Fčela

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Fčela
Fčela
Gitarista Ján Fčela na protialkoholickom liečení, neskôr sa stal neurológom.

budič na rozcvičenie ramenných kĺbov.

Toto je rešpektovaný Necyklopedický živočích

Fčela (niekedy nesprávne nazývaná aj včela, maďarsky szeremed, čo je tiež nesprávne, pretože med grcia) je pravdepodobne hmyz, vynikajúci v súťažných disciplínach bzučanie pri uchu, bzučanie v uchu a bzučanie v tráviacom trakte. Fčela sa používa aj ako budič na rozcvičenie ramenných kĺbov. Vo väčších skupinách dokáže trénovať aj nedostihnuteľný beh, v prípade potreby aj skoky a ponáranie do vody.

Takisto ako osa teroristická alebo sršeň, aj včela patrí vďaka svojmu žihadlu a vykonávaniu atentátov na ľuďoch do rodu teroristických, ale keďže zároveň prináša aj úžitok, je ľudstvom akceptovaná a relatívne obľúbená. V prípade atentátu včely na človeka je človek v menšej výhode oproti takej ose, pretože včela po bodnutí žihadlom skape - odpáli aj seba samú.

Niektorí odborníci doporučujú fčely na liečenie malých údov. Známy je citát:

"Keď máš malý nezúfaj
strč do úľa pobúchaj."

- Ornitológ

Pôvod[upraviť]

Fčela ako živočíšny druch vznikol mutáciou diabetickej osy, ktorá pochádzala z tzv. Fčelosaura. Fčelosaurus mal rozpätie krídel tri (prvočíslo!) metre a vydával zvuk pripomínajúci sirénu. Postupnou degeneráciou spôsobenou zmenou podnebia a hudobnou skupinou Senzus sa vyvinula súčasná fčela.

Úžitok[upraviť]

Chvíľka poézie:

„Ja som malá fčielka,
meter dvadsať veľká
Upratujem, žehlím, periem,
že sa na to nevyseriem“

Fčela je tak inteligentná, až je sprostá. Rada pracuje, krava sprostá. Celý deň lieta, prenáša peľ z kvietku na kvietok, čím im nahrádza sex. Je logické, že kvietky z toho nemajú radosť, pretože skutočnej jebačke sa to nevyrovná. Okrem toho chliape celý deň nektár, je však taká poctivá, že keď sa je po prílete domov kráľovná spýta, čo pila, tak to okamžite vygrcia do plástu, ktorý tiež pomáhala sa robiť. Fčela je skrátka somár.

Iné názvy[upraviť]

  • Fčelojeb
  • Fčelus Samovraždus
  • Fčelus Otravnus
  • Fčelius Bzučius Pásikavus
  • Lietajúci Bajonet
  • Seremed
  • Lietajúci škorpión
  • Žihadielkus prelieskus
Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDelfínDikobrazDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHrochHyenaChameleónJóžin z bážinJežkoKomárKopytníkKrokodílKrtkoKruté jablkoLabuťLevĽudoMačkaMliečny tvorOtravník obyčajnýMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMravceMyšMuchaOpicaOsaPavúkPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesSarančatáSlonSomárŠakalŠkrečokŠvábTchorTigerTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVošVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Petrmnam.png

Jedlé
BaranBizónyDiviakJeleňJelenček africkýChobotnicaKačicaKamzíkKôňKorytnicaKozaKravaOvcaPotkanPrasaPrasopesRybaRakSarančatáSliepkaSlimák záhadnýŠmolkoviaTuleňÚhorVtákZajac

Húpací koník.jpg