Cthulhu

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Len pre výstrahu: takto nejako vyzerá Cthulhu a jeho mesto.

"Prečo voliť menšie zlo?"

- slogan Cthulhu v prezidentskej kampani

"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn."

- Mantra uctievačov Cthulhu

Cthulhu, prepisuje sa aj ako Tulu, Clulu, Clooloo, Cthulu, Cthullu, C'thulhu, Cighulu, Cathulu, C'thlu, Kathulu, Kutulu, Kthulhu, Q’thulu, K'tulu, Kthulhut, Kulhu, Kutunluu, Ktulu, Cuitiliú, Thu Thu a podobne, často s prívlastkami Great, Dead, alebo Dread, je podmorská ľudožravá príšera, ktorá je možno bohom, možno mimozemšťanom. Bytosť je synonymom extrémneho zla.

Najlepšia výslovnosť mena je asi [kathúlú] (/kəˈθuːluː/) alebo [chlúl-hlú], každopádne sa ju neoplatí brať na ľahkú váhu. Čo je najhoršie, meno je vraj ľudami nevysloviteľné.

Opis[upraviť]

Pozor na to, čo robíme.
Uctievajme Cthulhu, tak ako to robia rozumní ľudia.

Cthulhu sa nedá opísať, existujúce sochy majú len jednu spoločnú vlastnosť: sú hrozné. Má to byť súčasne drak, Veľký tlstý cigáň, chobotnica a karikatúra ľuda (resp. sme karikatúrami my). Je zelený, vlhký, okrídlený, obrovský, údajne nie z mäsa a kostí. Pokiaľ je to naozaj Boh, je relatívne všadeprítomný a všemocný. (Ne)žije v R'lyehu, čo je obrovské čudesné podmorské mesto v južnom Pacifiku. Jeho architektúra nás desí, pretože stojí na princípoch neeuklidovskej geometrie, o ktorej tajoch prednáša aj GRSc. Járay.

Kult[upraviť]

Cthulhu je uctievaný degenerovanými ľudami v odľahlých oblastiach sveta – centrum kultu sa nachádza v Arábii, riadia ho nesmrteľní vodcovia z čínskych hôr, často aj v Grónsku a v USA. Pri hrôzostrašných obradoch sa opakuje najmä mantra „Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn“, čo znamená približne Vo svojom dome v R'lyehu mŕtvy Cthulhu snívajúc čaká. Pre dennú potrebu stačí opakovať aj „Cthulhu fhtagn“, čiže Cthulhu čaká.

Prečo uctievať Cthulhu[upraviť]

Na základe logickej úvahy:

 1. Cthulhu, ak existuje, existuje niekde mimo nášho dosahu, takže si nemôžeme byť istí,
 2. ak existuje, dá relatívne milosrdnú smrť tým, čo ho uctievajú a vyjadria svoju vieru napr. rituálnou samovraždou alebo aspoň sebabičovaním,
 3. ak existuje, odsúdi tých, ktorí ho neuctievali na nekonečné muky, a teda:
  • uctievame Cthulhu a on existuje, získame rýchlu smrť (bolesť < ∞),
  • uctievame Cthulhu a on neexistuje, nezískame nič (0),
  • neuctievame Cthulhu a on neexistuje, nezískame nič (0),
  • neuctievame Cthulhu a on existuje, budeme trpieť nekonečnou bolesťou (bolesť = ∞).

Takže, každý si môže sám slobodne zvážiť, čo sa mu oplatí.

A podporujme radšej väčšie zlo.
Nekresťanské témy na NECYKLOPÉDII. Evil pope2.jpg
Praying hands.jpg

Lietajúce špagetové monštrumAxis MundiApiBožské pomeloBudhaBudúce výskumy religiozity religionistovErev šabatReinkarnácia a ChasidizmusSlobodomuráriΟυροβςaβóροςแม้วโครซัค วินเด้าส์ReptiliániSatanČertTeória o vzniku teóriíVesmírni ľudoviaVeľká TreskaČubizmusProfesor DawkinsSafinizmusPinguCthulhu

Apage!!!    Tieto príspevky sú výsledkom rôznych aj zvrátených náboženských predstáv a my vôbec netušíme, ako sa sem dostali! Akási zlomoc tu bola asi!