Vínsko

Zo stránky Necyklopedia
(Presmerované z Fínsko)
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

"Vo Fínsku je zima a nuda."

- iracký utečenec - o Fínsku
Bird hand.png
>>Hulmiho Ukolen je fínske meno, nie to, čo si myslíte!<<


Fínsko
Suomen Tasavalta
Finland coa.jpg
Flagoffinland.png
Základné údaje
Štátné zriadenie majú
Úradné jazyky Ilmatyynyalukseni on täynnä ankeriaita
Hlavné mesto Helslinky
Členenie vodný a suchý svet
Náboženstvo Vodka
Národná hymna Lapi
Demografia
Rozloha cca. 56 54 km²
Počet obyvateľov prvočíslo
Hustota osídlenia 12/5 /km²
Ostatné
Prezident Tarja Turunen
Mena Euromark
národný šport Hokej, Curling a Rybolov
internet tld .fi

Fínsko je veľká zalesnená pláň na severe Európy. Je obývaná prevážne divými zvieratami, komármi a Švédmi. Územie Fínska má na mape tvar hajlujúcej ženy alebo Hermanna Göringa v sukni. 95 % Fínska pokrýva les. Ostatné percentá pripadajú na jazerá, pálenice vodky a niečo málo zostalo na Helsinky.

Demografia[upraviť]

Len zanedbateľné percento obyvateľov Fínska tvoria skutoční Fíni. Sú to veľmi jedineční ľudia, Fíni sú kríženci Rusov a Švédov, sú tiež vzdialenými príbuznými Maďarov. Sú škaredí ako Rusi, a blonďatí ako Švédi. Ivo A. Benda vlastní materiál dokazujúci, že Fíni vlastnia vesmírne lode a ich vášňou číslo jedna je dlhý a kvalitný sex(Milujte se a mějte se rádi, resp. Milujte se a množte se). Skutoční Fíni sú veľmi plachí a radi sa skrývajú v lesoch alebo páleniciach vodky. Väčšinu času sa pohybujú nahí. Dorozumievajú sa spôsobom, ktorý nepripomína žiadnu skutočnú reč.

Fíni sú rodení masochisti. Aj preto, že najvyššia nameraná vonkajšia teplota vo Fínsku bola 17°C, a teplota topenia Fína je okolo 30°C, dobrovoľne sa zatvárajú do sauny. Každoročne umierajú stovky Fínov na rozpustenie v horúcej pare. Saunovanie sa prevádza často vo veľkom kolektíve mužov a preto je spojené s ďalšou obľúbenou kratochvíľou - homosexualitou.

Pomer pohlaví[upraviť]

Vo Fínsku neexistujú žiadne staré ženy. Pred dosiahnutím 45 rokov buď umierajú, alebo sa premenia na muža.

Bird hand.png
>>Ojari Stoporiemi je fínske meno, nie to, čo si myslíte!<<


Náboženstvo[upraviť]

Všetci Fíni sú ateisti. Zima je tak chladná, že v Boha vôbec nikto neverí.

Príroda a fauna[upraviť]

Vo fínskych lesoch žije niekoľko druhov divých zvierat, medzi najpočetnejšie patria labute a šváby, no keďže väčšinu Fínska tvoria lesy, je veľmi náročné rozoznať ľudí od divých zvierat. Prakticky sú lesy preplnené ožratými škaredými ľudmi. Ešte aj Fínsky jazyk(tzv. Fínština) pripomína ručanie a kvílenie divých zvierat. Zvieratá však vo Fínsku nevymreli, prispôsobili sa a žijú po boku ľudí. Pravidelne sa mestskými hromadnými prostriedkami vozia jelene a medvede, ku svojím kŕmidlám, či k zásobníku pitnej vodky. Zahraniční turisti majú zákaz lovu divých zvierat pre vysoké percento incidentov, v ktorých nechtiac zabili človeka.

Jazerá[upraviť]

Fínsko dostalo prezývku "Krajina miliónov jazier", to preto, lebo majú až 118 tisíc jazier. Najväčším jazerom je Saimaa, zaberá 4 400 km² a jeho obvod je až 15 000 km. Cesta vlakom Železníc Slovenskej Republiky okolo jazera by stála až 90 000 eur[1], vďaka politikom zo strany SMER-SD by mohli študenti a dôchodcovia túto cestu absolvovať zadarmo a ušetriť tak 90 000 eur napr. na štúdium. Jazerá vo Fínsku neobsahujú žiadne ryby. Voda je príliš studená a ryby trávia vo vode len minimum času, väčšinu dňa sa slnia na suchu.

Kultúra[upraviť]

Literatúra[upraviť]

Darčeky nosí Joulupukki, lesy stráži Tapio a deti sa boja Touma Ruutua. Fínska literatúra sa viaže na mytológiu od Estóncov, ktorým ju napísali Číňania. Najznámejším fínskym spisovateľom je Elias Lönnrot, napísal epos Kalevala. Je to zbierka krátky básničiek, ktoré z neznámych dôvodov miestni nazývajú Runy. Je len náhoda, že slovo Runa sa podobá na slovo Runda.

Hudba[upraviť]

Národným hudobným nástrojom je Kantele. Vyzerá ako znetvorená gitara. Ako keby si niekto robil srandu z ľudí a dal im túto krivú nepravidelnú dosku so strunou a zabával sa na tom, ako sa na tomto nástroji niekto snaží hrať. Fínskym ušiam však všeobecne lahodia hrozné a otravné zvuky, ich obľúbeným nástrojom sa stala gitara, pretože práve na nej je najľahšie hrať falošné tóny. Najviac black metalových kapiel pochádza práve z Fínska. Dôvodom je krutá zima, z ktorej mladým ľuďom môže občas prejebať. Vtedy začnú tvoriť hudbu o horiacich kostoloch - tým akoby zaklínali dve najviac nenávidené veci vo Fínsku - Boha a februárové mrazy.

Šport[upraviť]

Dobrý šport je vo Fínsku skoro tak populárny, ako hádzanie batoľat do ľadovej vody aby ich naučili plávať. Najznámejším športovcom bol Paavo Nurmi, ktorý v rokoch 1920 až 1928 vyhral 8(slovom Osem) zlatých olympijských medailí. Zlato vyhral pri všetkých disciplínach - u ktorých prešiel cez alkoholové testy. O titul fínskeho národného športu sa delia(vrámci sledovanosti vo fínskych televíziách) - Hokej, Curling a Rybolov. Deti, po prijatí na strednú školu, si musia povinne vybrať jeden z predmetov Hokej, Curling alebo Rybolov, všetky tri predmety sú rovnako populárne.

Urbanistika[upraviť]

Za z mienku stojí osobitá charakter fínskych dedín. Veziete sa autom po lesnej ceste a uvidíte tabuľu "začiatok obce". Za ňou vidíte stále len stromy. Veziete sa ďalej a vidíte stromy a zase stromy, až nakoniec príde tabuľa "koniec obce" a uvedomíte si, že tie nenápadné zvážnice ste asi nemali ignorovať.

Hospodárstvo[upraviť]

Z hospodárskeho hľadiska je krajina kriticky chudobná, vo Fínsku nič okrem stromov nenarastie, miestni obyvatelia teda profitujú z ťažby dreva. Likvidáciou stromových porastov zároveň vytvárajú priestor pre ďalšie hokejové štadióny a curlingové dráhy. Export dreva tvorí viac ako 80% príjmu krajiny, zvyšok tvoria alkohol, stávkovanie cez internet a turizmus.

Počasie vo Fínsku[upraviť]

+15°C
Španieli obliekajú zimné bundy, čapice a rukavice... Fíni pracujú na svojom opálení.
+10°C
Francúzi sa márne snažia zapnúť centrálne kúrenie... Fíni sadia na záhrade kvetiny.
+5°C
Talianske autá odmietajú naštartovať... Fíni presadajú do kabrioletov.
0°C
Destilovaná voda mrzne.... Voda vo fínskych riekach začína hustnúť.
-5°C
Ľudia v Kalifornii majú omrzliny... Fíni grilujú posledný hotdog pred zimou.
-10°C
Angličania zapínajú kúrenie.... Fíni si obliekajú sveter.
-20°C
Austrálčania utekajú na Malorku.... Fíni prestávajú oslavovať slnovrat, prichádza jeseň.
-30°C
Gréci umierajú na podchladenie... Fíni začínajú dávať sušiť prádlo dovnútra.
-40°C
Paríž praská zimou... Fíni stoja v rade na hotdogy.
-50°C
Polárne medvede utekajú zo severného pólu... Fínska armáda odkladá zimní výcvik a čaká na príchod pravej zimy.
-60°C
Korvatunturi (Miesto kde žije Santa claus) zamŕza... Fíni si požičiavajú filmy a zostávajú doma.
-70°C
Podvodník Santa Claus sa sťahuje na juh..... Fíni sú nasraný, vonku im zamŕza vodka.... Fínska armáda zahajuje zimný výcvik.
-183°C
Mikróby v jedle umierajú... Fínske kravy si sťažujú, že farmárove ruky pri dojení začínajú byť chladné.
Fíni prežívajú tie najhoršie mrazy vďaka živočíšnemu teplu
-273°C
Atómy sa prestávajú pohybovať.... Fíni frflú: "Perkele, ilma on kylmä!" ("Sakra, to je ale zima!")
-300°C
Zamŕza peklo[1].... Fíni vyhrávajú Eurosong.

Mrazené fínske frázy[upraviť]

Referencie[upraviť]

  1. 1 km je približne 6 centov. 15 000 x 6 = 90 000 eur
Necyklopedické štáty

Globe.jpg

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica.PNG AntarktídaFlag of Byzantine Empire.png Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg.png CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg.png ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg.png HollywoodInternet Connection Tools.png InternetMeliško minca.jpg Kráľovstvo ŠumavyNáhorná Mikzícia.png MikzickoMoravia.png MoravaÇobanoğlu flag.png OsmaniNaval Ensign of Austria-Hungary.png Rakúsko UhorskoRim vlajka.png Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945.png Tisícročná ríšaFlag of Free France.png Veľké UhorskoBarbary ensign.gif Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12.png AfganistanFlag of England.png AnglickoFlag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosna a HercegovinaStandard of the President of Bulgaria.png BulharskoFlag Czech republic.jpg ČeskoFlag of Montenegro.svg Čierna HoraNew Chinese Imperial Flag.png ČínaFlag of Dubai.png DubajFlag of Egypt.png EgyptEu flag.jpg Európska úniaState Flag of Finland (bordered).png FínskoFlag of Free France.png FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg.png GréckoFlag of the Netherlands.svg HolandskoFlag hnkg.png Hong KongCroatian flag.png ChorvátskoFlag-of-Israel 12.png IzraelFlag of India 12.png IndiaNaval jack of Ireland.svg ÍrskoFlag of Japan.png JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag.gif KanadaKosovo State Flag.png KosovoFlag of Cuba 12.png KubaFlag of Libya.svg LíbyaHunFlag.JPG MaďarskoFlag of Mongolia.png MongolskoFlag of Germany (state).png NemeckoFlag of Norway.svg.png NórskoFlag of Poland (with coat of arms).svg PoľskoAustrian State flag.png RakúskoFlag of Romania 12.png RumunskoFlag of Russia.png Rusko500px-Flag of Slovakia.png SlovenskoFlag of Slovenia.png SlovinskoFlag of Switzerland2.png ŠvajčiarskoFlag of Serbia.png SrbskoFlag of Italy.png TalianskoFlag of Turkey 12.png TureckoUkr vlaj.png UkrajinaFlag of America.png USAFlag of the United Kingdom.png Veľká Británia