ním všetci.

Gastropatizmus je zvláštna odnož psychopatizmu alebo sociopatizmu. Gastropatizmus sa prejavuje tým,že postihnutý (gastropat) jedáva len určitý typ jedla a ostatné jedlo odmieta. Ak sa ho niekto snaží presvedčiť, aby jedol aj niečo iné, stáva sa veľmi agresívnym. Ak to určité jedlo nemá, snaží sa ho dostať za každú cenu. Dokonca je ochotný za ním precestovať veľké vzdialenosti. Vtedy sa z neho stáva gastropatický turista.

Vznik[upraviť]

Nikto presne nevie, kedy sa gastropatizmus začína objavovať, avšak niektorí vedci tvrdia, že už v materskej škôlke. Nevie sa ani to, kedy sa prvý krát objavil. Odborníci však tvrdia, že na Slovensku sa objavil za vlády Mikuláša Dzurindu. Dôvodom mohlo byť, že boli veľmi nízke platy a málo práce, až boli niektorí ľudia nútení jesť čisto iba zemiaky, na ktoré si po čase zvykli.

Liečba[upraviť]

Nikto, teda ani lekár, presne nevie ako sa gastropatizmus lieči. Avšak vo svete sú snahy o jeho potlačenie. Príkladom môže byť Jack Bauer a jeho CTU, ktorý zatýkajú gastropatických turistov. Potom to môže byť aj SAS, ktorá ničí školské jedálne, aby si žiaci nezvykli na jedlo z nich. A v neposlednom rade to môže byť aj Usáma bin Ládin a jeho Al Srajda, ktorá bojuje proti gastropatom jedávajúcich bravčové mäso. Teda Usáma údajne presvedčivo funguje ako Nočná mora.

Výskyt[upraviť]

Gastropati sa vyskytujú na celom svete. Najviac sa vyskytujú v USA, kde je mnoho gastropatov živiacich sa výhradne hamburgermi a Koka-Kolou.

Jedlá najčastejšie jedené gastropatmi[upraviť]

Svetová zdravotnícka organizácia WHO (Worst health organisation, nepliesť si s hudobnou kapelou The Who) v spolupráci s ATF, NCIS a Al Srajda s.r.o. uskutočnila prieskum, na základe ktorého zhotovila rebríček jedál najčastejšie jedávaných gastropatmi. Na prvých piatich (prvočíslo) miestach sú:

  1. Zelenina
  2. Gazdovská slanina
  3. Lečo (niektorí gastropati sú proti leču odolní, a následne sú odolní aj proti iným jedom)
  4. Halušky
  5. Zemiaky

Okrem toho WHO zaznamenala gastropatov, ktorí sa živia výlučne ovcami, kozami, veveričkami a dokonca aj šmolkami. Najznámejším gastropatom, ktorý jedáva šmolkov, je kúzelník a kuchár Gargamel. V tesnom závese za ním sa umiestnil Fidél Gastro.

Existujú aj gastropati, ktorí sa živia iba ľuďmi. Vyskytujú sa najmä v Papui-Novej Guinei a odborne sa nazývajú kanibali.


20110414071335!Puccini.jpg Choroby Migrena.jpg
Akútny zápal sviečokAlkoholizmusBarbaricitidaBurčákový nosČechomorDebilEMOGastropatizmusHnusobaHomosexualitaKleptomániaKokotnosťLamerstvoMor ho!NedojebanitidaNegativizmusNegatívna energiaNegritidaNepárnokovidníkNevinofobiaParanojaPárnokovidníkPohlavné chorobyPrasacia chrípkaRakovina prstovRosamunde PičerováRusifilitídaSamovznietenieSelfieSchizofreniaSlniečkárSyndróm extrémneho pičovaniaSocializmusVýmelZhubná kefkaZolosynteza


Žrádlo
Drunk.jpg BanánBryndzaCibulaCigaretyCukorDžúsDyňaGebuzinaGyrosGulášHaluškyHamburgerHotdogHovädoChliebJedKeksyKokosKumpaoKvargľaKvasená kapustaLángošLečoMedMlátoMliekoMäsoMozartove guleMuchotrávka zelenáPizzaPrasaRybie filéSamove zásobníkySviečkováŠiškyŠnicleŠpiritusSušienkyTalkneTreska v majonézeVšehodžúsUhorkaUchotrávka zelenáVajciaZemiakZyklonádaŽinčica

Súvislosti: GastropatGrgGrcPrdChlastLietajúce špagetové monštrumMikrovlnkaPetr NovotnýNápojový lístokZvracanie
Bryndza.jpg