Cikula

Z Necyklopedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Barbaric1.jpg Upraviť!
Tento článok by mal aj nejaký ten zmysel, no NECYKLOPÉDIA naň hrdá nie je!
Ak chcete aby tu zostal pozrite sa ako na to a začnite na tom pracovať!


Cikula je na 100% slovenské slovo. Napriek tomu, že cikula je stále považovaná za výraz sedliakov a primitívov, v poslednom čase zažíva renesanciu. Podľa tvorcov Pravidiel slovenského jazyka by sa cikula mala stať slovom roka 2010 P.V.T..

Miesto výskytu[upraviť]

Používa sa v oblasti ohraničenej Popradom, Rimavskou Sobotou a Bratislavou, prevažne v dedinských krčmách. Na východe sa nepoužíva. V skutočnosti ide o liptovský patvar špecifickej chute. V Maďarsku sa vyskytuje národnosť Cikuľovia (Székelyovia), ktorých si Maďari veľmi cenia pretože ich cikule ich nejako spájajú s Hunmi.

Cikula je unisexové[1] slovo (podobne ako americké „Yo“), a je možné ho použiť na mužov a ženy bez rozdielu.

Príklady:

„Dostal po cikuli.“ (dostal bitku, prehral)
„Tá suseda zhora ale je riadna cikula.“
„Riadi sa cikulou a nie hlavou.“
„Na piči mám nádor - cikula.“
„Lomcovať si cikulu“ (Masturbovať)

Poznámky[upraviť]

  1. V niektorých regiónoch je slovo cikuľa vyhradené pre ženy a deti. Chlapi tam majú cicinu, čo by v podstate mohol byť kokot, či dokonca aj penis.
Seriózne jazykovedné diela NECYKLOPÉDIE Tongue-split.jpg

BiboslovenčinaBrutusCikulaDrivoFrasFršnásťHaluzHehHroznýJazykJebaťKadiťMalé tudleMam v pičiMenoNadávkaOdkundesPapľuhPejoratívumPičovinaPozeraj ako čítašPozorPočuj ako píšešSarkazmusSlovesné podstatné menoSlovoSlušnosťSomarinaSpodnojazyčtinaSprdSráčSraľoVeckaVtipnoVýhonokVýmazVypchávkové slovo