Drogy

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Udatný antidrogista bojuje so zlým drogovým monštrom

Drogy sú návykové látky, ktoré ľuďom robia dobre. Keďže sú to látky, nemali by mať napríklad so sexom, ktorý robí tiež dobre nič spoločné, ale pravda je vždy niekde uprostred. Medzi drogy patria tiež v uvodzovkách vitamýni ako CELASKON alebo lieky ako mig400

Drogy z profesionálneho hľadiska[upraviť]

Pôvod drog, čo sa týka ich zloženia, je rôznorodý. Od rastlinného až po syntetický - umelý. Drogy môžu mať rôznu podobu. Bežnými tolerovanými drogami sú alkohol, káva, cigarety, niektoré lieky či iné návykové látky. To, čo sa teraz označuje ako droga, vyvoláva predstavu prášku rôznej farby, ale aj to [bylinky], tabletky a mnoho ďalších. Drogy sa nekupujú nikde inde ako (názov to napovedá) v drogérii.

Ľudovia už od pradávna túžili po osviežení tela i mysle. A túto možnosť poskytujú aj v dňešných dobách drogy už v hore spomenutých a vysvetlených podobách.

Drogy ako výživovy doplnok[upraviť]

. V poslednej dobe už drogy vytláčajú spoza volantu alkohol

Možno sa to zdá trochu hlúpe, ale predsa nemôže byť všetko zlé naozaj také zlé. Sú doplnkom a niekedy aj úplnou náhradou pestrej stravy. Po nadmernom užití drog potreba klasického jedla akosi mizne.

Teraz trochu bližšie k tomu prečo práve výživovy doplnok. Zo skúsenosti vlastných alebo z rozprávania sa dozvedáme, že drogy spôsobujú:

  • Niektoré vyvolávajú halucinácie - istým spôsobom je to osvieženie mysle, a je to potenciál zistiť z týchto halucinácii budúcnosť
  • Výskyt eufórie - ďalší fenomén, smiech a povznesená nálada je celkom zdravá, a kto by nechcel byť veselý
  • Zvýšenie fyzickej aktivity - spôsob ako osviežiť, dodať telu energiu
  • Agresivita - pre väčšinu ľudov predstavuje riziko, pri kombinácii s bojovým športom je to cesta k víťazstvu
  • Niektoré (napríklad cigarety) nevyvolávajú nič iné iba koniec nervozity z toho, že sme si ich dávno nedali. Za našu snahu sa nám neskôr odmenia tým, že nám vyvolajú zhubný nádor a skoršiu smrť.

Drogy v minulosti a dnes[upraviť]

Už mnoho a mnoho rokov ubehlo čo ľudovia experimentujú a užívajú drogy, či už nevedomky alebo úplne náhodne. Drogy nám v slabších chvíľach života sú schopné pomôcť. Je len a len na nás aký typ si zvolíme a ako často ho budeme užívať. Nie je potrebné snáď zdôrazňovať že to s ich užívaním netreba až tak veľmi preháňať a brať ich účinky úplne vážne. Sú schopné nám dať v pravý čas vhodnú inšpiráciu a povzbudiť nás.