Dnes

Zo stránky Necyklopedia
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Hercule Poirot 002.jpg

Belgický detektív Hercule Poirot.

"It was a new day yesterday, but it is an old day now"

- Jethro Tull

"Nevstúpiš dva razy do tej istej diery "

- Hérak Leitos z Effezu

Dnes je 10. jún, 2023. Je práve sobota, čo v tomto 23. týždni môže byť dobre aj zle. Ako bude, by vám možno mohol poradiť náš Horoskop, prípadne véľmi presná a dokonalá Predpoveď počasia pripravená našimi znalcami.

Možno ste sa sem preklikli z niektorého článku. Informácie, ktoré tu dnes vidíte tu včera neboli a aj zajtra tu budú určite nejaké iné, také zmené. Aj obrázok tu bude celkom iný. Budú tu iné čísla, sem tam nájdete inú predpoveď počasia. Nečísla tu nie sú, ale tie sa veľmi nemenia.

Ako kedysi povedal sam veľký Albert Zweistein: „Všetko je relatívne!

Z pohľadu článku, z ktorého ste sem prišli, teda to „dnes“ alebo "včera" ani nemusí znamenať „dnes“ ani "včera". Autor tam niekde napísal „dnes“ alebo „dodnes“, ale to bolo dnes „vtedy“ nie „dnes“. Ak napísal včera, mohlo to byť včera vtedy, ale dnes to už môže byť predvčerom alebo aj kokotsky dávno. Preto dôkladne zvážte, či sú informácie na tej stránke ešte aktuálne! Sú aktuálne? A je to vôbec dôležité?

Nemali ste dnes dobrý deň? Nezúfajte, nie ste sami. No a čo! Aj druhí majú zlé dni. A bude aj horšie. Len aby náhodou aj lepšie nebolo! To by sme sa všetci zbláznili.

Mozog si nenamáhajte. Nie je to prsník, takže pri prípadnom poškodení vám ho silikón nenahradí. Netrápte sa teda za dnešok a tešte sa na to, že ste sa sem práve dnes dostali. Prečítajte si niečo, prípadne aj to, či ono. Možno my vás naserieme, zmeníme vašu náladu a možno práve dnes budete mať zrazu celkom iný deň. Možno to bude práve vďaka tomu, že ste sa sem dnes dostali. A práve na to tu je Necyklopédia.


Rastafarián išiel jedného dňa po ulici, keď tu stretol čarovného škriatka!

„Dnes je tvoj šťastný deň!“ povedal škriatok. „Splním ti dve želania. Aké je to prvé?“

Rastafarián sa na chvíľu zamyslí a potom povie:

„Chcem nekonečný joint.“

Škriatok luskne prstami a je tu „king-size joint“. Rasta začne húliť. Po piatich šlukoch, je joint stále rovnako dlhý.

„A tvoje druhé prianie?“ pýta sa škriatok.

Rasta odpovie:

„To je fakt cool, chlape! Daj mi ešte jeden!“

Necyk.png
NECYKLOPEDICKÉ zamyslenia
Thinker.gif

AnonymBludMnohoMotýlie krídlaNekonečnoNezmyselSomarinaKtoNiektoNiktoNiečizmusNiečoNiečo inéNičČosiČokoľvekVšetkoVšadeMalé tudleVeľké tudleOmylKamarátNepriateľDebilFilozofHovädoSviňaZmrdMoralistaKokoti medzi namiCharakterKoniec svetaKoniec koncovDnesHmotaNonameSlovoVtipnoPozeraj ako čítašPočuj ako píšešSmrťSpasenieNirvanaParadoxVesmírZázrakŠťastieMatka prírodaFaktPravdaPravda o zániku dinosaurovEuklidove vetyRacionalizmusVetrológiaMurphyVŕtanie si do kolenaStúpanie do hovnaHlas úduZákon padajúceho hovnaPrečo je filozofia nahovnoLogika
Chlad slovenských žien a ich vplyv na globálne otepľovanie.Energetická efektivita pri balení slovenských žienMýtus o Slovenkách ako najkrajších ženách na svete

Thinker 2.gif